lostyazilim

Sultanahmet taksileri hakkında

3 Mesajlar 469 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bugün Çelebi Alper'in (Kendisi gezgindir) sayfasında gördüm bu gönderiyi. Gerçekten doğru mu? Hiç yaşadınız mı böyle bir şey?

Türkiye'nin gözbebeği Sultanahmet'te taksilerin Türkleri almadığını hepimiz biliyor muyuz? Defalarca yaşadım, dolandıramayacakları için almazlar. Hastan, yaşlın var, binemezsin. Bir defasında sarışın arkadaşımızı İngilizce konuşturup arkasından hemen doluşarak binebilmiştik. Yıllardır böyle.

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Bu haberin aslının ne derecede olduğunu bilmiyorum. Sanırım hafta sonu cumartesi günü idi, Sultanahmet gezisinde idim ailem ile birlikte. Benim dönmem gerekti ailem daha sonra gelecekti bende caddede duran bir taksiye işaret ettim yanıma geldi müşterim var diyerek almadı sonra başka bir taksiye bindim gittim.

Şimdi bu tesadüf müydü ? Yoksa gerçekten de böyle bir şey varmıydi bilmiyorum bu dediğim olay 2011 yılında idi. Hafızam kuvvetlidir, bu haberi görünce aklıma geldi anlatmak istedim. :)

Eğer böyle bir durum varsa haktan bahsetmemeleri lazım şahsen ben taksicilere her zaman yol verir onlara karşı daha çok saygı gösteren biriyimdir. Onlar için zaman çok önemli günün birinde yine bir taksici ile sohbet ediyordum derdini anlattı o günden bu güne acıma duygusu değil insanlığı ile, adamlığı ile gurur duydum.

Sultanahmet'te bu tarz şeyler yaşayan varsa aslında şikayet edebiliriz yada medyaya sizmamiz yeter :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
Bu taksiciler birisinin nereye gidecegini adamin suratindan anlıyorlar. Okula geç kaldıgım zaman taksinin yanina gidip sıra kimde dedigimde kimse cevap vermedi. Hem yanlarinda trafik polisi olmasına rağmen. Bu sadece Sultanahmet icin gercerli degil, turistlerin fazla oldugu her bolgede gecerli.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al