wmaraci reklam

Tamirat Tadilat işleri?

7 Mesajlar 841 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

mert29 mert29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 133 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba dostlar, bizim bir abi vardı ben küçükken ve sürekli bozuk olan şeyleri tamir eder kullanırdı yada ihtiyacı olan birine verirdi ancak o fazla görüşemedigimizden tabiri caizse çıraklığını yapamadım ve şuanda öğrenmek mesela bozuk olan bir tableti yada ne bileyim aklınıza ne gelirse tamir edebilmeyi istiyorum ancak nasıl ve nereden başlamalıyım hiç bir fikrim olmamakla birlikte bilgimde sıfır durumda sizin bana bu konuda öneriniz veya önerebilceğiniz şeyler var mı ?
sergennaslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BySaNCeZ BySaNCeZ WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 1195
  • Beğeniler 405 / 330
  • Ticaret 9, (%100)
YouTube den videoları ile yapabilirsiniz bir tanıdığım telefoncu öyle tamir öğrenmişti eski hurda telefonları toplayıp bir iki telefon çıkarıp iyi paralara satıyordu
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

Her Kul Kendi Kaderini Yaşarmış..

• Üyelik 26.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 133 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

BySaNCeZ adlı üyeden alıntı

YouTube den videoları ile yapabilirsiniz bir tanıdığım telefoncu öyle tamir öğrenmişti eski hurda telefonları toplayıp bir iki telefon çıkarıp iyi paralara satıyordu

Benim öyle bir niyetim yok aslında ama hobi diyebiliriz. Bozuk olan birşeyin tekrar eskisi gibi çalıştabilmek hoş geliyor bana :) ihtiyacı olan birine verebilirim belki yada evde köşede kalır zaman zaman kullanırım gibi yani :) ama bakıcam internetten de çözümlere ne soruna nasıl tamir ediyolar gibilerinden baka baka belki yapabilirim,biraz da kafa patlatırsam olur galiba
BySaNCeZ

kişi bu mesajı beğendi.

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)
En basitinden başlıcaksin o zmn hayva kullanmayi öğrenmek ile başlayabilirsin. Elektroniğin temelidir. Daha sonra elinde tamir etmek istediğin ne varsa netten videolari izleyip yapabilirsin. Bir cok elektronik cihazin tamir videolari ile dolu youtube vs yerler.
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Hey gidi günler hey!
İlkokulda bir arkadaşımın elinde bozuk Tetris vardı. Benim hiç tetrisim olmamıştı. Verir misin dedim, satarım dedi. 5 liraya satın aldım. Eve geldim. Açtım arkasını kabloları kopmuş, önce kabloların uçlarını açtım, kopan yerlere dokundurarak yerlerini buldum. Lehim için malzemem olmadığından her kabloya ek yaptım. Toplu iğneleri kablo bağlantı yerlerine soktum. Kabloları bağladım, çalıştırdım. Çalıştı.

Arkadaşım elimde çalıştığını görünce geri istedi vermem dedim. Satın almıştım. Eve annesini gönderdi, vermem dedim. Annem zorla geri verdi.

Hobi olarak yapsanızda 1k üstü harcama yapacaksınız başlangıç olarak.

1. Lehim havya takımı
2. Tornavida seti
3. Işıklı büyüteç
4. Yedek sarf malzemeler (kablo, vida, somun, direnç, v.b.)

Öğrenene kadar 5-6k arası masraf daha yapacaksınız.

Hobi işleri pahalıdır, ancak güzel bir uğraştır.

Unutmadan elektroniğin temellerini mutlaka öğrenin.
mert29

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 532
  • Beğeniler 133 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

Browland adlı üyeden alıntı

Hey gidi günler hey!
İlkokulda bir arkadaşımın elinde bozuk Tetris vardı. Benim hiç tetrisim olmamıştı. Verir misin dedim, satarım dedi. 5 liraya satın aldım. Eve geldim. Açtım arkasını kabloları kopmuş, önce kabloların uçlarını açtım, kopan yerlere dokundurarak yerlerini buldum. Lehim için malzemem olmadığından her kabloya ek yaptım. Toplu iğneleri kablo bağlantı yerlerine soktum. Kabloları bağladım, çalıştırdım. Çalıştı.

Arkadaşım elimde çalıştığını görünce geri istedi vermem dedim. Satın almıştım. Eve annesini gönderdi, vermem dedim. Annem zorla geri verdi.

Hobi olarak yapsanızda 1k üstü harcama yapacaksınız başlangıç olarak.

1. Lehim havya takımı
2. Tornavida seti
3. Işıklı büyüteç
4. Yedek sarf malzemeler (kablo, vida, somun, direnç, v.b.)

Öğrenene kadar 5-6k arası masraf daha yapacaksınız.

Hobi işleri pahalıdır, ancak güzel bir uğraştır.

Unutmadan elektroniğin temellerini mutlaka öğrenin.

yorum için çok teşekkürler biraz eskiye götürdüğüm için sevindim :) Ancak biraz böyle pahalıya patlayacağını duymak üzdü biraz :( biraz vaktimi alıcak sanırım ama değeceğine inanıyorum yada öyle sanıyorum :)

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Hobi işlerini bende çok severim, ancak hobi işleri standart işlere göre pahalı oluyor maalesef,

2 sıra topraksız tarım için (domates, biber salatalık yetiştirmek için) 500 TL civarı para harcamıştım, aldığım 2 kilo anca.

Odamın bir duvarını desenli boyamak için 300 TL para harcamıştım.

Kluçka makinesi için el aletleri dahil 700 TL para harcamıştım, 13 civciv çıkarmıştım.

Biblo yapımı için seramik hamuru ve şekillendirme aletleri dahil 300 civarı para harcamıştım. Nasrettin hoca nın biblosunu yapmıştım.

Resim için eşime 300 den fazla para harcadım, evde tabloları asılı şimdi.

Para sorun değilse çok huzur verici uğraşılar bunlar. Sağlığınız için katkı, mutluluk verici.
mert29 88644

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al