lostyazilim

Vicdanı Olan İnsan Suriye ve Gazze İçin 5 TL Bağışta Bulunsun Lütfen

8 Mesajlar 1.477 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ibrahimkiraz ibrahimkiraz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar,
Suriye ve Gazze'de yaşananları bilmeyenimiz yok. Sanal ortamda her şeyi paylaşıyoruz ama bu konularda malesef çok duyarsızlaştık. Ailelerini kaybeden, yatacak yer ve yiyecek ekmek bulamayan nice masum insan bu politik olayların arasında kalmış durumda. 5 - 10 liralık yardım bizi elden düşürmez ama oradaki çaresiz insanlara bi nebze faydamız olur. Böyle zor zamanlarda bizim milletimiz yardım için hep en önde koşmuştur. Unutmayalım ki Kurtuluş Savaşı zamanlarında da biz zor zamanlar yaşadık. Pakistan vs gibi müslüman ülkelerin gönderdikleri yardımlar ile yaralarımızı sardık. Şu anki savaş koşullarını düşününce insan oradakilerin çaresizliklerine ürperiyor. İzmit ve Van depreminde yardım için binlerce yurt dışından gönüllü geldi. Çoğumuz evlerimizde oturduk. Lütfen biraz empati yapalim. Az duyarli olalım. Ben iki link vereceğim. Siz istediğinizden yardımınızı gönderin arkadaşlar. Allah kabul etsin. Misli ile mükafatlandırsın inşallah.

İHH: http://www.ihh.org.tr/
Online veya tüm hatlardan 3072'ye SURİYE yazıp 5 TL bağış yapabilirsiniz.
Online veya Tüm hatlardan 3072'ye GAZZE yazıp 5 TL bağış yapabilirsiniz.
KIZILAY: https://www.kizilay.org.tr/
168 çağrı merkezi ve 2868 SMS bağış hattına mesaj atarak 5 TL yardımda bulunabiliriz. Ayrıca online bağış sistemi de mevcut.
DİYANET VAKFI: http://www.diyanetvakfi.org.tr/
Online olarak veya Turkcell, Avea ve Vodafone (Turkcell ve Vodafone kontörlü hatlar hariç) operatörlerinden "SURİYE" yazıp 5601`e mesaj göndererek 5 TL bağış yapabilirsiniz.
KİMSE YOK MU: http://www.kimseyokmu.org.tr/
Online olarak veya 5777’ye ‘Suriye’ yazarak 5 TL bağış sağlayabilirsiniz.
YARDIM ELİ DERNEĞİ: http://www.yardimeli.org.tr/
Online olarak veya SURIYE yazıp 4031 SMS yollayarak 5 TL bağışlayabilirsiniz.
ATMCgrafik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
Unutmayalım ki Kurtuluş Savaşı zamanlarında da biz zor zamanlar yaşadık. Pakistan vs gibi müslüman ülkelerin gönderdikleri yardımlar ile yaralarımızı sardık.
demişsiniz hocam tartışma çıkarmak gibi bir niyetim yok sadece ben bu yardımları hiç duymadım belge var mı bununla ilgili ? Benim bildiğim kadarı Rus asıllı Müslümanlar, Azerbaycanlı Müslümanlar, Hintli Müslümanlar, Kıbrıslı Müslümanlar yardım yolladı. Niyetim mesajınızı karalamak değil sadece öğrenmek istiyorum.
ibrahimkiraz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

YenerK adlı üyeden alıntı

demişsiniz hocam tartışma çıkarmak gibi bir niyetim yok sadece ben bu yardımları hiç duymadım belge var mı bununla ilgili ? Benim bildiğim kadarı Rus asıllı Müslümanlar, Azerbaycanlı Müslümanlar, Hintli Müslümanlar, Kıbrıslı Müslümanlar yardım yolladı. Niyetim mesajınızı karalamak değil sadece öğrenmek istiyorum.

Önemli değil değerli kardeşim,
http://www.uludagsozluk.com/k/pakistan-%C4%B1n-kurtulu%C5%9F-sava%C5%9F%C4%B1ndaki-yard%C4%B1m%C4%B1/
http://www.turkislamtarihi.nl/makaleler/pakistan.php
http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/167794-kurtulus-savasinda-pakistan-yardimi.html
Sanırım daha fazla detayı internette küçükbi araştırma ile bulabilirsin. Haklısın konuyu dağıtmasak iyi olur.
YenerK

kişi bu mesajı beğendi.

