wmaraci reklam

Macbook önerileriniz ?

10 Mesajlar 1.979 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OnlineHamza OnlineHamza WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar arkadaşlar,
Ben şuan Windows kullanıcısıyım, Macbook ile devam etmek istiyorum. Zorlanacağımı düşünmüyorum, ancak tecrübeli olanlardan tavsiye ve fikir bekliyorum. Birde şöyle bir konu var, ben web programlama yapıyorum macbook bu tür işler için uygun mudur? Ben sorun olmayacağını düşünüyorum.
Programlama için çoğunlukla Python, PHP ile programlama için elverişli olan Macbook modelleri de önerirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

wmaraci
reklam

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
Macbook air kullanıyorum eğer yazılım için kullanacaksan birebir hele windowsa kıyaslarsak arada dağlar var.

Eğer yanında sürekli taşıyacam ve kibar dursun diyorsan Air ama biraz daha fazla performans ve sabit yerde olacaksa pro tavsiyemdir.

LoeSauperin LoeSauperin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
MacBook pro kullanıcısıyım alışman en fazla 1 haftanı alır
oyun oynamayı hayal ediyorsan etme
Air gerçekten çok hafif fakat pro daha ağır sayılmaz gayet kullanışlı 13 inç ile karşılaştırdım zaten 11 inç macbook pro yada 15 inç macbook air yok
sadece yazılımdan bahsetmişsin o zaman işletim sistemi ve kullanışlılığından bahsedeyim
bazı yaygın yazılımlar ne yazık ki ios x için yok mesela notepadd++ ama benzeri uygulamalar var tabi ki (sublime text 2) gibi
bize ihtiyacımız olan şey işlevsellik yani Force Touch eğer normal mouse yada magic mouse kullanacağım diyorsan Force Touch a gerek yok fakat emin ol belli bir süre sonra mouse kullanmayı unutacaksın magic mouse u da öneririm inanılmaz keyifli kullanımı var
Force Touch kullacağım diyorsan macbook airi unut 3 boyutlu trackpadin keyfine bak

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
pro al, keyfine bak. elinden düşürmeyeceksin.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hepinize tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim. Ama kararımı verdim bu gün öğleden sonra air alacağım. Dışarıda kullanımı da rahat olsun diye. :)

AlperenAtasever adlı üyeden alıntı

pro al, keyfine bak. elinden düşürmeyeceksin.

LoeSauperin adlı üyeden alıntı

MacBook pro kullanıcısıyım alışman en fazla 1 haftanı alır
oyun oynamayı hayal ediyorsan etme
Air gerçekten çok hafif fakat pro daha ağır sayılmaz gayet kullanışlı 13 inç ile karşılaştırdım zaten 11 inç macbook pro yada 15 inç macbook air yok
sadece yazılımdan bahsetmişsin o zaman işletim sistemi ve kullanışlılığından bahsedeyim
bazı yaygın yazılımlar ne yazık ki ios x için yok mesela notepadd++ ama benzeri uygulamalar var tabi ki (sublime text 2) gibi
bize ihtiyacımız olan şey işlevsellik yani Force Touch eğer normal mouse yada magic mouse kullanacağım diyorsan Force Touch a gerek yok fakat emin ol belli bir süre sonra mouse kullanmayı unutacaksın magic mouse u da öneririm inanılmaz keyifli kullanımı var
Force Touch kullacağım diyorsan macbook airi unut 3 boyutlu trackpadin keyfine bak

barisay adlı üyeden alıntı

Macbook air kullanıyorum eğer yazılım için kullanacaksan birebir hele windowsa kıyaslarsak arada dağlar var.

Eğer yanında sürekli taşıyacam ve kibar dursun diyorsan Air ama biraz daha fazla performans ve sabit yerde olacaksa pro tavsiyemdir.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Macbook almış olmak için Macbook almayın. Arkadaşınızda falan Macbook varsa gidip birkaç günlüğüne ödünç isteyin ve kullanmayı deneyin. Bunu yapamıyorsanız en azından teknoloji marketine gidip bi 10-15 dakika kurcalayın. Ya da elinizdeki pc destekliyorsa Hackintosh yaparak kendi bilgisayarınıza osx işletim sistemi kurup öyle deneyin. Eğer size uymayacağını düşünüyorsanız almayın.

Macbook daha çok grafik tasarım, video düzenleme gibi işlerde tercih ediliyor. Web programlamayı falan yaptığınızda elbette kaliteyi hissediyorsunuz ama bir Linux kadar özgür olamazsınız.
Batarya OnlineHamza seyitalidogan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam teşekkür ederim yorumunuz için. Biraz kurcalamışlığım var :) Ancak Air alıp web programlama için kullanacağım. Skype gibi yazılımları da yükleyebilirsek daha sıkıntı olmaz :)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Macbook almış olmak için Macbook almayın. Arkadaşınızda falan Macbook varsa gidip birkaç günlüğüne ödünç isteyin ve kullanmayı deneyin. Bunu yapamıyorsanız en azından teknoloji marketine gidip bi 10-15 dakika kurcalayın. Ya da elinizdeki pc destekliyorsa Hackintosh yaparak kendi bilgisayarınıza osx işletim sistemi kurup öyle deneyin. Eğer size uymayacağını düşünüyorsanız almayın.

Macbook daha çok grafik tasarım, video düzenleme gibi işlerde tercih ediliyor. Web programlamayı falan yaptığınızda elbette kaliteyi hissediyorsunuz ama bir Linux kadar özgür olamazsınız.

SosyalAbi SosyalAbi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 571
  • Beğeniler 193 / 143
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam sakın air almaya kalkmayın. Son çıkan macbooku kullanıyorum ve hatta şu anda oradan yazıyorum. Macbook 12" veya macbook pro alın.
Ayrıca oyun da oynayabiliyorum

LoeSauperin LoeSauperin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 2, (%100)
oyun oynayabilirsin elbette fakat windowsun oyun platformu ile mac karşılaştırılamaz bile istediğin her oyunu bulamazsın

HasanHuseyin HasanHuseyin wagonn.net Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 6 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Macbook Pro öneririm. Eğer sadece programlama yapacam derseniz Air alınabilir ama o kadar para vermişken pro alıp, ancak en düşük fiyatlı olan MBPro'yu almayın. Ben aldım. HD4000 GPU Yosemite'de yetersiz kalıyor arada kasılıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al