lostyazilim

TurkDizin, Hem Türkiye İçin Hem Size Destek İçin

106 Mesajlar 10.115 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

baranos baranos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

Bu dizinleri bilmiyorum. Dizine eklediğimiz de ne oluyor?

Bir web adresini dizine eklediğinizde web adresi linkiniz internette sadece kaliteli web adreslerinin bulunduğu bir havuza da eklenmiş olur.

Dizin sistemi ve dizin yönetimi web adreslerinizin Google aramaları dahil olmak üzere birçok konuda yükselmesini ve daha iyi yerlere gelmesini sağlar.

+ TürkDizin'in Farkı;

TürkDizin yalnızca Türkiye'ye hitap eden Türkçe web sitelerini kabul eder ve Türkiye'de kaliteli web adreslerinin yer aldığı bir havuza ekler.

TürkDizin'e kaydedilen web adresi sahipleri birçok konudaki sorunları için yönetime başvurabilme ve destek talep etme hakkına sahiptir çünkü ayrıcalıklı bir sistemin üyesi haline gelmişlerdir.

TürkDizin yönetimi web adresleri için çalışmalar düzenler kar amacı gütmeden sürekli geliştirmeye çalışır ve daha birçok konuda web sitelerini geliştirme amacı taşır ve site sahiplerine bu konuda destek verir.

TürkDizin

wmaraci
reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba, öncelikle projeniz çok güzel, inşallah tutarsınız-sevilirsiniz. Birkaç önerim olacak, öncelikle dizinlerde en önemli husus PR'dir, kim ne derse desin dizinlerin en önemli faydalarından biri yüksek PageRank'i olup link verdiği sitelere katkı sağlamasıdır, sonra index vs. vs. gelir. Önce PR değerinize odaklanmalısınız, bunu da eminim benden iyi biliyorsunuzdur yöntemlerini :) , ikinci bir önerim ise indexiniz bu kadar sade olmamalı bence, az da olsa bir görsellik katın.

Lütfen yargılamak gibi görmeyin ben yardımcı olmak amacıyla yazdım, çok isterdim amacı sadece para olmayan birilerinin projesinin bir yerlere gelmesini, başarılar dilerim.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

kramper adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle projeniz çok güzel, inşallah tutarsınız-sevilirsiniz. Birkaç önerim olacak, öncelikle dizinlerde en önemli husus PR'dir, kim ne derse desin dizinlerin en önemli faydalarından biri yüksek PageRank'i olup link verdiği sitelere katkı sağlamasıdır, sonra index vs. vs. gelir. Önce PR değerinize odaklanmalısınız, bunu da eminim benden iyi biliyorsunuzdur yöntemlerini :) , ikinci bir önerim ise indexiniz bu kadar sade olmamalı bence, az da olsa bir görsellik katın.

Lütfen yargılamak gibi görmeyin ben yardımcı olmak amacıyla yazdım, çok isterdim amacı sadece para olmayan birilerinin projesinin bir yerlere gelmesini, başarılar dilerim.

Ne yargılaması çok sevdindim keşke herkes sizin gibi önerilerde bulunsa, çok teşekkür ederim dizinimiz yeni önerilere aç sizin gibi değerli kullanıcılar doyuruyor teşekkürler dedikleriniz hakkında çalışacağız elbette çok teşekkürler başka önerileriniz varsa lütfen çekinmeyin.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Başarılar dilerim, Türk dizini olarak opdipi beğeniyorum, umarım dizine her siteyi almazsınız.

wmaraci
wmaraci

YazTurkiye YazTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)
Öncelikle başarılar fakat ben gerçekçi yaklaşmak istiyorum olaylara , Dmoz hakkında söylenenler doğrudur. Fakat neden sizin dizin sitenize insanlar gelmeli ? ne farkı var bir host 1 domain ve bir script görebiliyorum ben ? ha forum sitesine tanıtım linki verilmiş konu açılarak veya buraya dizin eklenmiş. Dmoz gibi sistemlerin maalesef ki iş ortaklıkları var atıyorum kafadan a sitesini 30 dakikada bir indexliyor ve aramalara yansıtıyor ise bu arkadaşları dakikada bir anlatmak istediğim , Türkdizin de alt yapı var mı ? anlaşma veya farklı bir şey öğrenmek isterim.

