wmaraci reklam

Trafik Kazası Yaptım Platin Takıldı

36 Mesajlar 6.177 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MitiSen05 MitiSen05 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese iyi forumlar arkadaşlar.Geçen hafta pazartesi kaza yaptım.Sağ ayaktaki fibula kemiğim parçalı kırıldı ve platin takıldı.Sol ayak bileğim ve sol baş parmağım çıktı ikiside yerine oturtuldu ve alçıya alındı.Hatta parmağımdaki kemik çıkmıştı dikiş vs atıldı.Çıkıklar önemli değil ama platinli ayağımı eskisi gibi kullanabilmem 6-7 ayı bulacağı söyleniyor.

Şimdi benim sorum manevi tazminat davası açabilir miyim? Maddi açamam çünkü üniversitede öğrenciyim ve bir işte çalışmıyorum ama psikolojik olarak etkilendim ve avukata verdik o ilgilenecek.Sizlere sormak istediğim şey böyle bir durumla karşılaşan yakını olan veya direk kendisi yaşamış olan arkadaşlar var ise bu halde iken ne kadar tazminat alabilirim.Motor zaten pert oldu onu sigortaları karşılayacak ve %100 kusur karşı tarafta.

onur33

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Fearles1453 Fearles1453 Bir umuttur yaşamak! Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek WebCoder
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 251 / 250
  • Ticaret 26, (%100)
Kardesım cok cok gecmıs olsun hakkını ara daıma bır sonuc bulunur
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

nettebugun1 nettebugun1 WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 19.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 194 / 237
  • Ticaret 45, (%100)
Geçmişler olsun, acil şifalar dilerim...
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam Gelmiş geçmiş olsun. Motosiklet kullanıcısı olarak öncelikle verilmiş sadakanız varmış bunla geçmiş olsun.
Sanırım hızır gibi yetişmiş olacağım çünkü hem (şuan kendi motosiklet kazamın tazminat dilekçesini hazırlıyordum)

Avukat'a vermeden de yapabilirsin. (Hatta seni uzun süre numaranı/mı nereden bulduklarını merak ettiğim Tazminatı alan firmalar arayacak bunun için :) )

Ben her zaman Avukatsız girdim mahkemelerime ve şükür hep kazandım

2 yol var (ben 2. yolu seçtim ve tavsiye ederim)

1-) Doğrudan Asliye Hukuk mahkemesine aşağıda ki dilekçeyi kendine uyarlayarak gidiyor ve tüm hastane raporların ve yaşadığın maddi kaybıda ekleyerek bir eder ortaya çıkartıp ekliyorsun dilekçeye (1-2 Yıl sürebilir)

2-) Öncelikle kazayı yapan hakkın da Asliye Ceza mahkemesi olacak ve o mahkeme de kişi'nin kaza da ki payına göre ceza alacak. (1-2 yıl sürecek)
Ardından 1.maddeyi uyguluyorsun ama tek fark bu seferde dilekçende Asliye Ceza Mahkemesinin kararıda olacak ve elin güçlenecek.

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI : XXXXXX T.C: xxxxxxxx Adres:xxxxx
DAVALI : XXXXXX T.C: xxxxxxxx Adres:xxxxx
DAVA KONUSU : Trafik Kazası Nedeniyle Maddi ve Manevi Tazminat
DAVA DEĞERİ : ……….TL.Maddi, ……..TL. Manevi
AÇIKLAMALAR :
1-xxxxTarihinde sevk ve idaremde bulunan xxxxxplakalı motosiklet’e, İzmir İli
Urla İlçesi Denizili mahallesinde İskele caddesini takibenxxxx’nın sevk idaresinde
bulunan xxx plaka sayılı araç Denizaltı Beach önünde iskele istikametine doğru
sola dönüş yaparak çarparak motosikletin devrilmesine, benim ve yolcu xxx’ın 12
metre sürüklenerek yaralanmasına sebep olmuştur.

2- Kazanın meydana gelmesi nedeniyle 7 gün işe gidemedim, kazaya sebebiyet veren ve
kazada yüzde yüz kusurlu bulunan araç şoförü hakkında xxxx 1. Asliye Ceza
Mahkemesinin xxxxxEsas sayılı dosyası ile dava açılmış ve bu dava sonucunda davalı ceza alarak
mahkumiyetine karar verilmiştir.

