wmaraci reklam

Telefon camını kırdın diyerek dolandırıcılık yöntemi

27 Mesajlar 2.722 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Dün akşam 17:00-18:00 civarında mecidiyeköy viyadük altında kaldırımda yürürken karşımdan gelen adamla yan yana çarpıştık ve ben önemsemeden devam ettim. 2 dk sonra arkamdan geldi ve ışıklardan karşıya geçerken kardeşim az önce bana çarpıp geçtin 2 saattir arkadan sesleniyoruz, orda ki kadınlarda bağırdı arkandan duymadın dedi. Açıkcası ben hiç ses duymadım ama kusura bakma abi dalgınım farketmedim dedim. Sonra elinde iphone 5 ekranı gördüm, sadece cihazın ekranı vardı. Baksana nasıl vurduysan elimde ki cam yere düştü kırıldı, bide nasıl becerdiysen dizinle vurdun resmen dedi. Bende bunun arkası nerde ne alaka falan diye sorguladım. Hanımın telefonun ekranı kırılmıştı bende sanayi mahallesine gittim ve çin malı 130 liraya cam aldım. Kendim takabildiğim için camı aldım eve dönüyordum dedi. Napalım şimdi falan dedi. Ne istiyosun sen söyle yani dedim. 2-3 dk duraksadık falan sonra şey dedi 80-90 lira ver üstüne tamamlar yenisini alırım falan dedi. Bende valla kusura bakma çalışmıyorum mümkün değil yani dedim. O ara cüzdanını falan gösteriyor bana sürekli baksana kardeşim 39 yaşında evli adamım cüzdanımda 5-10 lira anca var benim bunu yaptırmam lazım, benim hanım Trabzon'lu tam bir osmanlı kadını ve biliyosun onların karı dırdırı çekilmez falan diye saçmalıyor. Ama tüm bu olaylar yaşanırken benim nutkum tutuldu çünkü hayatımda böyle birşey yaşamadım. Tamam al 70 lira daha da veremem dedim. Şerefsiz herife 70 lira kaptırdım. İnanın polis çağırmak falan aklımdan geçti ama viyadüğün tam ortasında kimse yoktu ister istemez gerildim ve uğraşmak istemedim.

Sizinde başınıza gelir böyle bir durum yaşarsanız doğrudan polisi arayın ve beni de bilgilendirin bu adam icraatlarına devam edecektir.

Tipik özellikleri: Uzun boylu (1.80-1.85cm) esmer, koyu renkli ve yırtıklı bir kot pantolon tarzı bişey vardı. Boyuna göre fit kiloda.

Olay tam olarak o istikbal mağazasının önünde yaşandı.

Edit: Gün içerisinde karakola şikayet etmek için gittim.Olayı izah ettim ve bunun bir suç teşkil etmediğini ifade ettiler. Bıçaklanmam,gasp edilmem ya da cebir durumları gerekiyormuş. Büyükdere caddesi gibi merkezi ve bankaların olduğu en işlek yerde olayı yaşıyorum. Hemen tepemde mobese kameraları mevcut, polise onu söyledim. Hatta olay yerinin fotograflarını çektim. Şahsın ismini sordular, bunu bilmem mümkün değil dedim. Olay yerinde kimse olmaması nedeni ile mecbur kaldım ve parayı vermek zorunda kaldığımı söyledim. Bizi arasaydın ya da genç adamsın neyinden korktun verdin hemen parayı dediler.Bende sağlık çalışanı olduğumu ve emniyetle bir alakam olmadığını dolayıyla kendimi savunabilmek konusunda sıkıntı yaşayabileceğimi ifade ettim.

Not: arkadaşlar ben bu durumda polisi arayıp adamı orda 10-15 dk tutamazdım, belki bana zarar verecekti ya da cebinden bıçak çıkaracaktı. Açıkcası karakol ortada bir suçlu göremedi ve bana da yardımcı olamayacaklarını söylediler. Bir kez daha nalet, nefret ettim. Ülkede galiba kendimizi korumak için belimize silah takıp gezmemiz gerekecek.
cagatayguney gaometri darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Paylaşım için teşekkürler hocam. Sayende bilinçlendim. Size de çok geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum. :(

webloggi webloggi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web & Medya
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** H**
  • Mesajlar 2165
  • Beğeniler 925 / 926
  • Ticaret 12, (%100)
Geçmiş olsun

DMBYazilim DMBYazilim DMBYazılım & Adsizy Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi & SEO Dan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 4 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Geçmiş olsun, ekonomi çöktükçe her yolu denemeye başladılar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

turbey turbey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışman
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

DMBYazilim adlı üyeden alıntı

**************lardaki yalanın bini bir para iken. Sen nasıl bir kafa yaşıyorsunda ekonomiye bagladın bu olayı.

• Üyelik 15.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 4 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

turbey adlı üyeden alıntı

**************lardaki yalanın bini bir para iken. Sen nasıl bir kafa yaşıyorsunda ekonomiye bagladın bu olayı.

Saygılı konuşmak nedir biliyor musun?