Ayrıca eklemek isterim Dmoz gibi siteler sadece bir script ten ibaret değildir eklenilen siteler arka planda çok farklı toolslar ile gerekli yerlere servis ediliyor.

Toplist ve türevi derseniz olur ama Dizin sitesi kurmak bu kadar basit değil araştırılmalı diye düşünüyorum ve bu yorumları da kötülemek için değil ufkunuzu açmak ve ilerlemeniz için fikir vermesi adına sunuyorum.

Tşk

introducial introducial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 96
  • Beğeniler 1 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle başarılar dilerim. Bir sorum var, gelir kaynağınız ne? Alan adını karşılamayı düşünüyorsanız uzun bir zaman dilimi için ciddi bir bütçeniz olması lazım ve bu bütçenin kendi kendini döndürebilmesi lazım, cebinizden vere vere sonu gelmez bu işin tahmin edebileceğiniz gibi. Gördüğüm kadarıyla reklam almamışsınız, almak istemediğinizi de belirtmişsiniz birkaç kere konuda. Şu haliyle sisteminiz en azından parasal bakımdan sürdürülemez görülüyor.

vpsrehberi.com - VPS kampanyaları ve yardımcı makaleler.
getmyip.info - IP adresiniz.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

YazTurkiye adlı üyeden alıntı

Öncelikle başarılar fakat ben gerçekçi yaklaşmak istiyorum olaylara , Dmoz hakkında söylenenler doğrudur. Fakat neden sizin dizin sitenize insanlar gelmeli ? ne farkı var bir host 1 domain ve bir script görebiliyorum ben ? ha forum sitesine tanıtım linki verilmiş konu açılarak veya buraya dizin eklenmiş. Dmoz gibi sistemlerin maalesef ki iş ortaklıkları var atıyorum kafadan a sitesini 30 dakikada bir indexliyor ve aramalara yansıtıyor ise bu arkadaşları dakikada bir anlatmak istediğim , Türkdizin de alt yapı var mı ? anlaşma veya farklı bir şey öğrenmek isterim.

Ayrıca eklemek isterim Dmoz gibi siteler sadece bir script ten ibaret değildir eklenilen siteler arka planda çok farklı toolslar ile gerekli yerlere servis ediliyor.

Toplist ve türevi derseniz olur ama Dizin sitesi kurmak bu kadar basit değil araştırılmalı diye düşünüyorum ve bu yorumları da kötülemek için değil ufkunuzu açmak ve ilerlemeniz için fikir vermesi adına sunuyorum.

Tşk

Öncelikle ilginizden dolayı çok sevindiğimi belirtmek isterim, TürkDizin gibi bir projeyi Ferdi Bey ile beraber uzun süredir yaklaşık 7-8 aydır düşünüyorduk böylesi bir projenin sizin de dediğiniz gibi sağlam temellerde oturarak Türkiye internetine de destek vermesi gerektiğini kendi kendimize söylüyorduk konuyla ilgili bende bir DMOZ editörüyüm aynı zamanda daha kapsamlı kategorilere bakan DMOZ editörleriyle de görüştük ve detaylı kapsamlı bilgi aldık sistem işleyişiyle ilgili bir arkadaşımız ise yurtdışı kaynaklarını didik didik etti en sonunda pingleme sistemi gibi 2 saatte bir bildiren bir ana sistemle birlikte birçok ayar ve düzen, eklemeler yapıldı politikamız belirlendi ve TürkDizin'i yayına aldık şuanda 50'den fazla editör arkadaşımız bulunmakta hepsi bu konuda uzman kişiler yani değerlendirilmeleri çok iyi yapıyorlar yalnızca siteye girerek değil, kendi hazırladıkları birkaç algoritma üzerinden çoklu değerlendirme yapıyorlar ayrıca TürkDizin olarak dizine eklenen web adresi sahiplerine talep ettikleri takdirde birçok desteği sunmaya çalışıyoruz, yalnızca bir dizin değil, destekli bir dizin haline geliyoruz ve destek de veriyoruz amacımız Türkiye'de kaliteli, web adreslerine maddi, manevi desteği olan ve Türkiye internetinde farklılık yaratacak kesinlikle kar amacı gütmeyen bir iş, kısacası daha da ilerleyen süreçlerde web adresimizin altında TürkDizin Derneği, TurkDizin Foundation yazmasını amaçlıyoruz.

