lostyazilim

TEOG'dan Korkuyorum (8. Sınıf) Psikolojik Desteğe İhtiyacım Var

26 Mesajlar 11.773 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ResitAkyol ResitAkyol Freelance.. Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci / Front-end Web
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 79 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Her ne kadarda olsa kendini sıkmaman gerek strese girmemen gerek, ama önünde sana tercih kapılarını açan ufak bir yokuş var. Bu yokuşu çıkarken yapman gereken biraz sanaldan ve hobilerinden ulaşmak. Yeni hobiler edinebilirsin, soru çözmek gibi. :)

Ama emin ol, sen elinden geleni yap gerisini Allah'a tevekkül et, başardığını göreceksin.

wmaraci
reklam

BeTu BeTu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 43 / 48
  • Ticaret 1, (%100)
Bu yaşta böyle bir makale yazabiliyorsan sana teoğ dayanmaz kardeşim sen direk ygs'ye hazırlan.

promhilo promhilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 56
  • Beğeniler 7 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
Biz girerken onun muadili olan sınavlar gerçekten zordu, şimdi kolay herşey, gerçi ben genel olarak üniversite sınavı hakkında konuştum belki liselere giriş daha zordur bilemiyorum ama üniversite olayı gerçekten çok kolaylaştı ülkede gerçi çoğunun eğitimi liseden hallice.

OguzEREN OguzEREN MustafaKemalAtatürk Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineering
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 216
  • Beğeniler 54 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim yakın zamanda DGS sınavına girmiştim. Bir kaç tavsiyede bulunabilirim. Sınav öncesinde sınavı düşünme bu sende heyecan yaratır sınavdan sonrasını düşün veya başka şeyler düşün. Sınava kadar hatta sınava giderken bile aklın başka yerlerde olmalı. Sınav anında oldu da ilk soruda heyecan yaptın hiç bir şey aklına gelmedi ter bastı, boş geç sonraki soruya bak o da olmaz ise sonrakine bak. Şunu sakın unutma sen yapamıyorsan kimse yapamaz. Bu sürekli sınavda kafanın içinde dönsün. Sakın sınavı yarıda bırakma sonuna kadar ilerle gerisi olur inşallah :)
Bunlar benim tavsiyelerim kardeşim benim sınavda kolay bir sınavdı mesela ama ilk yüze girebilecek arkadaşlarım heyacandan ve sınavı yarısında bırakmaktan dolayı 2000-3000lere gerilediler. Puan sisteminizi bilmiyorum ama 500 alan çocuk uzaydan gelmedi :)

A good friend would give you the shirt off his back.
wmaraci
wmaraci

Being Being İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı/Editörü
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 935
  • Beğeniler 1087 / 1028
  • Ticaret 91, (%100)
Eğitim iyi güzel şey de okul her şey değil. Eğitim de zaten okulda alınmıyor, öğretim alınıyor. Onu da ne kadar verdikleri şüpheli. Bak üniversiteyi yarı ettim bir kere bile böyle senin gibi oturup kara kara düşünmedim. Kara kara düşündüğüm şey hep "Ben niye varım lan? Ben ne yapacağım da hayatımı yaşayacağım, nasıl mutlu öleceğim? Anama babama nasıl bakacağım? Bu ay kredi kartı ekstrem ne olacak?" diye düşündüm.

Sonuç olarak kendimi muhtemelen 70 yaşıma kadar idare edecek birkaç meslek sahibi haline geldim. Okulu artık hobi olarak devam ettiriyorum desem bile yeridir. Okuldan korkma, hayattan kork ve unutma gerçek hayatta okuldaki hiçbir şey işe yaramıyor.

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir. Bir de hiçbir şeyi çalamayacak olanlar vardır.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Ben üniversite okuyorum emin ol korkunun ecele faydası yok elinden geleni yap gerisini takma

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al