wmaraci reklam

TTnet 4 Gün önceki Telefon Sohbeti :)

17 Mesajlar 2.336 Okunma
wmaraci reklam

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
4 gün önce annem TTnetten aradıklarını izah etti (çalıştığım için). 1 tl fark ile SINIRSIZ internete sahip olabilirmişiz :) Gerçi ben olsaydım şuan kullandığımda sözleşmede SINIRSIZ yazıyor, ama siz SINIRLI yaptınız diyerek konuşmaya devam edecektim. Annem fazla anlamadığından tabi derdini tam anlatamamış. TTnet kampanyalar sayfasında gördüğüm paketler şunlar;

Sizce geçmeli miyim? 1 TL fark ile ne zengin olurum, nede 1 TL fark ile aç kalırım :) Sizce güvenmelimiyim?

wmaraci
reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Netlimitsiz paketi aslında o anlamda limitsiz değil. İnternet hızın 8mbps oluyor. 50 GB gibi bir limitin var. Bu 50 GB'ı geçtikten sonra internet hızını 1mbps'a düşürüyorlar.

Ama işte limitsiz oluyor. Yani ekstra hiç para ödemiyorsun 50 GB'ı geçtikten sonra. Tek yaptıkları hızını düşürmek.

Eğer ayda 50 GB'dan fazla indirme yapıyorsan geçme. Ama yok o kadar yapmam diyorsan geçmen iyi olur.

Ayda ne kadar kullandığına şuradan bakabilirsin: https://adslkota.turk*******.com.tr
Atakan

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Ama söyledikleri;

[COLOR=Red]İnternetinizin hızı sabit kalacak ve hızınızda düşme olmayacak[/COLOR]

Demişler?

karaperde karaperde Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Hemşir
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 20 / 37
  • Ticaret 0, (%0)

Psycho adlı üyeden alıntı

Netlimitsiz paketi aslında o anlamda limitsiz değil. İnternet hızın 8mbps oluyor. 50 GB gibi bir limitin var. Bu 50 GB'ı geçtikten sonra internet hızını 1mbps'a düşürüyorlar.

Ama işte limitsiz oluyor. Yani ekstra hiç para ödemiyorsun 50 GB'ı geçtikten sonra. Tek yaptıkları hızını düşürmek.

Eğer ayda 50 GB'dan fazla indirme yapıyorsan geçme. Ama yok o kadar yapmam diyorsan geçmen iyi olur.

Ayda ne kadar kullandığına şuradan bakabilirsin: https://adslkota.turk*******.com.tr

hocam benim bildiğime göre adil kullanım miktarını tüm sınırsız netlere getirdiler yanılıyor muyum yoksa?
Ben Süperonline kullanıyorum adil kullanımın olmadığı paketi yoktu. TTnetin var mı acaba?

wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
444 0 375 dışında bir numara ile görüştüyseniz sizden habersiz paket değişikliği bile yapmış olabilirler, eğer öyleyse kontrol et derim. Resmi müşteri hizmetleri numarası dışında görüştüğün numaralar, bayiler oluyor ve tamam demesen bile senden habersiz birçok işlem yapıyorlar (taahhüt de dahil). Başıma gelmişti :)

Resimde çizdiğinin tek farkı sanırım telefonsuz (yalın) olması.
Emreee

kişi bu mesajı beğendi.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)

karaperde adlı üyeden alıntı

hocam benim bildiğime göre adil kullanım miktarını tüm sınırsız netlere getirdiler yanılıyor muyum yoksa?
Ben Süperonline kullanıyorum adil kullanımın olmadığı paketi yoktu. TTnetin var mı acaba?

Yok hayır. Mesela Emre'nin paylaştığı resimde yalın 8mbps paketi var. O işte tam sınırsız oluyor. Herhangi bir adil kullanım miktarı yok. Ama fiyatıda ona göre işte. Ayda 115 TL.

Emre adlı üyeden alıntı

Ama söyledikleri;

[COLOR=Red]İnternetinizin hızı sabit kalacak ve hızınızda düşme olmayacak[/COLOR]

Demişler?

