wmaraci reklam
lidertakipci

Üniversitede Şehiriçimi Şehirdışımı?

19 Mesajlar 2.452 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
kardesim ben aksaraylıyım uşakta üniversite okudum bence maddi durum sıkıntın yoksa dışarda oku kardesim hayatı ögreniyorsun aile yanında aynı liseli gibisin... ama dışarda oldugunda parayı idareli kullanmayı hayatla nasıl mücadele etmen gerektigini ögreniyorsun gurbet nedir onu görüyorsun... ama aile yanında degişen hic bişey yok adı üniversite okuyorsundur liseden tek farkı serbest giyinirsin üniversite okurken hayatı ögrenmek istemezmisin daha rahat davranmak istemezmisin ? yinede karar senin
okanakca

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

server bedii adlı üyeden alıntı

Kesinlikle ailenin yanında okumalısın arkadaşım.
Şehir dışı diyenler ya üniversiteyi başka şehirde okumayan kişiler ya da zengin kişiler :)

Şehir dışı öğrencilik = REZİLLİK

Şekil A : Ben :)

Neden hocam bende şehir dışında okudum ne zenginim nede başka bişey Türkiyede şehir dışında üni okuyan yüzbinlece insan var hepsimi zengin :)

Bu arada şehir dışı okuma büyük bir özgürlük ancak özgür olmanında bir bedeli var yemekdi bulaşıktı biraz sıkıntı oluyor ama göze alınmayacak kadar da değil. Bir daha üni okursam yine şehir dışı kumayı tercih ederim sanırım. Şehir içi okuyan arklarım hep lise tarzı derse git gel ama şehir dışında tamamen senin şekillendirdiğin bir hayat var
okanakca

kişi bu mesajı beğendi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Şehir dışında okumanın insana getirisi çok olacaktır. Senin yerinde olsam bunu seçerdim. Ancak ailenle herhangi bir problem yaşamıyorsan ve sana pek karışmıyorlarsa Erzincan'da da okuyabilirsin.

Ben tercihimi şehir dışında okumaktan yana kullandım ve bundan da son derece memnunum.
okanakca

kişi bu mesajı beğendi.

faruk faruk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Starters' Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 765
  • Beğeniler 38 / 89
  • Ticaret 10, (%100)
Şehirdışı bence :) Ben lisede şehir dışına çıktım. Memnunum.
okanakca

kişi bu mesajı beğendi.

girişimci • tasarımcı • blogger | www.omerfarukbal.com | starters.agency • sayborg.net • tamekran.co
wmaraci
wmaraci

JpnTr26 JpnTr26 EskişehirSpor! Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 653
  • Beğeniler 319 / 175
  • Ticaret 3, (%100)
Şehir dışında okumak avantajlıdır her zaman.Hayata erken atılarak bazı sorumlulukları üstlenmeyi öğrenmek gerekli bence :) neticede başka şehre gittiğinde faturaları sen yatıracaksın, bi yerde işin olduğunda ailen değil sen koşturacaksın, yemek yapacaksın, temizlik yapacaksın.Tabii bunlar bazen dezavantaja dönüşüyor mesela çok yorgun geldiğinde okuldan ne temizlik yapmak istersin nede yemek yapmak. Paran varsa dışardan yersin.

Bartına gelincee. Ben Karabük Üniversitesinde okuyorum 80 Km uzaklıkta Bartına. 2 kere gitme imkanım oldu Amasraya. Hayatında gidip görebileceğin en güzel yerlerden biri belkide Amasra ilçesi. Bartın pek büyük bir yer değil gördüğüm kadarı ile ve bu bence büyük avantaj. Affedersiniz ancak iti kopuğu pek olmaz.Eskişehirliyim ve Eskişehirde yaşadım bu yaşıma kadar hep. Eskişehir o kadar büyük bir şehir olmamasına rağmen gerçekten bozuk bir şehir.Bunlarıda göz önünde bulundurursan bence Bartına gitmelisin :)
okanakca

kişi bu mesajı beğendi.

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar hepiniz sağolun. Şehir dışına gidiyorum.
DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

Guneyy Guneyy se'öcü değilim.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 58 / 199
  • Ticaret 86, (%100)
Kendimden örnek vereyim hocam kendi şehrimde okuyorum benden kralı yok ev kirası yurt ödemesi yok yemek derdi vs vs yok hele o otogara bavullarla gitme olayı hiç yok birde araba varsa kendi şehrinde tadından yenmez :)

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Kendi şehrin her zaman iyidir,şehir dışında okumak yerine özel üniversiteyi tercih ederim.Ama okulun kalitesi de önemli.

sosyalme.com

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
Aslında ben Erzincana gitsem kendime bi Fiat Stilo alacaktım ama neyse artık. Biraz farklı yaşayalım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al