wmaraci reklam

Ek$i Sözlük Baskını

25 Mesajlar 5.179 Okunma
smmexpress

tif tif Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Ekşi sözlük baskınları ve yazarların ifadeye çağırılması!
Bir webmaster olarak, Ne düşünüyorsunuz? Özgürlük ve Etiksel anlamda?

wmaraci
reklam

dalga266 dalga266 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 18 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Özgürlük.

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)
Ek$i Bazen Haddini Cok Aşıyor Diyorum Baskada Yorum Yapmak İstemiyorum, Türk ve Müslüman Toplumun Ek$i ye Bakışı Zaten Belli

• Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)

hitmans58 adlı üyeden alıntı

Ek$i Bazen Haddini Cok Aşıyor Diyorum Baskada Yorum Yapmak İstemiyorum, Türk ve Müslüman Toplumun Ek$i ye Bakışı Zaten Belli

Evet ama Düşünce Özgürlüğü açısından var olmalı ekşi. Çokta bişey yazamıyorum konu kilit olmasın.

wmaraci
wmaraci

halilarici halilarici Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Webmaster,Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 34 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Ekşi sözlük,inci sözlük,itü sözlük saçma gereksiz ve a....tallar topluluğu.
eFSaNeTurk LaMekan

kişi bu mesajı beğendi.

sewika sewika Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 8 / 12
  • Ticaret 9, (%78)
Kendi şahsi düşüncem bazı sözlüklerin tr girişlerinin engellenmesi gerektiği (Her sözlük değil tabi ki) Ama genel olarak sözlük akımı gençlerdeki kişiliği yıprattığına inanıyorum.

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)

tif adlı üyeden alıntı

Evet ama Düşünce Özgürlüğü açısından var olmalı ekşi. Çokta bişey yazamıyorum konu kilit olmasın.

Bende Bişey Yazamıyorum ( Kimseyle Tartısmaya Girmek İstemiyorum ) Selametle

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Kişisel özgürlük diye bir şey yok, O bizim uydurmamız. Sen başkasının tavuğuna kışt de bakalım, adamın burnundan kıl alırlar. Ben hiçbir sözlüğe bakmıyorum, ekmeğimin derdindeyim ve yaşım ilerledikçe de interneti bırakmak istiyorum. Bir ara bi deyim vardı "klavye delikanlısı" sözlükler bu lafın en büyük temsilidir. Hayat dışarıda, asosyal insanların birtakım deli saçmaları kimseyi bağlayıcı olmamalıdır. Elbette hakaret, küfürleşme ve kişilik haklarına saldırılar da ne olursa olsun affedilmemelidir. Türkiye'de kanunlar bu bağlamda yeniden düzenlenmeli, gerekirse internette yapılan bu tür eylemlere normal hapis ya da para cezaları verilmelidir.
LaMekan halilarici

kişi bu mesajı beğendi.

✂------------------------

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Ekşi Sözlük kapatılsın demek ya da kapatılmasını istemek çok saçma.
İçerik konusuna gelince; kurallara aykırı ya da hoş olmayan şeyler silinebilir yani kontrol edilebilir.

• Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Ekşi yönetimi bir açıklama yapmış,

kamuoyunun gündemine düşen tepkilerin çıkış noktası, kamuoyunca az da olsa tanınmış bir şahsın kendi hakkında yazılanları sildirmek istemesi ve bu konuda hukuka uygunluktan dolayı ret cevabı alması üzerine gerek twitter üzerinden, gerekse telefonlarımızdan bize yönelik akıl almaz iftiralarda bulunacağına dair çeşitli tehditlerde bulunması ve bu tehditlerinin göz ardı edilmesi üzerine kendi çevresinde sözüne güvenen talihsiz insanları kışkırtmasıdır.

ekşi sözlük tamamen yasalara uygun olarak faaliyet göstermektedir. yer sağladığı içeriklerin de gerek nefret söylemi gerek hukuka aykırılık içermemesine özen göstermektedir. tüm sosyal medya sitelerinde (twitter, facebook ve benzeri siteler) olduğu gibi, ekşi sözlük'te de her gün onbinlerce yazar tarafından binlerce farklı görüşte içerik girilmektedir. ekşi sözlük gelen şikayetlere maksimum önem göstermekte fakat her kişi için olduğu kadar kullanıcılarının da hukuk çerçevesindeki fikir ifade özgürlüklerini koruma konusunda taviz vermemeyi sürdürmektedir. gerek btk gerekse ekşi sözlük üzerinden gönderilen şikayetler ciddiyetle denetlenmekte, hukuka aykırı tüm içerikler kaldırılmaktadır. dolayısıyla sadece islam dini ve peygamberine değil, hiçbir dine veya kutsal kabul edilen değere hakaret niteliği taşıyan içeriğin ekşi sözlük içerisinde barındırılması mümkün değildir. çıkarılan söylentilerin tamamı tek bir şahsın kişisel çıkarları için yürüttüğü kışkırtma kampanyasının sonucudur. toplumsal hassasiyetler ucuz bir kampanyaya alet edilmiştir. bu konuda ekşi sözlük'e yapılan tehditler ve edilen hakaretlerin takibi hukuki yollardan yapılacaktır.

tüm bu akılalmaz süreç içerisinde bize destek olan, sağduyulu insanlara ekşi sözlük olarak teşekkür ederiz.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al