wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz Scriptler Hakkında Yardım , Fikir..

2 Mesajlar 489 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BTPHP BTPHP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Yazılım
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 30 / 29
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar ,

Malumunuz bu aralar açık kaynaklı proje yapıp dağıtmaktayım.

En son dizin scripti ile upload sistemi yapmıştım.

Şimdi ise Film script yapımına başladım. Belli bir yol da aldım sayılır.

Film scripti için ücretsiz dağıtılan Ultra film css teması vardı onu kullanıyorum. ( Bu arada başka tema önerisi olan varsa memnun olurum , çoklu tema yapmış olurum. )

Alt yapı olarak Codeigniter Framework kullanıyorum. Şık bir sistem çıkacağına eminim.

Sizler den isteğim ne gibi özelliklerin eklenmesi. O özelliklere göre modül yazacağım.

Standart olarak yapacaklarımı söyleyim ;

- Kategori Ekle , Sil , Düzenle
- Film Ekle Sil , Düzenle ,
- Site Ayarları
- Reklam Ayarları
- En çok ne izlenmiş raporları
- Temaya ait bir kaç özellik.

gibi standart işlemleri yapacağım. Bunların haricinde ne olabilir söylerseniz herkesin kullanabileceği , herkesin bir payı olabileceği sistem yapmış oluruz. Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Bu arada film scripti bitimin de Dizi scriptine başlamayı düşünüyorum. Varsa ihtiyaç şunu yap diye söylerseniz not alır zamanı gelince onu da yaparım..

Son bir şey daha kendi temalarımı yazıp zaman kaybetmek istemiyorum. Gerçi tema yapımında da çok fazla iyi sayılmam. CSS Tema önerilerinizi de bekliyorum.

Edit : Konuyu Beyin fırtınası bölümüne açmam daha mantıklıydı galiba , özür dilerim. Yönetim gerekli görüp taşırsa sevinirim.
kohreg

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Diğer film sitelerini inceleyip birinde olup diğerinde olmayan gibi değerlendirip kendi tasarımına uyarlayabilirsin. Scriptin görsel tasarımı, hızı ve özellikle seosu önemli. Ziyaretçi siteye girince "Vayy, süpermiş. Sık kullanılanlarıma ekleyim." gibi düşünmeli. Özellikle ben 720pizle.com 'dan başka siteye girmiyorum. Part sevmiyorum. Tek part ve altyazılı tercihim.
BTPHP

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al