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)
bir sürü yardım kuruluşu varken sadece iki tane vermişsiniz, hemde ilk başa gündemden düşmeyen İHH yi yazmışsınız yardım göndermek isteyen olsa bile bu olayı yanlış anlayıp göndermek istemeyebilir, o yüzden tüm yardım kuruluşlarını yazarak tarafsız olduğunuzu gösterin derim!

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

yefecrin adlı üyeden alıntı

bir sürü yardım kuruluşu varken sadece iki tane vermişsiniz, hemde ilk başa gündemden düşmeyen İHH yi yazmışsınız yardım göndermek isteyen olsa bile bu olayı yanlış anlayıp göndermek istemeyebilir, o yüzden tüm yardım kuruluşlarını yazarak tarafsız olduğunuzu gösterin derim!

Haklısınız. O anda aklıma gelen iki yardım kuruluşunu yazdım. İHH ile ilgili gündemdeki konuların gerçekliği yansıtmadığını düşünüyorum. Sonuçta devletimizin denetleme organları düzenli incelemeleri yapıyorlar. Aynı zamanda sms ile yardım olduğu için kayıt dışı gösterilecek bir husus olması da zor. Neyse bu konular tartışılır. Size hak veriyorum. Bir kaç tane daha ekleme yapıyorum şu an. Uyarınız için teşekkür ederim. Sizinde eklemekte fayda görüdünüz yardım kuruluşları varsa lütfen yazınız.

yefecrin yefecrin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SKS
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad C** I**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 182 / 187
  • Ticaret 51, (%100)

ibrahimkiraz adlı üyeden alıntı

Haklısınız. O anda aklıma gelen iki yardım kuruluşunu yazdım. İHH ile ilgili gündemdeki konuların gerçekliği yansıtmadığını düşünüyorum. Sonuçta devletimizin denetleme organları düzenli incelemeleri yapıyorlar. Aynı zamanda sms ile yardım olduğu için kayıt dışı gösterilecek bir husus olması da zor. Neyse bu konular tartışılır. Size hak veriyorum. Bir kaç tane daha ekleme yapıyorum şu an. Uyarınız için teşekkür ederim. Sizinde eklemekte fayda görüdünüz yardım kuruluşları varsa lütfen yazınız.

senin deüşüncen değil milletin ne düşündüğü önemli gereğince ekleme yapmışsınız zaten bence kolay gelsin

ahmetcivelek ahmetcivelek osuranbaykuş Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Gemi Operatörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 58 / 64
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle amacım konunuzu baltalamak ya da tartışmak değil, iyi niyetli düşündüğünü biliyorum. Böyle konular defalarca açıldı burada. Kimseye, hiçbir millete karşı düşmanlığım yok ama neden etrafımızdakiler yerine başkalarına yardım ihtiyacı duyuluyor? bunu anlamış değilim ben. Yardım etmeyi bende severim ama önce bir etrafımızdaki insanlara bakalım diyorum.. :confused:

"Paylaşmak, erdemdir."

• Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Medya
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 17 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

ahmetcivelek adlı üyeden alıntı

Öncelikle amacım konunuzu baltalamak ya da tartışmak değil, iyi niyetli düşündüğünü biliyorum. Böyle konular defalarca açıldı burada. Kimseye, hiçbir millete karşı düşmanlığım yok ama neden etrafımızdakiler yerine başkalarına yardım ihtiyacı duyuluyor? bunu anlamış değilim ben. Yardım etmeyi bende severim ama önce bir etrafımızdaki insanlara bakalım diyorum.. :confused:

Tabi "herkes kendi kapısının önünü süpürse" diyoruz ama oradaki vatandaşın kendi kapısını süpürecek durumu mu kalmış ? İnsanların ne başını sokacak evi, ne de yiyecek ekmeği var. Garibim kadın kucağına çocuğunu almış çaresiz komşu ülkelere kaçıyor. Yardım etmeyelim mi ? Senin iyi niyetinden benim de şüphem yok kardeşim. Çevrende varsa ihtiyaç sahibi tabi yardım etmen güzel olur. Takdir de ederim. Yalnız 5 TL de ayrıca şu zor günler geçiren insanlara bi nebze destek olmak zor gelmese gerek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al