wmaraci reklam
lidertakipci

Yenı dolandırıcılık yöntemi [dikkat!]

7 Mesajlar 1.347 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KaanGiRGiN KaanGiRGiN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek IT Expert
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 1057
  • Beğeniler 153 / 323
  • Ticaret 15, (%93)
Merhabalar,
Internette gezinirken bir olaya şahit oldum ve bunun önüne geçmek için paylaşıyorum.

Arabanızı satılığa koydunuz Ahmet dedi ki 70 bin veririm. Tamam dediniz anlaştık. Ahmet hesap numarası istedi sizden ve 70 bini transfer etti. Açıklamada 34 xy plakalı bmw aracın satış bedeli yazıyor. Sonra tam notere yöneldiğinizde Ahmet diyor ki benim cenazem var acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim hasana ver. Sende nasıl olsa para geldi deyip hasana bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmınıda bir güzel imzalıyorsun. Sonra 3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor sana 70 bin yollamıştım araç için hala satış olmadı parayı iade et diyor. Savcıya başvuruyorsun ahmetle hasan arasında akrabalık yok. Telefon tespiti yok. Beraber fotoğrafları yok vs Hiç bir bağ bulamıyorlar. Yani görünürde ortada **************lık suçu yok. 70 bini de ödeyeceksin mecbur. Hasan da diyor ki ben parayı elden verdim aha bu da resmi noter belgesi kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor. Şimdi araba da gitti, 70 bin de. Çık işin içinden.
Yeni **************lık yöntemi paylaşın lütfen.(alıntıdır)
umayya Freelance MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MuscleTower MuscleTower WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 346
  • Beğeniler 73 / 72
  • Ticaret 18, (%100)
Noter masasından adam kalktıysa sizde kalkın parayıda havale yerine noter önünde elden verin bence

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
"Noter sözleşmesinde parayı eksiksiz aldım kısmınıda bir güzel imzalıyorsun." demişsin ya. Bu satış sözleşmesidir zaten. Karşılıklı olarak satışın gerçekleştirildiği anlamına gelir. Ben parayı ödedim diye sözleşme yapılmaz.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
BetAjans Bankalar araç veya konut bilgilerini ödemeyle ilişkilendirip komisyon karşılığı ödeme çıkartıyorlar. 1. kişi bankadan araç ödemesi olarak ödeme göndertiyor. Ama araç noterde 1. şahısa değil 2. şahısa devrediliyor. Yani sen 1. şahıstan parayı almışsın, üstüne 2. şahıstan da parayı elden veya başka bir kanaldan alıp devrini noterde 2. şahısa yapmış oluyorsun. Bu durumda 1. şahıs senden o parayı ister ve alır.
Karikaturname

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

TriDentist TriDentist Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek yok
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 47 / 39
  • Ticaret 6, (%67)
Kesinlikle 1. sahis yolladigi parayi alir. Tersini dusunun biri size para yolluyor arabanizi almak icin ve siz bir 3. sahsa (tanidiginiz birine) satis islemi yapiyorsunuz. Eee 1. sahsin yolladigi para ne olacak?

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Robotlaşmış ve at gözlüğünden bakarcasına adalet ve güvenlik kanunları olursa daha çok dolandırılıp (kandırılır), çok ana babaların evlatları şehit olur. :/

Bayro Bayro Opencart e-ticaret PRO Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 305 / 304
  • Ticaret 27, (%100)
Bunu bende okumuştum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al