Merhaba sevgili forum üyeleri. Bu konuda sizlerinde işine yarayabilecek bir kaç bilgi paylaşmak istedim. Son dönemlerde herkes yurt dışına çıkmak istemekte. Fakat artan kurlardan dolayı hayallerinden vazgeçebiliyorlar. Bu noktada Tamamen ücretsiz bir şekilde sizleri yurt dışına götüren + olarak çep harclığı veren projeler bulunmaktadır. Peki Bu projeler nedir?

ERASMUS + (PLUS) ESC (EVS)

Gidiş Geliş Uçak Bileti BELEŞ!
Konaklama BELEŞ!
Yeme - içme BELEŞ!
Vize masrafları BELEŞ!
Gittiğin ülkeye göre aylık 200-500€ Çep Harçlığı + olarak yemekleri beğenmiyorsanız cuzi miktar yemek parası

Peki İyi hoş her şeyi veriyorlar ama bunun parasını kim ödüyor ?

-Tabiki Aileniz ve sizler!

Yani verdiğiniz VERGİLER

Avrupa Birliği taraından alınan vergiler vs. ile zaten hayatınız boyunca bunların parasını ödediniz Ekstra bir ücret ödemenize gerek yok

İyi hoş her şey güzel peki bu projeye katılım şartları nedir ?

-HİÇ BİR ŞART YOK!

evet yanlış okumadınız herhangi bir dil şartı vs. bulunmamaktadır.

Sadece; 18-29 Yaş aralığında olmanız gerekmektedir başvurabilmek için.

Peki bu projeye nasıl başvurabiliriz?

Başvurular genelde Erasmus + esv - esc facebook gruplarında paylaşılır

Ama sizler için Benimde takip ettiğim instagram sayfası Tüm başvurları Paylaşıyor.

instagram.com/projegezgini

Peki Bu Proje süreleri nedir ve nasıl maksimum şekilde yararlanılır?

Kısa Dönem(0-2 ay)
Uzun Dönem(3-12 ay)

Maksimum şekilde yararlanabilmek için İlk önce kısa dönem 2 ay , sonra uzun dönem 12 ay gitmeniz gerekmektedir Aksi taktirde önce uzun dönem giderseniz projeden yararlanabilme kotanızı doldurursunuz ve bir daha gidemezsiniz. Projeye herkes hayatında 1 kez gidebiliyor ama dediğim gibi önce kısa dönem yaparsanız + olarak uzun dönem gitme hakkınızda oluyor.

Gelelim Başvurunun püf noktalarına.

Başvurunuzu google çeviri ile ingilizce yazmanız sizin için çok daha etkili olucaktır. Başvuruları ingilizce doldurun.
Sizden bu projeye katılmanızdaki motivasyonunuz ne diye sorarlar. Burayı çok iyi doldurmanız gerekmekte. Asıl olarak sizin projeye ne katabileceğiniz ile ilgileniyorlar. Atıyorum ben x ülkesini gitmeyi çok istiyorum gezmeyi çok severim vs... yazarsanız büyük ihtimal seçilmezsiniz. Motivasyon sadece yazı olmak zorunda değil , Video resim vs de olabilir sizin yaratılıcığınza kalmış.

Erasmus + Hakkında aklımdakiler bunlar bu konu altında yorum yaparak insanların daha da faydalanmasını sağlayabiliriz. Çünkü kime sorsam bu proje hakkında en ufak bir firki dahi yok . Oysaki yıllardır olan bir şey

İstek Gelirse Bir sonraki konuda Erasmus PLus+ Gençlik Değişimini Anlatabilirim (13-29 yaş arası) ve genelde 1-2 hafta gidiyorsunuz sadece.

Yukarıdaki Makalede herşeyi detaylı olarak anlattım. Umarım Sizde Yurt Dışına Çıkıp Para kazanabilirsiniz :)

İstek Gelirse Bir sonraki konuda Erasmus PLus+ Gençlik Değişimini Anlatabilirim (13-29 yaş arası) ve genelde 1-2 hafta gidiyorsunuz.

Konuyu Beğenip 1 adet yorum bırakmanızı rica ediyorum. Bu sayede daha çok insan görüp bilgilenebilir :)

https://blogcuabi.com/ucretsiz-bir-sekilde-14-ay-yurt-disina-gitmek-ve-aylik-500-kazanmak