lostyazilim

YGS 105 Gün Kala

3 Mesajlar 759 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
YGS 105 Gün Kala

Selam gençler, yaş oldu 17 18'e girmeye az bir zaman var, Ygs' ye bugün tam 105 gün var ve ben hala bloglar siteler ile uğraşmaya devam ediyorum.

Ben pek gezmeyi tozmayı dışarda para harcamayı seven bir insan değilim. Onun yerine markete gider yiyeceğim şeyleri alır gelir evde ya film izlerim yada dizi izlerim. Daha sıcak ortam daha güzel gelir hep bana. Bu alışkanlık bende küçüklükten beri var hep evde oturur ya oyuncaklarımla oynardım yada televizyon izlerdim. Evde olmak bazen sıkabiliyor bende o zamanlar site açmaya site kurmaya merak salmıştım. İlk sitemi 6.sınıfta buda 11 yaşında oluyorum. 11 yaşındayım ve bagimsizkare.org adında forum sitemi açmıştım. Baya ilgin bu site maceramı başka bir konuda anlatacağım. Neyse konumuza geri dönelim, ygs' ye tam 105 gün kaldı arkadaşlarım çevrem 11. sınıftan çalışmaya başlamışken ben daha başlamadım bile.

Bana saçma geliyor sistem, 17 yaşındayım hayatımın en güzel zamanlarını ders çalışmak ile sınava hazırlanmak ile geçirmemi istiyorlar. Çok saçma değil mi sizce de? Hayatımın en güzel zamanları eğleneceğim, güleceğim, gezeceğim, para harcıyacağım... Sömürüyorlar hayatımızı, üstüne üstün birde hayatım boyunca işime bir kez bile yaramayan ve yaramayacak bilgileri dersleri yüklüyorlar üstümüze. Kimya? Ben üniversite' de bilişim öğretmenliği düşünüyorum. Bilişim Öğretmenliğinde Kimya benim ne işime yarayacak, ya Biyoloji ona ne demeli? İnsanda boşaltım sistemi :P ahaha solunum sistemi ne işime yarasın bilişim okulundaki bilişim devam edecek öğrenciye. Birde sınav haftası stresiyle bunları çekiyoruz. Okuduğum okul bilişim üstüne bölümüm. Bilişim için bu okula gelmişim sen kalk bana biyoloji öğret ne bileyim kimya öğret. Geçerli bir sebepleri de yok.

Kimya hocasına soruyorum;

İlhan: Hocam kimya benim ne işime yarayacak?
Öğretmen: Ne okuyacaksın ileride?
İlhan: Bilişim devam edeceğim hocam.
Öğretmen: Bilgisayar neden yapılıyor?
İlhan: Plastik, bakır, vs...
Öğretmen: Bunları bilmen gerek
İlhan: :( :( :(

Ahaha ne güzel ama... Bana göre sistem nasıl olmalı: Bilişim bölümü öğrencisiyim sadece bilişim ve matematik yeterli, öğrencilere hiç boş yere baskıya gerek yok. Üniversite de ne bölüm istiyorsun bilişim. Eee tamam ne gerek var bilişim dışındaki derslere. Kimya istiyorsa üniversite de Kimya lisesine gitsin kardeşim :D YGS sınavıda aynı şekilde sınama olmalı. Bu çocuk ne devam edecek Bilişim, sınanmalı bilişim üstüne bilişim sınavı olmalı, yetenek sınavı olmalı. Hayattan soğutuyorlar sonra niye kazanamıyoruz...

http://ilhankarakaya.com/ygs-105-gun-kala/

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com
wmaraci
reklam

Referee19 Referee19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Futbol Hakemi / Referee
  • Mesajlar 399
  • Beğeniler 21 / 103
  • Ticaret 8, (%88)
2. Üniversiteyi okuyorum bu yüzden sana gerçeklerden bir tanesini söyleyim.
Örneğin geçen hafta vizeler bitti ve açıklandı sonuç şu şekilde;

en kötü 90 alırım dediğim sınavlardan bir tanesi 52 bir tanesi 56 geldi.
10 alırsam çok iyi dediğim sınavdan da 42 aldım :D

Durum bu, bunlardan ibaret ha birde hoca sayısal soracağım demişti herkes 17-18 tane formül ezberledi sınava bi girdik hepsi sözel :D

Her şey olacağına varır :)
main

kişi bu mesajı beğendi.

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

Referee19 adlı üyeden alıntı

2. Üniversiteyi okuyorum bu yüzden sana gerçeklerden bir tanesini söyleyim.
Örneğin geçen hafta vizeler bitti ve açıklandı sonuç şu şekilde;

en kötü 90 alırım dediğim sınavlardan bir tanesi 52 bir tanesi 56 geldi.
10 alırsam çok iyi dediğim sınavdan da 42 aldım :D

Durum bu, bunlardan ibaret ha birde hoca sayısal soracağım demişti herkes 17-18 tane formül ezberledi sınava bi girdik hepsi sözel :D

Her şey olacağına varır :)

He birde öyleleri var. Veritabanı sınavına gireceğim bende hoca dedi acces de nasıl yapılır tarzı sorular sorucam dedi. Mesela dedi tablo nasıl oluşturulur. Veri tabanı birincil anahtar nerden yapılır.

Yazacağınız Tablo > Tasarım görünümü > Sağ tık > Birincil anahtar oluştur.

Bu tarz sorucam dedi. Ben tabi açtım programı baya kurcukladım. Sınavda bir tane bu tarz çıkmasın mı :D İnsanı deli ediyolar.

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al