Ayrıca belirmek isterim, çalışmalarımız hiç bitmeyecek çünkü dizin de hiç bitmeyecek hiç tamamlanmayacak o halde çalışmalarımız da sürekli devam edecektir kalitesi yükselerek.

Elbette Sizlerin De Desteğiyle...
YazTurkiye

kişi bu mesajı beğendi.

Shrikeen Shrikeen Frontend Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 2933
  • Beğeniler 745 / 744
  • Ticaret 60, (%100)

introducial adlı üyeden alıntı

Öncelikle başarılar dilerim. Bir sorum var, gelir kaynağınız ne? Alan adını karşılamayı düşünüyorsanız uzun bir zaman dilimi için ciddi bir bütçeniz olması lazım ve bu bütçenin kendi kendini döndürebilmesi lazım, cebinizden vere vere sonu gelmez bu işin tahmin edebileceğiniz gibi. Gördüğüm kadarıyla reklam almamışsınız, almak istemediğinizi de belirtmişsiniz birkaç kere konuda. Şu haliyle sisteminiz en azından parasal bakımdan sürdürülemez görülüyor.

Burada para kaynağı benim hocam, bu konuda sıkıntı çıkmayacağını temin edebilirim. En başından söylediğimiz gibi reklamsız, karşılıksız tamamen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. İlginiz için teşekkür ederim.

• Üyelik 25.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Journalist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 1621
  • Beğeniler 419 / 197
  • Ticaret 5, (%80)

introducial adlı üyeden alıntı

Kar amacı gütmüyoruz, kesinlikle güdülmeyecektir de şuanda bir gelir kaynağı mevcut değil ancak ilerleyen süreçlerde bir bağış sistemi açacağız.

YazTurkiye YazTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** L**
  • Mesajlar 740
  • Beğeniler 323 / 148
  • Ticaret 8, (%100)

baranos adlı üyeden alıntı

Öncelikle ilginizden dolayı çok sevindiğimi belirtmek isterim, TürkDizin gibi bir projeyi Ferdi Bey ile beraber uzun süredir yaklaşık 7-8 aydır düşünüyorduk böylesi bir projenin sizin de dediğiniz gibi sağlam temellerde oturarak Türkiye internetine de destek vermesi gerektiğini kendi kendimize söylüyorduk konuyla ilgili bende bir DMOZ editörüyüm aynı zamanda daha kapsamlı kategorilere bakan DMOZ editörleriyle de görüştük ve detaylı kapsamlı bilgi aldık sistem işleyişiyle ilgili bir arkadaşımız ise yurtdışı kaynaklarını didik didik etti en sonunda pingleme sistemi gibi 2 saatte bir bildiren bir ana sistemle birlikte birçok ayar ve düzen, eklemeler yapıldı politikamız belirlendi ve TürkDizin'i yayına aldık şuanda 50'den fazla editör arkadaşımız bulunmakta hepsi bu konuda uzman kişiler yani değerlendirilmeleri çok iyi yapıyorlar yalnızca siteye girerek değil, kendi hazırladıkları birkaç algoritma üzerinden çoklu değerlendirme yapıyorlar ayrıca TürkDizin olarak dizine eklenen web adresi sahiplerine talep ettikleri takdirde birçok desteği sunmaya çalışıyoruz, yalnızca bir dizin değil, destekli bir dizin haline geliyoruz ve destek de veriyoruz amacımız Türkiye'de kaliteli, web adreslerine maddi, manevi desteği olan ve Türkiye internetinde farklılık yaratacak kesinlikle kar amacı gütmeyen bir iş, kısacası daha da ilerleyen süreçlerde web adresimizin altında TürkDizin Derneği, TurkDizin Foundation yazmasını amaçlıyoruz.

Elbette Sizlerin De Desteğiyle...

Bu kadar emeğin olduğunu görmek çok güzel , algoritmalar ve özel pingleme servisleri ile zaman içinde umarım bir yerlere gelecektir.

Takipdeyim. Tşk bilgilendirmeler için.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al