wmaraci reklam
lidertakipci

Ygs-lys

27 Mesajlar 3.115 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Hybrid Hybrid Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 247
  • Beğeniler 58 / 41
  • Ticaret 15, (%100)

tolgademo adlı üyeden alıntı

yapicak bisey yok hocam valla skıntıda olucem zaten.

Allah yardımcımız olsun :)
tolgademo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

WhatAShame WhatAShame WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
En korktuğumda mezun olduğum sene istediğim bölümü kazanamamak :) ya acaba forumda bana ders programı hakkında yardımcı olabilecek bir abi var mıdır :)

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Fen lisesinde okuduğuna çoğu lise öğrencisine göre zeki birisi olduğunu varsayalım, yani normal bir kişinin 300 soru çözerek anlayacağı bir konuyu 50-100 soru çözerek anlayabilirsin... Kendi limitlerini kendin bilebilirsin, ona göre kendine çalışma programı ayarlarsın. Ben 3 sene yattım, son sene de günde ortalama yarım saat çalıştım, şuan istediğim bölümdeyim, ytü bilgisayar mühendisliği okuyorum, aynı sınıftan bir arkadaşım günde 4-5 saat çalışırdı, bir sürü kitap bitirdi, başarı olarak hemen hemen sınavlarda benle aynıydı ama ygs+lys sınavlarında çok düşük puanlar aldı. Yani önce kendi sınırlarını belirlemeli ona göre çalışmalısın.

NTG NTG Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 7 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
3 sene yattım bu sene çalışacağım ama nasıl olacak bilmiyorum sen şimdiden çalışmaya başla :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Çalışmam lazım biliyorum ama nefis'e karşı gelmek çok zorluyor beni :) hep yatasım geliyor

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)
Şöyle anlatayım ygs2 sıralamam 7bin mf3-mf4 sıralamam 10bindi. Günde 4 saat çalışmayla bi cacık olmaz. Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla tıp pişmanlıktır ve sen tıp kazanıp okulu bitirene kadar, doktor fazlası olacak. Doktor olmak istiyorsan üniversite sınavına çalıştığın gibi her gün çalışmak zorunda kalacaksın ve sürekli yeni çıkan tedavi yöntemlerini ve cerrahi girişimleri güncel olarak takip etmen gerekecek. 6 yıl okuyup, o kadar çalışıp,uykusuz kalıp, hastanede amelelik yaparken bir taraftan da TUS sınavına çalışacaksın. Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına, eğer idealist bir insanım ve tüm bunlara rağmen tıpa gitmek istiyorum dersen.
1- 10.sınıfta YGS konularına odaklan haftanın 5 günü 1,5 saat civarı çalışsan yeterli.
2- Kendine belirlediğin bir gün mutlaka dışarı çık arkadaşlarınla gez dolaş.
3- Haftanın bir günü beğendiğin bir dizi olur film olur onu izle veya spor yap.
4- Tıpa gitmek istiyorsan YGS'den çok LYS önemlidir.
5- 11. sınıfa başladığında YGS ile bir problemin kalmamış olsun sadece haftada bir gün YGS denemesi çöz ve günde 2 saat LYS çalış(haftanın 5 günü)
6- 12. sınıfta haftada bir gün YGS bir gün LYS denemesi çöz günde 3 saat ders çalış
(haftanın 5 günü)
NOT: Ders çalışmayı abartma sıkılır ve bırakırsın. YGS daha çok problem çözme yeteneğine dayalıdır ve farkı genelde zamanı iyi kullanma ve Türkçe ile atarsın. LYS ise kesin bilgiye dayalıdır. Türev integrali yala-yut. LYS ağırlıklı çalış. Ne yazdım be ^^

Ek Olarak: Saçma sapan bugün saat 9da kalkayım, 11-12 arası 1 saat ders sonra 15 dakika ara, saat 14te öğle yemeği gibi programlar yapma. Program yapacaksan esnek olsun.

• Üyelik 30.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 6 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

negiu adlı üyeden alıntı

Şöyle anlatayım ygs2 sıralamam 7bin mf3-mf4 sıralamam 10bindi. Günde 4 saat çalışmayla bi cacık olmaz. Ayrıca benim gördüğüm kadarıyla tıp pişmanlıktır ve sen tıp kazanıp okulu bitirene kadar, doktor fazlası olacak. Doktor olmak istiyorsan üniversite sınavına çalıştığın gibi her gün çalışmak zorunda kalacaksın ve sürekli yeni çıkan tedavi yöntemlerini ve cerrahi girişimleri güncel olarak takip etmen gerekecek. 6 yıl okuyup, o kadar çalışıp,uykusuz kalıp, hastanede amelelik yaparken bir taraftan da TUS sınavına çalışacaksın. Şimdi gelelim fasulyenin faydalarına, eğer idealist bir insanım ve tüm bunlara rağmen tıpa gitmek istiyorum dersen.
1- 10.sınıfta YGS konularına odaklan haftanın 5 günü 1,5 saat civarı çalışsan yeterli.
2- Kendine belirlediğin bir gün mutlaka dışarı çık arkadaşlarınla gez dolaş.
3- Haftanın bir günü beğendiğin bir dizi olur film olur onu izle veya spor yap.
4- Tıpa gitmek istiyorsan YGS'den çok LYS önemlidir.
5- 11. sınıfa başladığında YGS ile bir problemin kalmamış olsun sadece haftada bir gün YGS denemesi çöz ve günde 2 saat LYS çalış(haftanın 5 günü)
6- 12. sınıfta haftada bir gün YGS bir gün LYS denemesi çöz günde 3 saat ders çalış
(haftanın 5 günü)
NOT: Ders çalışmayı abartma sıkılır ve bırakırsın. YGS daha çok problem çözme yeteneğine dayalıdır ve farkı genelde zamanı iyi kullanma ve Türkçe ile atarsın. LYS ise kesin bilgiye dayalıdır. Türev integrali yala-yut. LYS ağırlıklı çalış. Ne yazdım be ^^

Ek Olarak: Saçma sapan bugün saat 9da kalkayım, 11-12 arası 1 saat ders sonra 15 dakika ara, saat 14te öğle yemeği gibi programlar yapma. Program yapacaksan esnek olsun.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için 9.sınıfta dersleri pek önemsemediğim için biraz eksikliklerim var bunu 10.sınıfın yaz tatilinde halledicem inşallah. Her gün 1.5 saat elimden geldiğince çalışıcam. İnşallah istediğim bölüm olur.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al