O da bir kandırmaca :) Şuanki internet hızın 2mbps varsayıyorum. Seni 8mbps netlimitsiz paketine alacaklar.

Şimdi bu durumda 2'den 8'e çıkaracaklar seni. Yani internet hızında düşme olmadı ve 50GB'ı geçene kadar sabit :D
Emreee

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Emre adlı üyeden alıntı

Ama söyledikleri;

Demişler?

NET Paket'lerde müşteri, internet hattının bulunduğu yerdeki 8 Mbps'ye kadar destekleyen hızı; ULTRANET Paket'lerde 16 Mbps'ye kadar destekleyen hızı kullanacak olup, bu hız bağlanılan yere göre değişiklil gösterebilecektir. Müşterinin ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktasını aştığında (Adil kullanım noktaları: Yalın NET6 paketi için için 25 GB; Yalın NETLİMİTSİZ Plus için 100 GB; NETDİSK Hediyeli Yalın NETLİMİTSİZ ve NETDİSK Hediyeli Yalın ULTRANET LİMİTSİZ için 50 GB) internet kullanım hızı 1 Mbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip eden aya girildiğinde, abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir. Bulunulan ay içinde adil kullanım noktasının aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Yalın 8LİMİTSİZ paketi için AKN uygulaması bulunmamaktadır.

http://www.*****.com.tr/web/529-2495-1-1/tur/evde_*****/kampanyalar_-_dsl_kampanyalari/yalin_internet_kampanyasi

adresinde yazıyor. Üzgünüm ama AKK bunda da var.

Ekleme: *****'in sayfasındaki paketlere bakarken altında yazan şart / bilgilere de bakmakta fayda var. Mesela sana hızınız düşmeyecek demişler ama Adil Kullanım Kotası'nın 50 GB olduğu yazıyor gösterdiğin paket için :)

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

Psycho adlı üyeden alıntı

Yok hayır. Mesela Emre'nin paylaştığı resimde yalın 8mbps paketi var. O işte tam sınırsız oluyor. Herhangi bir adil kullanım miktarı yok. Ama fiyatıda ona göre işte. Ayda 115 TL.

O da bir kandırmaca :) Şuanki internet hızın 2mbps varsayıyorum. Seni 8mbps netlimitsiz paketine alacaklar.

Şimdi bu durumda 2'den 8'e çıkaracaklar seni. Yani internet hızında düşme olmadı ve 50GB'ı geçene kadar sabit :D

Aranan numara (telefonda gösteriyor) 444 0 375 ben arıyorum şuanda. Yazdıklarınızıda söyleyeceğim :)

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)
Lanet olsun ki TTnet Net Limitsiz kullanıyorum 8mbit'e kadar olan paketi. Ama her ayın 10'u olmadan geçiyoruz kotayı ve hızı 1mbit'e düşüyo diyolar. Tamamen yalan. Ay başında saniyede 2mb ile iniyorken ayın ortalarında 30kb'yi geçmiyor. Bunu onlara çok açıkladım ancak yapacağımız bir şey yok diyip duruyorlar. Bence sende kullanacaksan en alttaki paketi kullan.
Emreee

kişi bu mesajı beğendi.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.

• Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Lanet olsun ki TTnet Net Limitsiz kullanıyorum 8mbit'e kadar olan paketi. Ama her ayın 10'u olmadan geçiyoruz kotayı ve hızı 1mbit'e düşüyo diyolar. Tamamen yalan. Ay başında saniyede 2mb ile iniyorken ayın ortalarında 30kb'yi geçmiyor. Bunu onlara çok açıkladım ancak yapacağımız bir şey yok diyip duruyorlar. Bence sende kullanacaksan en alttaki paketi kullan.

155 TL ver diyorsun yani? :) şuan bende de öyle. 30KBS/sn ile dosya indiriyorum. Nalet olsun böyle *****'e ya. Kendi paramızla rezil oluyoruz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al