wmaraci reklam

Yurt Dışında Yaşamak

6 Mesajlar 649 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar umarım bilgisi olan vardır, yurt dışında ailemle birlikte yaşamak istiyorum yurt dışı derken de Amerika düşünmüştüm bir ara ama orası biraz da uzak Green Card başvurdum ama çıkacağını sanmıyorum. Avrupa'da bir ülke olabilir İngiltere, Fransa, Almanya vs. İzlemem gereken yol nedir ? Hangi yollardan bu ülkelerde oturum izni alabilirim ?

wmaraci
reklam

davison davison Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek cafe çalışanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 220
  • Beğeniler 58 / 45
  • Ticaret 0, (%0)
en kısa yolu belirli bir miktarda yatırım yapmak örnek 500 bin avroluk bi yatırım yaparsanız iş kurmak veya mülk almak gibi hemen vatandaş olursunuz

ama böyle bi soru sormanız bana sanki dalga geçiyorsunuz gibi geldi sanki şu marka pc mi alsam bu marka pc mi alsam gibi

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Öğrenci olmak (ailenizi kapsamaz), yabancı dil kursu üzerinden gitmek, çalışma izni almak (tüm aile bireylerinin çalışma izni alması gerekiyor), Yatırım yapmak (belirli koşullarda aileniz içinde geçerli olabilir), ev almak veya bankaya vadeli olarak yatırmak (en kolay yoludur ve tüm aileyi kapsar).

Green card - Sadece Amerika da bu tür uygulama var ve çıkma ihtimali düşük, çıkarsa eğer hiçbir şekilde maddi destek sağlamaz, size yol gösrermezler. Ortalama 15 000 USD (aile için) olması tavsiyemdir. Tüm aile bireylerini kapsar, dilediğiniz gibi yaşama ve çalışma iznine sahip olursunuz. Birkaç sene içerisinde vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanırsınız.

Diğer yöntemler.

Şirketinizi ilgili ülkeye taşımak, şirketiniz için bayi açmak, startup projeniz varsa Kanada veya Amerika gibi ülkelere sunabilirsiniz. Projeniz uygun görülürse maddi destek bile sağlanıyor. Şirketler veya devlet tarafından.

Sporcuysanız veya bilimsel çalışmaları olan biriyseniz beyin göçü olarak kolay kabul görebilirsiniz.

Mülteci olmak veya vatansız ilan edilmek. Siyasi olaylar, dışlanma, düşünce özgürlüğü gibi nedenlerden başvuru yapabilirsiniz ve mahkemeye çıkarılırsınız. Kabul görürseniz mülteci olmaya hak kazanırsınız. Mülteci olarak Fransa, Almanya veya Kanada önerimdir. Fakat kimseye önermem ve kolay bir şekilde kabul etmezler. Fransa ve Almanya da mülteci olarak kabul edilen ve şuan yaşayan birkaç tanıdığım bulunmakta. Aileli olanlara veya yeni evlenen gençlere Avrupa da para, ev, hastane gibi yardımlar yapılıyor. Kanada ve Amerika (Amerik genel olarak dışlananlara mülteci olma hakkı tanıyor. Mesela geyler, lezbiyenler veya toplumsal baskılar) da bu biraz farklıdır.

İki sene Türkiye ve farklı ülkelerde yaşadım. Benim de hedefim Amerika. Teknoloji ülkesi, dilini biliyorum ve bana göre yaşaması kolay ve Avrupa gibi önyargı yok, dışlanma yok. Yasal yollardan her türlü yolu deniyorum şuan için. Japonya da doğmuş olsaydım eğer hiçbir ülkeye taşınmak istemezdim buda ayrı bir konu :)

Yazdıklarım kendi düşüncelerimdir. Uzun zaman araıştırdım, ilgili kişilerle konuştum ve yaşadım o yüzden konuşulası çok şey varda fakat zaman yetmiyor.
contentwriter

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
davison Neden dalga geçeyim ?, aklımda öyle bir düşünce 1.5 senedir var ama bir türlü nereden başlayacağımı bilmiyorum..

Tural Abiyev Uzun açıklamanız için çok teşekkür ediyorum, bende Amerika veya İngiltere gibi düşünüyorum çünkü ingilizcem normal derecede 1 sene orada kalsam oradaki insanlarla konuşsam gayet iyi dereceye gelirim diye düşünüyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Marstyson Marstyson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1186
  • Beğeniler 491 / 321
  • Ticaret 1, (%100)
daha bugün ingiltere'de 10 yıldır kalan bir abimle konuştum . kendisine az bir sorma imkanım oldu bu konuyu . o orda oturum iznine sahip . sadece oy kullanamıyormuş . onun dışında oranın vatandaşıyla aynı haklara sahipmiş . gittiğinde ordan bir kadınla evlendi hala da evliler . dedim ayrılsan herhangi bir sıkıntı mı olur . o da dedi , hayır şuan boşansam da artık ingiltere'de oturma iznim var dedi . kendisinin bir kimliği var biraz farklı şekilde ( bizim yeni çipli kimliklerden )
yani kısacası, vatandaşı olmak çok zor diye biliyorum öyle ülkelerde . ama ordan bir kadınla evlenirseniz oturum izni alabiliyor ve o da size yetiyor . zaten oy kullanmayı kim umursar ki :)

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Marstyson Aynen oy kullanmak istemiyorum zaten benim için iyi bir seçenek. Evli olduğum için o seçenek benim için uygun değil :))

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al