wmaraci reklam

DigitalOcean panel kurulumu yardım

46 Mesajlar 8.562 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

2 aylık konu hortlamış :) Panelsiz kullanım candır 512mbdan fazla ram heyecandır :)

panelsiz kurulum bilgi lazım lemp kurulumu ile ilgili makale bekliyoruz ozaman
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

gorselsanat adlı üyeden alıntı

Mysql ve diğer sorun tam olaraknedir üstad? bileyim en azından ona göre vakit erken iken çözeyim. ?

Wordpress site barındıracaksınız trafiğiniz fazla ise MySQL configiniz ne olursa olsun otomatik vestaCP tarafından durduruluyor bug raporlamasıda yaptım çözülecek dediler hala bekliyorum.

Mail sorunuda sadece bende olmuşta olabilir bilmiyorum ama mail serverin mailleri reddetmesi ayar ile düzelttim ama default olarak ve bilgi sahibi olmayan birisini yakar gibime geliyor.

Ah bi yeni sürüm çıkartsalar hoş olacak...

grafen adlı üyeden alıntı

hocam internette bir sürü var hatta en son Centos 7 için ben yazdım bir tane google araması yapmanı öneririm LEMP candır.Panelsiz kurulum özellikle tavsiyemdir...
gorselsanat

kişi bu mesajı beğendi.

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Wordpress site barındıracaksınız trafiğiniz fazla ise MySQL configiniz ne olursa olsun otomatik vestaCP tarafından durduruluyor bug raporlamasıda yaptım çözülecek dediler hala bekliyorum.

Mail sorunuda sadece bende olmuşta olabilir bilmiyorum ama mail serverin mailleri reddetmesi ayar ile düzelttim ama default olarak ve bilgi sahibi olmayan birisini yakar gibime geliyor.

hocam internette bir sürü var hatta en son Centos 7 için ben yazdım bir tane google araması yapmanı öneririm LEMP candır.Panelsiz kurulum özellikle tavsiyemdir...

MariaDB sıkıntılı, hoşuma gitmedi. Centos 7 Lemp+ PSOL tabir yerindeyse kaymak gibi çalışıyor ama MariaDB nin sık sık veritabanıyla ilgili sıkıntı yaratması tekrar 6.5 e dönmeme neden oldu.

grafen adlı üyeden alıntı

En kısa zamanda sağlam dökümanlar yayınlayacağım.

grafen grafen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 962
  • Beğeniler 23 / 181
  • Ticaret 17, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Haberlerinizi bekliyorum artık bizde panelsiz kullanalım :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

MariaDB sıkıntılı, hoşuma gitmedi. Centos 7 Lemp+ PSOL tabir yerindeyse kaymak gibi çalışıyor ama MariaDB nin sık sık veritabanıyla ilgili sıkıntı yaratması tekrar 6.5 e dönmeme neden oldu.

Hocam Mysql Yerine percona + nginx + varnish muazzam bir etki almıştım sonrasında dedim anlık 20 milyon trafiğimiz varda bunumu kullanıyoruz.Tekrar litespeed dönmüştüm. MariaDB ise neredeyse hiç denemedim ilerleyen zamanlarda deneyeceğim kurulumunu çok yaptım amaşikayet eden olmadı niyeyse sorun tam olarak ne peki hocam mariadb de

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Hocam Mysql Yerine percona + nginx + varnish muazzam bir etki almıştım sonrasında dedim anlık 20 milyon trafiğimiz varda bunumu kullanıyoruz.Tekrar litespeed dönmüştüm. MariaDB ise neredeyse hiç denemedim ilerleyen zamanlarda deneyeceğim kurulumunu çok yaptım amaşikayet eden olmadı niyeyse sorun tam olarak ne peki hocam mariadb de

Uyumsuzluk var tahminimce, aynı datayı mysqld serverde import edince sıkıntı yok fakat Centos 7 MariaDB+NGİNX+PS olarak import edince sunucu kitleniyor.

Percona+nginx+varnish ile de deneyeceğim sonra Nginx ile genel olarak Percona öneriliyor daha önce hiç denemedim bakalım nasıl sonuç alacağım.

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Uyumsuzluk var tahminimce, aynı datayı mysqld serverde import edince sıkıntı yok fakat Centos 7 MariaDB+NGİNX+PS olarak import edince sunucu kitleniyor.

Percona+nginx+varnish ile de deneyeceğim sonra Nginx ile genel olarak Percona öneriliyor daha önce hiç denemedim bakalım nasıl sonuç alacağım.

Zaten MariaDB ile migration yapılmadan MySQL yedeklerinin yüklenmesi önerilmiyor hocam normal yani...

Denemenizi şiddetle öneririm roket gibi açılan sayfalar çok işinize yarayacaktır. PS yi unutabilirsiniz rahatlıkla :)

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Zaten MariaDB ile migration yapılmadan MySQL yedeklerinin yüklenmesi önerilmiyor hocam normal yani...

Denemenizi şiddetle öneririm roket gibi açılan sayfalar çok işinize yarayacaktır. PS yi unutabilirsiniz rahatlıkla :)

PS güncellendi bu arada eskiye nazaran çok daha iyi, içinde google olan herşeye desteğimiz tam :)

• Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

PS güncellendi bu arada eskiye nazaran çok daha iyi, içinde google olan herşeye desteğimiz tam :)

Bende onu deneyim bari :) mail server işinide zimbra ile çözmeyi planlıyorum bakalım bende bunların makalelerini yazacağım ama buralarda göremeyeceksiniz diyelim arayan bulsun :)
AKDNZ

kişi bu mesajı beğendi.

gorselsanat gorselsanat Visual Effects Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek medya
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 4, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Üstad Açıklama ve emeğin için çok teşekkür ederim. Gayet faydalı oldu.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al