wmaraci reklam

Webmasterlar İçin Cennet: Tayland

5 Mesajlar 892 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

PadThai PadThai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek C# Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 30 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Gelelim asıl meseleye, insanların hep sorduğu “Hocam orada yaşam nasıl ya?” sorusunun cevabını vermeye. 2014 yılından beri kalıcı olarak yaşadığım dünyada ki cennet Tayland. Peki neden webmasterlar için cennet? Diye soracak olursanız özet geçeyim, gelirinizin Dolar olarak kaldığı sürece bu ülkede aç kalmazsınız! 1 $ yaklaşık 28-35 Baht arası değişiyor. Gelir düzeyleri düşük bir ülke, internet altyapısı harika! Son Rus kıran erkeklerimiz için gece hayatı harika! İnsanları Türklere karşı ön yargısız, burayı daha istila etmediğimiz için. Pattaya’yı hariç tutuyorum, orada gerizekalı gözüyle bakıyorlar. Ben Udon Thani’de yaşıyorum, ev fiyatları 15,000 $ civarında. Çalıştığım şirketten aylık Dolar üzerinden maaş alıyorum, ek olarak Adsense, Niche site yapımı ve satışı, yabancı siteler için Seo çalışması yaparak Tayland için mükemmel denilebilecek bir gelir sahibi oluyorum.

Artıları Nedir?

İlk olarak Dolar. Ülkede dolar kuru genel olarak 1$-30 Baht civarında. Fakat su 4-5 Baht, öyle hesap yapın.

Büyük şehirlerde 1000 $ ile yaşamayı unutun. Kira ve yiyecek giderini ucu ucuna karşılar. Sosyal hayat sıfır.

Gece hayatı. (Valla ben yapmıyorum 🙂 )

Sıcakkanlı insanlar. Gerçekten dünya üzerinde görebileceğiniz en sıcakkanlı insanlar. Sürekli bir gülümseme, turiste karşı saygı. (Yerel halktan bahsediyorum) O ilkokul seviyesi İngilizceleri ile sizinle konuşmak için can atarlar.

Webmasterların olmazsa olmazı, internet! Hem su fiyatına hem de çok hızlı!

Gelişmemişlik, evet yanlış duymadınız gelişmemişlik! Dünya üzerinde olan çoğu proje burada daha yeni yeni hayata geçiyor. Yemeksepeti vs. gibi başka ülkelerde tutmuş uygulama, internet siteleri ile burada yatırım yapabilirsiniz.

Vize. Her Türk vatandaşı 3 ay vizesiz kalabiliyor, gidip evlilik yapabilirsiniz. Yatırım yaptığınızı kanıtlayabilirseniz 1 yıl gibi bir oturum veriyorlar, vatandaşlık almayı unutun.

Dört mevsim olayı yok. Ya yağmur var ya da güneş.

Eksileri Nedir?

Eee hep artıları olacak değil ya… Vize konusu evli olmayan arkadaşlar için can sıkıcı olabiliyor. Ya dil okulu ile uğraşacaksınız ya da ayda bir ülkeye gir-çık yapacaksınız. Kamboçya, Laos, Kore gibi ülkelere git gel yaparak 1 aylık yeni vize alabiliyorsunuz. Vatandaşlık vermeleri imkansıza yakın, evli olsanız bile.

Gece hayatı artı olarak ve eksi olarak değerlendirilebilir. Kişinin isteğine göre değişir, Türkiye ile kültür farkı sıfır!

Yemek konusu. Türk restoranı kaynıyor, Pattaya-Phuket. Fakat benim gibi yerel halkın olduğu şehirlerde yaşayacaksanız, midenizi biraz genişletin, kötü kokulara alışın.

Kaynak: Webmasterlar İçin Cennet: Tayland

wmaraci
reklam

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
çok uzak tatil için gitmiştim james bond adasındaki taşı görene kadar dedim ben neredeyim sonrası çok zevkliydi, insanları çok minyon ilk dikkatimi çeken buydu yemekleri ise iğrenç ötesi aşırı baharatlı ve değişik kokuyordu arkadaşımızında dediği gibi gelişmemiş bir ülke vizesiz gidildiği içinde çok rahat tatil yapılabiliyor. ayrıca konunda biraz tanıtım yazısı gibi olmuş gözümden kaçmadı :p

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
Pek bilgim yok bu konuda . Tayland ve tayvan birbirine yakın mı ?

PadThai PadThai Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek C# Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 30 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Fou James Bond adaları tam bir düzenbazlık, Monkey Island falan gezseydin bari :)
Marstyson Çok uzak değil hocam yakın sayılır.
Marstyson

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
PadThai gittim kardeşim orayada fakat aklımda kalan hala o taşın orada nasıl duruyor olduğu :D
PadThai

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al