3- Meydana gelen kaza da elimden yaralandım rapor verilmedi fakat Çağrı merkezinde
çalıştığım için 1 hafta işe gidemedim. Bundan dolayı maddi kaybım bulunmaktadır. Ayrıca
Motosiklet’te sigorta şirketinin karşılamadığı maddi zarar aşağıda listelenmiştir.

a. xxxEgzoz (01.06.2019) tarihi itibarı ile ortalama ederi:
490 TL
b. Motosikletimde takılı olan SHAD Marka SH40 Modeli Top Case (üst çanta)
kırılarak kullanılmaz hale gelmiştir. 01.06.2019) tarihi itibarı ile ortalama ederi:
500 TL

4- Kazadan dolayı yaklaşık 2 yıl boyunca İzmir Karşıyaka’dan Urla’ya her mahkemeye gittim
ve Davalı xxx hiçbir mahkemeye katılmamıştır

maddi ve manevi tazminat talebinde bulunma ve bu nedenlerle iş bu davamızı açmak
zaruretimiz hâsıl olmuştur.

DELİLLER : Kaza Tespit Tutanağı, Bilirkişi raporları, ve her türlü delil.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle davanın kabulüne, maddi tazminat yönünden
fazlaya ilişkin haklarım saklı kalmak kaydı ile 2500 Türk Lirası maddi, 1000 Türk Lirası manevi olmak
üzere toplam 3500 Türk Lirası tazminatın müşterek ve müteselsilen davalıdan alınarak tarafıma
ödenmesine, yargılama giderlerinin davalı tarafa yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve
talep ederim.
Fearles1453 MitiSen05 ergulproduction

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

Fearles1453 adlı üyeden alıntı

Kardesım cok cok gecmıs olsun hakkını ara daıma bır sonuc bulunur

Sağolun hocam çok teşekkür ederim Allah razı olsun

nettebugun1 adlı üyeden alıntı

Geçmişler olsun, acil şifalar dilerim...

Allah razı olsun teşekkür ederim hocam

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam Gelmiş geçmiş olsun. Motosiklet kullanıcısı olarak öncelikle verilmiş sadakanız varmış bunla geçmiş olsun.
Sanırım hızır gibi yetişmiş olacağım çünkü hem (şuan kendi motosiklet kazamın tazminat dilekçesini hazırlıyordum)

Avukat'a vermeden de yapabilirsin. (Hatta seni uzun süre numaranı/mı nereden bulduklarını merak ettiğim Tazminatı alan firmalar arayacak bunun için :) )

Ben her zaman Avukatsız girdim mahkemelerime ve şükür hep kazandım

2 yol var (ben 2. yolu seçtim ve tavsiye ederim)

1-) Doğrudan Asliye Hukuk mahkemesine aşağıda ki dilekçeyi kendine uyarlayarak gidiyor ve tüm hastane raporların ve yaşadığın maddi kaybıda ekleyerek bir eder ortaya çıkartıp ekliyorsun dilekçeye (1-2 Yıl sürebilir)

2-) Öncelikle kazayı yapan hakkın da Asliye Ceza mahkemesi olacak ve o mahkeme de kişi'nin kaza da ki payına göre ceza alacak. (1-2 yıl sürecek)
Ardından 1.maddeyi uyguluyorsun ama tek fark bu seferde dilekçende Asliye Ceza Mahkemesinin kararıda olacak ve elin güçlenecek.

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI : XXXXXX T.C: xxxxxxxx Adres:xxxxx
DAVALI : XXXXXX T.C: xxxxxxxx Adres:xxxxx
DAVA KONUSU : Trafik Kazası Nedeniyle Maddi ve Manevi Tazminat
DAVA DEĞERİ : ……….TL.Maddi, ……..TL. Manevi
AÇIKLAMALAR :
1-xxxxTarihinde sevk ve idaremde bulunan xxxxxplakalı motosiklet’e, İzmir İli
Urla İlçesi Denizili mahallesinde İskele caddesini takibenxxxx’nın sevk idaresinde
bulunan xxx plaka sayılı araç Denizaltı Beach önünde iskele istikametine doğru
sola dönüş yaparak çarparak motosikletin devrilmesine, benim ve yolcu xxx’ın 12
metre sürüklenerek yaralanmasına sebep olmuştur.

2- Kazanın meydana gelmesi nedeniyle 7 gün işe gidemedim, kazaya sebebiyet veren ve
kazada yüzde yüz kusurlu bulunan araç şoförü hakkında xxxx 1. Asliye Ceza
Mahkemesinin xxxxxEsas sayılı dosyası ile dava açılmış ve bu dava sonucunda davalı ceza alarak
mahkumiyetine karar verilmiştir.