Önce kiminle konuştuğunu iyi bileceksin, saygısızlık yapma.

Gayet mantıklı, konuda anlatılan hırsızlık para yoksa, para lazımsa olur ve bir yerden sonra alışkanlık haline gelir. İlk hırsızlık faaliyetleri keyfi değil ihtiyaçtan dolayı hırsızlık yapar. Daha sonra maddi durumu olsa da alışkanlık haline gelir.

Hırsızlık yapan insanların sosyo - kültürel yapısını, ekonomik durumlarını bir incele ondan sonra ekonomiyle ne kadar alakalı görürsün.

Bir daha da beni alıntılama, iki konuyu ilişkilendiremeyen adamla muhatap dahi olmak istemiyorum.
ArizaNotlari UNKEF Dorebar

kişi bu mesajı beğendi.

Feneroin Feneroin https://labikent.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kaynak
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 9 / 57
  • Ticaret 0, (%0)

Ekonomi çökse Sizler burada ne pc basinda ne de telefon ùstünde olurdunuz. Sorsak, arabaniz bile vardir. Bu nasil bir ekonomi çöküsü?!

Labirent Kent: https://labikent.com

• Üyelik 15.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 4 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

Feneroin adlı üyeden alıntı

Ekonomi çökse Sizler burada ne pc basinda ne de telefon ùstünde olurdunuz. Sorsak, arabaniz bile vardir. Bu nasil bir ekonomi çöküsü?!

Arabam yok, kredi ödüyorum, kirada yaşıyorum.
Her ay devletime kazandığım paranın %18 KDV'sini, sene sonunda da matraha göre %20-%30 arası gelir vergimi ödüyorum.
Ben devletime karşı sorumluluklarımı yerime getiriyorum ve verdiğim verginin de yaptıklarımın da karşılığını görmeye çalışıyorum.

Venezuela da da ekonomik kriz yoktur size göre o zaman? sonuçta orada da telefon, pc var. insanların arabası var. Bu mu sizin ekonomik kriz süzgeciniz? Türkiye'deki açlık sınırı ile asgari ücret arasında bir ilişkide bulunabiliyor musunuz? Türkiye'de kaç kişinin açlık sınırının altında olduğunu biliyor musunuz? Bu verileri özel kurumlar değil bizzat devlet kurumları veriyor. Senin nasıl yaşadığın değil, genelin nasıl yaşadığı ekonomik krizi belirler.
ArizaNotlari Dorebar darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

esrefyasa20 esrefyasa20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 56 / 74
  • Ticaret 1, (%100)

Feneroin adlı üyeden alıntı

ekonomiyi pc ve telefondan ibaret sanan bir boşluk tuşu.
Dorebar darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

esrefyasa20 esrefyasa20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 56 / 74
  • Ticaret 1, (%100)

Arabam yok, kredi ödüyorum, kirada yaşıyorum.
Her ay devletime kazandığım paranın %18 KDV'sini, sene sonunda da matraha göre %20-%30 arası gelir vergimi ödüyorum.
Ben devletime karşı sorumluluklarımı yerime getiriyorum ve verdiğim verginin de yaptıklarımın da karşılığını görmeye çalışıyorum.

Venezuela da da ekonomik kriz yoktur size göre o zaman? sonuçta orada da telefon, pc var. insanların arabası var. Bu mu sizin ekonomik kriz süzgeciniz? Türkiye'deki açlık sınırı ile asgari ücret arasında bir ilişkide bulunabiliyor musunuz? Türkiye'de kaç kişinin açlık sınırının altında olduğunu biliyor musunuz? Bu verileri özel kurumlar değil bizzat devlet kurumları veriyor. Senin nasıl yaşadığın değil, genelin nasıl yaşadığı ekonomik krizi belirler.

ben cidden anlamıyorum usta, tüm istatistikler önlerinde, millet açlıktan ölüyor ama bunlar halen ehonomimiz iyi yav ehehehe demeye devam ediyor. Ya bunların tuzu kuru yada cidden biz başka bir Türkiye de yaşıyoruz. Yazık cidden yazık.
Dorebar DMBYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al