wmaraci reklam

Yurtdışından Dönüşte Telefon Getirmek

20 Mesajlar 2.872 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Merhaba arkadaşlar yakında yurtdışı seyehatim olacak acaba dönüşte cep telefonu mu alsam diye düşünüyorum. Fakat işleyişi bilmediğim için konu hakkında bilgisi olanlardan yardım istiyorum. Telefonu getirirken İMEİ kaydı yaptırmak zorunda mıyım? Türkiye'ye getirdiğimde IMEI kaydı yaptırmadan kullanabilir miyim? Birde gelmeden önce vergi iadesi varmış ondan nasıl yararlanıyoruz?
Gideceğim Ülke: Ukrayna

wmaraci
reklam

sdtyvz sdtyvz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 13 / 93
  • Ticaret 17, (%88)
Telefonun faturasi ile ukrayna cikisinda tax office e ugrayarak (havaalaninda) bilgilerini birakarak vergi iadesi alabilirsin, Tr de 1 sene acik kalir telefon kayit ettirmzsen kullanamazsin, telefon pasaport kayit ucretlerine bak istersen cok anlami kalmadi artik
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 13 / 93
  • Ticaret 17, (%88)
Ek olarak sanirim kayot ucreti 2bintl

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
sdtyvz Kayıt ettirmeden kullanmak istiyorum hocam şebekenin gitmesi sorun değil fakat zorunlu mu onu bilmiyorum kayıt ettirmek çok pahalı o yüzden kayıt etmeyeceğim. Ayrıca 2 tane telefon alabilir miyim? İkisine de kayıt yaptırmayacağım. Vergi iadesi için tax free mağazalarından mı almam gerekiyor yoksa herhangi bir mağazadan aldığımda havaalanında tax ofise gittiğimde oluyor mu acaba? Teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek muhasebe
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 927
  • Beğeniler 13 / 93
  • Ticaret 17, (%88)
Herhangi bir magazadan alsanda havalaninda taxoffice lere fatura fotopikisi be oradan verdikleri formu doldurarak iadeni alirsin ek olarak magazada da bu hizmeti veriyor olabilirler. ( direkt cash vermeyecekler hesabina yatacak) kayit yaptirmadan kullanamiyorsun TR de kapaniyor telefon

eminaltiner eminaltiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2021
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yurt dışından aldığın telefonun 1 yıl içinde kayıt ettirilmesi gerekiyor. Yılda bir yurt dışına çıkarsa telefon süre sıfırlanıyor yani ülkeye girdiğinde tekrar 1 yıldan başlıyor. Çift hatlı telefon alırsan kayıt ettirmeden 2 yıl kullanabilirsin. Bana sorarsan gayet yeterli bir süre.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
sdtyvz Hocam hala bir çok mağaza ile iletişime geçmeme rağmen tax free alışveriş yapmak istediğimi söylüyorum bizde geçerli değil diyor. Bu formu almam şart mı acaba? Birde telefon getirirken yanımda telefon götürmeyip 2 tane telefon getirme şansım var mı?

eminaltiner IMEI kayıt ettirmeyi düşünmüyorum zorunlu değildir herhalde. Birde gelirken 2 tane telefon getirirsem daha iyi olacak çünkü eşime de almayı düşünüyorum. Tabletim var telefon yerine tablet götürürüm telefonu da oraya indiğimde alırım.

theredor theredor kötülerinsin sen dünya Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 696
  • Beğeniler 238 / 238
  • Ticaret 5, (%100)
yurt dışı android telefon bulup alırsanız uzun bir süre hat kapanmadan kullanabiliyorsunuz. Binlerce lira kayıt parasına bayılmak yerine 30TL'ye telefonculardan İMEİ attırıp yine uzun zaman kullanabilirsiniz.

Yurt dışı cihazlar kayıtlı cihazlara göre 2 kat ucuz oluyor, burada 4000TL'den başlayan cihazlar yurt dışı alınca 2.000'e geliyor.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Nisanda geldim Ukraynadan. Tax Free orada yok (varda yok) Lvivde ofislerine bile gittim. Citrus ve Allo mağazalarında bile yoktu. Kaldı ki 12 pro max bile (1 ay kaldım) 1 ayda 1000 grivna yani 300 lira zam gördü. Tercih sizin Apple ürünlerine imei atılamıyor (tavsiye değildir) 365 gün burada kullanabilirsiniz,ardından 21xx IMEI kayit ücreti var Samsung,Xiaomi vs ürünlerin bazı modellerine atılabiliyor (tavsiye değildir)

Benim tercihim yılda bir UA ya gidip tel alıp burda kayıt yapmadan kullanıp model yükseltmek. Oda şimdilik zira 2019 da gittiğimde grivana/TL 5/1 idi şuan 3/1 gittikçe paramız değersizleşiyor
theharunuysal

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
Xiaomi Poco X3 NFC almayı düşünüyorum hocam yarın uçuşum var. Valizde 1 kapalı kutu telefon cebimde de 1 telefon getirsem sorun oluşur mu? Yani 2 tane telefon getirebilir miyim? Gerekirse telefon götürmem tablet götürürüm. Ülkeye geldiğimde telefon alacağım zaten.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al