3- Meydana gelen kaza da elimden yaralandım rapor verilmedi fakat Çağrı merkezinde
çalıştığım için 1 hafta işe gidemedim. Bundan dolayı maddi kaybım bulunmaktadır. Ayrıca
Motosiklet’te sigorta şirketinin karşılamadığı maddi zarar aşağıda listelenmiştir.

a. xxxEgzoz (01.06.2019) tarihi itibarı ile ortalama ederi:
490 TL
b. Motosikletimde takılı olan SHAD Marka SH40 Modeli Top Case (üst çanta)
kırılarak kullanılmaz hale gelmiştir. 01.06.2019) tarihi itibarı ile ortalama ederi:
500 TL

4- Kazadan dolayı yaklaşık 2 yıl boyunca İzmir Karşıyaka’dan Urla’ya her mahkemeye gittim
ve Davalı xxx hiçbir mahkemeye katılmamıştır

maddi ve manevi tazminat talebinde bulunma ve bu nedenlerle iş bu davamızı açmak
zaruretimiz hâsıl olmuştur.

DELİLLER : Kaza Tespit Tutanağı, Bilirkişi raporları, ve her türlü delil.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle davanın kabulüne, maddi tazminat yönünden
fazlaya ilişkin haklarım saklı kalmak kaydı ile 2500 Türk Lirası maddi, 1000 Türk Lirası manevi olmak
üzere toplam 3500 Türk Lirası tazminatın müşterek ve müteselsilen davalıdan alınarak tarafıma
ödenmesine, yargılama giderlerinin davalı tarafa yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve
talep ederim.

Hocam öncelikle yanıtınız için çok teşekkür ediyorum.Şimdi sorun şurda tek kişiden şikayetçi olmayacağımız için avukat tuttuk.Maalesef şöyle bir durumda kaldık ilk günler video yoktu ve kazayı yaptığım kişi taksici.Haliyle taksiciler polislerle anlaşıp bir tutanak hazırlamışlar diye düşünüyoruz ve avukatımız eski savcı tutanağı görünce çılgına döndü.Video ortaya çıktıktan sonra karşı taraf biraz tutuştu zaten.Şimdi videoyuda up ettim konuya ekliyorum hocam.Yani hem tutanağı tutan polisler hakkında soruşturma başlatılacak,hem taksi şöföründen şikayetçi olunacak src belgesi olmadığı için,hem plaka sahibi hemde duraktan şikayetçi olunacak src sürücüsü olmayan işçi çalıştırdıkları için.Bu yüzden avukata verdik o daha iyi takip eder diye.Bizim kazamız biraz şaibeli uğraştıracak gibi duruyor maalesef.

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Hocam öncelikle dediğiniz durumların hepsinin farkında iseniz bunları dilekçenize kendiniz de ekleyip yaptırımları uygulatabilirsiniz. Bu Kısmı geçiyorum zira artık tuttunuz avukatı :).

Video var ise (bende de vardı) ve karşı taraf %100 suçlu idi önce bence Ceza mahkemesine gidin. (arabulucu da araya girecek ilk başta) ama Nihai karar sizin Hakkınızı alacaksınız er ya da geç
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

cthax adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle dediğiniz durumların hepsinin farkında iseniz bunları dilekçenize kendiniz de ekleyip yaptırımları uygulatabilirsiniz. Bu Kısmı geçiyorum zira artık tuttunuz avukatı :).

Video var ise (bende de vardı) ve karşı taraf %100 suçlu idi önce bence Ceza mahkemesine gidin. (arabulucu da araya girecek ilk başta) ama Nihai karar sizin Hakkınızı alacaksınız er ya da geç

Hocam çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için.Keşke olan sadece motora olsaydıda böyle uğraşmasaydım.1 senedir üniversitede dişimi sıkıyorum çalışıyorumki yazın gezeyim tozayım bir işe girip çalışayım diye.21 yaşımda yaz tatiline girmeye yakın bir sürede böyle bir olay geliyor başıma ve bu beni cidden çok etkiledi dışarıyı yattığım yerden baktığım camdan görebiliyorum.Afedersiniz tuvalete bile gidemiyorum gencecik yaşımda 1 ay boyunca anneme babama yük oluyorum benimde zoruma gidiyor gerçekten kolay değil.Allah kimsenin başına vermesin inşallah.İnsanımızın trafikte bilinçlenmesi lazım maalesef türkiyede insan hayatı çok ucuz.Bunada şükür diyoruz daha kötüsüde olabilirdi :angel:

• Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Aynen hocam her zaman şükür gelmiş geçmiş olsun tekrar
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 827
  • Beğeniler 150 / 383
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeşim büyük geçmiş olsun, verilmiş sadakan varmış.... umarım bu kazaya sebep olan kişi cezasız kalmaz, peşini bırakmayın...
MitiSen05

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 182 / 78
  • Ticaret 0, (%0)

aries adlı üyeden alıntı

Kardeşim büyük geçmiş olsun, verilmiş sadakan varmış.... umarım bu kazaya sebep olan kişi cezasız kalmaz, peşini bırakmayın...

Sağolun hocam teşekkür ederim.Allah razı olsun bizde öyle umuyoruz inşallah hakeden hakettiğini bulur :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al