freelance iş ilanları

Tavsiye lazım - İş kurmak

16 Mesajlar 1.992 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
İyi günler ,

Yaş geldi bir şeyler yapmanın tam vakti. Şuan okuduğum okulumu bırakıp iş hayatına atılmak istiyorum. Ortağım diyebileceğim liseden bir arkadaşım var oda şuan elektrik üzerine okuyor.

Okul durumlarından muafız ikimizde tamamen boşluktayız toplamda 15 bin tl borcumuz ve 125 bin tl değerinde bir arsamız var.

Sizce ne yapmalıyız. Arkadaşımın düşüncesi başkalarının işlerinde eşşek gibi çalışacağımıza kendi işimizde it gibi çalışırız pastanın en büyük dilimleri bize kalır. Benim düşüncemde aynı şekilde ama ne iş yapacağımızı bilmiyoruz daha hiç bir şey için geç değil hatta yolun başı iş öğrenmek için ama ne ?

Tekstil işine girecektik ama dolardan korktuğumuz için giremedik başka ne gibi işler üzerine yoğunlaşıp meslek haline getirebiliriz?

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/
wmaraci
reklam

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Şuan ithal ürünler üzerine bir ticaret kurmanız zararınıza olur . Onun yerine kendinizin üretebileceği ( tarım üzerine olabilir ) bir üriny olursa maaliyetten de tasarruf eder, krizi fırsata çevirebilirsiniz . Şehirde mi kırsalda mı yaşıyorsunuz ?

• Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Marstyson Ankara/Sincan şehir hocam üretip satmak şuan çok zor belki aracılık olabilir sebze haline düşüneyim bunu.

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

Marstyson Ankara/Sincan şehir hocam üretip satmak şuan çok zor belki aracılık olabilir sebze haline düşüneyim bunu.

Evet evet aracılık da çok mantıklı . Ama dediğim gibi ticareti düşünürseniz ileride sıkıntı çekersiniz . Devlet daha da vergi koyabilir ithal ürünlere ve ülkeye de zararı var zaten olayın . Ama üretmek olur aracılık olur çok mantıklı . Üretmeyi de ben tarımı örnek verdim diye kafanızda sınırlandırmayın . Birçok şey olabilir .

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
Marstyson keşke fabrika açacak kadar paramız ve bilgimiz olsa :D , üretimi basite indirgeyecek olursak tarım, takı-kolye, hayvancılık (önce sütü satarız sonra sütü işleriz.) vs. ama başlangıcı nasıl yapacağız ? Araba al sat işine giricez bu gidişle

• Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

Marstyson keşke fabrika açacak kadar paramız ve bilgimiz olsa :D , üretimi basite indirgeyecek olursak tarım, takı-kolye, hayvancılık (önce sütü satarız sonra sütü işleriz.) vs. ama başlangıcı nasıl yapacağız ? Araba al sat işine giricez bu gidişle

Çok araştırmak lazım çok . Ben dedim diye başkası dedi diye bir anda işe girmemek lazım . Bir ekonomist demişti . Eğer birilerinden bir yatırım tavsiyesi almak istiyorsanız , o kişi zengin olsun . Fakir birisinden tavsiye alıyorsanız zaten onun verdiği fikirden çoğu kişi payını almıştır size kaln artıklarıdır demişti
birsevda Voltaren Teyyare

kişi bu mesajı beğendi.

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Ne işinden bahsediyorsun !
Kendine gel dostum !
Milyonluk kurulu sermayeler iflas ediyor sen okulu bırakıcam diyorsun. Yanlış anlama beni ama şimdi boşluktayım diyorsun ya 3 gün sonra yerde bulma kendini. Merak etme hayatın boyunca para kazanmak zorunda kalacağın için doğal olarak da çalışmak zorunda kalacaksın. O yüzden acele etme okulunu bitir. İstemesende zaten çqlışmak eylemini fazlaca yerine getireceksin.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Cig kofte sat iyi kazaniyorlar.kendin yogur bosa para verme. Bulgur ucuz zaten.lavasida kendin yap.magrulu falan satin al

Deneme

• Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
HuseyinAKKUS o iş bayilik olmadan zor hocam

SamedSEZGiN SamedSEZGiN Eski adı: Mirzaturumre Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 99 / 123
  • Ticaret 17, (%100)
Şu anda var olanı muhafaza edebiliyorsanız sizden karlısı yok. 15 Yıldır ticaretin içindeyiz şu anda ki gibi zor süreçler yaşamadık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al