wmaraci reklam
lidertakipci

Luxio MyBB Tema Tasarımı

21 Mesajlar 2.763 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Huracine Huracine WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 63 / 84
  • Ticaret 3, (%100)
Bu kadar abartacak birşey yok hocam, tasarımlarımı ingilizce kullanıyorum demek benim türkçeyi sevmiyorum anlamına gelmez. Hem Türkçe karakter sorununu çözüyor hemde kısa, hemde estetik, hemde tasarımlarda kullanılabilen saçma sapan textleri var. :) Başka sayayım mı? :rolleyes:

wmaraci
reklam

MertCanEyriyer MertCanEyriyer Hayal Etmek Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 79 / 136
  • Ticaret 1, (%100)

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

o amaçla olabilir ama ne değişecek 2 kelime uzun olması.Eğer öyle olması gerekseydi Atatürk Türkçe değil İngilizce yapardı resmi alfabeyi

Hocam ben Türkçe kullanmak istemez miyim sanıyorsunuz ?, bir siz mi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e atam diyorsunuz. Belki ben yabancılara satacağım Ne belli ? Türkiye'de ki web tasarım satış oranları yabancılara göre kat kat daha düşük. Bir tema yabancılarda 80.000+ kez satılırken bizim temalarımız maksimum 5.000 hadi bilemedim 10.000 defa satılıyor. Özetleyecek olursak kimsenin ne yapacağına karışamazsınız. He bu arada 2 kelime çok şeyi değiştiriyor maalesef...

Kişisel Blogum: www.mertcaneyriyer.com | Portfolyom: https://www.behance.net/MertCanEyriyer

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)

Mert Can Eyriyer adlı üyeden alıntı

Hocam ben Türkçe kullanmak istemez miyim sanıyorsunuz ?, bir siz mi ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e atam diyorsunuz. Belki ben yabancılara satacağım Ne belli ? Türkiye'de ki web tasarım satış oranları yabancılara göre kat kat daha düşük. Bir tema yabancılarda 80.000+ kez satılırken bizim temalarımız maksimum 5.000 hadi bilemedim 10.000 defa satılıyor. Özetleyecek olursak kimsenin ne yapacağına karışamazsınız. He bu arada 2 kelime çok şeyi değiştiriyor maalesef...

Hocam lafımı anlamadınız onu yabancılara satacaksaniz neyse ama furkan kardeşimin büyün tasarımları İngilizce satışıda bazılarının yok. Ne yani türkçe yapsan kodlayıp satarken İngilizcesinin yapmak çok zor olmayacaktır mybb için.

O yüzden satış içinse amenna ama sergilemek için türkçe yapmak daha iyi değil mi?
Peki türk sitelerinde alıcı varsa bide çık türkçe yap kodlarken de İngilizce den mi çevirceksiniz

Ek Olarak: Hayır amacım eleştirmek değil öneri

MertCanEyriyer MertCanEyriyer Hayal Etmek Kullanıcı
  • Üyelik 16.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 79 / 136
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam lafımı anlamadınız onu yabancılara satacaksaniz neyse ama furkan kardeşimin büyün tasarımları İngilizce satışıda bazılarının yok. Ne yani türkçe yapsan kodlayıp satarken İngilizcesinin yapmak çok zor olmayacaktır mybb için.

O yüzden satış içinse amenna ama sergilemek için türkçe yapmak daha iyi değil mi?
Peki türk sitelerinde alıcı varsa bide çık türkçe yap kodlarken de İngilizce den mi çevirceksiniz

Hocam isteyen tek dil yapar isteyen iki dil, çevirir belki. Neyse konuyu tartışma yerine çevirdik, kusura bakmayın :)

Kişisel Blogum: www.mertcaneyriyer.com | Portfolyom: https://www.behance.net/MertCanEyriyer
wmaraci
wmaraci

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Evet Furkan kardeşim ben de öneri için demiştim. Konumu kirlettim kusura bakma

accountr accountr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 4, (%100)
konuyu niye siyasete taşıyonuzki isteyen ingilizce kullanır isteyen türkçe sanki değiştirmesi

çokmu zor o yazılar 5 dk almıyor .

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)

Burada bir hata var kimse gidip tasarımın içinde yazan kelimelere bakmıyor ki Türkce olmaması yönünde bende üzüldüm hocam mybb.com da en çok teması bulunan kim araştırın mybb.ir yani adamlar arapca temayı satıyorlar gerçeği söylemek gerekirse çokda güzel görünüyor Türkceye çevirildiğinde Tema menü tasarımı herşeyi çok hoş ama Türkiyede bari Türkce halini paylaşın(resimlerini)

Huracine Huracine WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenciyim
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 63 / 84
  • Ticaret 3, (%100)

ismail03 adlı üyeden alıntı

Burada bir hata var kimse gidip tasarımın içinde yazan kelimelere bakmıyor ki Türkce olmaması yönünde bende üzüldüm hocam mybb.com da en çok teması bulunan kim araştırın mybb.ir yani adamlar arapca temayı satıyorlar gerçeği söylemek gerekirse çokda güzel görünüyor Türkceye çevirildiğinde Tema menü tasarımı herşeyi çok hoş ama Türkiyede bari Türkce halini paylaşın(resimlerini)

Hocam nedir bu tepkiniz? 1 mesaj atarsın biterde neden konuya her giren bu durum hakkında mesaj atıyor? Herkesin bir sabrı vardır, yarım saattir hoş karşılamaya çalışıyorum.

Bu kişinin kendi fikridir, zevkler ve renkler tartışılmaz derler. Bir zahmet bu konu hakkında yorum yapmayı bırakıp tasarımı yorumlayarak beni daha çok mutlu edebilirsiniz.

Teşekkürler.

accountr adlı üyeden alıntı

konuyu niye siyasete taşıyonuzki isteyen ingilizce kullanır isteyen türkçe sanki değiştirmesi

çokmu zor o yazılar 5 dk almıyor .

Olay bu kadar basit, teşekkür ederim. Konu bu mesajlarla gündeme gelmesin diye mesaj atmayacaktım fakat artık bu konu ile ilgili mesaj atan olursa ilişkimi keseceğim zaten konuyla.

Software Software Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Coder
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Gayet hoş ve güzel duruyor

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
turuncu çok göz yoruyor bence biraz daha koyu olmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al