wmaraci reklam

WhatsApp Mesajlarım Okunuyor ve Mesaj Yazılabiliyor (Yardım)

13 Mesajlar 2.280 Okunma
wmaraci reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)

ÇOK ÇOK ÖZÜR DİLERİM, ÇOK KÖTÜ BİR ŞAKAYA MARUZ KALMIŞIM; ODA ARKADAŞLARIM 1-2 ARKADAŞLA DAHA ANLAŞIP BANA ÇOK KÖTÜ ŞAKA YAPMIŞLAR MEĞER WHATSAPP HESABIMIN ÇALINMASI VS. HEPSİ YALANMIŞ

LÜTFEN SİZ FORUM ARKADAŞLARIMI GEREKSİZ YERE MEŞGUL ETTİĞİM İÇİN KUSURA BAKMAYINIZ

Konunun Google indeksi zarar görmesin diye içeriği temizlemedim.

Merhaba arkadaşlar benim oda arkadaşım whatsapp üzerinden telefonuma yolladığı bir resim veya video aracılığıyla telefonuma virüs bulaştırmış.

Bir şekilde whatsapp üzerinden aynı virüsü yolladığı kişilerle yaptığım yazışmaları okuyabiliyor ve benim whatsapp hesabımdan konuştuğum kişiye veya konuştuğum kişiden (virüsün onda da yüklü olması gerekiyor.) bana mesaj yazabiliyor.

Ondan virüsü temizlemesini istedim fakat gıcıklık yaptığı için şimdilik silmiyor. Bende ona yıllardır internet sektöründeyim (hack vb. işlerle hiçbir zaman ilgilenmedim.) ben kendim ne yaptığını öğrenir telefonu temizlerim dedim. Bu sebeple sizlerinde hem böyle bir durumun var olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız hemde belki kullandığı yöntemi, çözümünü bilen vardır diye konu açmak istedim.

Kendim araştırdım fakat pek bilgiye ulaşamadım ayrıca ingilizce bilmediğim için yabancı kaynaklarda da pek araştırma yapamadım. Size öğrendiğim birkaç şeyi anlatmak istiyorum.

1-) Telefonunda bir program yüklü bununla içerisinde trojan vb. virüsler olan resim veya videolar hazırlıyor.

2-) Bu resimleri whatsapp üzerinden yolladığı kişilerin aynı virüsü taşıyan kişilerle yaptığı mesajlaşmaları okuyabiliyor.

3-) Örneğin virüsü bana (fevzi) ve sedat'a yolluyor ardından ben ve sedat arasında yapılan görüşmeleri takip edebiliyor ve bize birbirimizden cevap yazabiliyor.

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
çok enteresan da kurulum yapmadan o işlemleri yapan virüs android de çalışması biraz manidar geldi bana sadece whatsapp de çalışıyorsa whatsapp de bir güvenlik zafiyeti vardır demektir.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
ntka evet hocam sadece whatsapp yazışmalarımı okuyabiliyor, onun dışında hiçbir bilgiye erişemiyor.

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)
Forever iOS :D
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

Yakında
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Şimdi MAC adresiyle bir şeyler yapılabileceğini anlatan makaleler buldum, onları araştırayım bakalım belki birşeyler çıkar.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Sen ne yap biliyormusun telefonu formatla en iyisi yada whatsapp yi kaldır yeniden kur.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
ntka evet hocam bu akşam telefonu tamamen temizleyip formatlayacam.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Merhaba,

Okuduğum kadarı ile Images veya MP3/MP4 bazında bir dosya transferi dahilinde keylogger yemiş bulunmaktasınız. Tabi bu keylogger Android'de sızıntı olarak değil de onay verilmesi dahilinde kurulabilir derecededir.

Yıllar evvel bu tür işler ile hat safada ilgilendiğim için ve sırf bu yüzler için TC Mahkemeleri üzerinden alınan bir kaç tane ceza bile var idi diyebilirim. Neyse ki geçmiş, unutuldu ve bitti hamd olsun.

Yapmanız gereken bir kaç işlem olacaktır harfiyen uygulamanız lehinize olumlu sonuçlar gösterecektir.

1.) Rehber ve dosyalarınızı yedekleyiniz.
2.) Whatsapp ve diğer sosyal medya hesapları otomatik yedeklenmektedir.
3.) Özel dosyalar veya görüşmeler var ise ekran alıntısı olarak kayıt altına alabilirsiniz.
4.) Cihazınızı isterseniz farklı bir moderasyona yedekleyerek fabrika ayarlarlarına sıfırlayınız.
5.) Fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra "uygulamalar" sekmesine girerek senkronize edilen verileri devre dışı bırakınız.
6.) Google play'a bağlanarak gerekli olan programlarınızı kurunuz. (yedekleriniz otomatik gelecektir)
7.) AntiVirüs FREE programını kurarak cihazınızı bir kez daha tarama yaparak güncelleyiniz.

Üst kısım da olan aşamaları tamamladıktan sonra whatsapp'da onay verdiğiniz bazı gruplar olabilir. Bunları baz alarak sıfır kurulumda devre dışı kalacağı için kötü ihtimal düşünmemize gerek yoktur.

Dosya ve benzeri MP3/MP4 gibi verileri alırken mutlaka scanner yaparak dosya kabulü sağlayınız.

Bu tür veriler genellikle örümcek olarak adlandırılan spider bot ve program gibi araçlara verilen kısaltılmış addır. Bundan sonraki aşamalar da daha dikkatli olmanızı temenni ediyorum. Başınız fazlasıyla ağrıyabilir, Allah muhafaza dikkatli olun.

Kolay gelsin.
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Heuristic Çok teşekkür ederim hocam dediklerinizi harfiyen uygulayacağım.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
bir yazılım var telefona yükleniyor ve whatsapp konuşmalarını gözetlemek yada yazmak
için özellikleriyse mesaj atabiliyor, yazılarını okuyabilir vs vs bu yazılım uygulamalar sekmesinden gizlenebiliyor bir yerde duymuştum fakat tam olarak bilmiyorum belki oda odabilir
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al