freelance iş ilanları

Teknolojik Gelişme Son Bulsaydı

18 Mesajlar 1.573 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.Aklıma şöyle bir tartışma konusu geldi ve bende bir tartışma,görüş alışveriş ortamı yaratmak istedim.

Tartışma konumuz şu

•Teknolojik Gelişme önümüzdeki 3-5 yıl içerisinde son bulsa ne olur.

Yani şöyle arkadaşlar.Düşünün ki elinizdeki telefon artık çağın son teknolojisi.Ve daha fazla gelişmiyor.Yıl 2020.Ve telefonlar artık son halini aldı daha fazla yenilik ve teknolojik gelişme olmuyor.Bu sadece bir telefon örneğiydi.Siz geniş çaplı olarak düşünün otomobiller,televizyonlar, vs. vs ..... say say bitmez.

İşte bu durumda neler olurdu acaba?
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.
wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Monoton bir hayat olurdu herhalde =) her gün aynı şey hep aynı cihazlar sıkılırdık sanırsam:) Karikatür örneği vereyim :)

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

GokhanGok adlı üyeden alıntı

Monoton bir hayat olurdu herhalde =) her gün aynı şey hep aynı cihazlar sıkılırdık sanırsam:) Karikatür örneği vereyim :)

Güzel bir karikatürle özetlemişsiniz ama biraz daha derinlere inilmesini ve farklı yorumlar yapılmasını bekliyorum açıkçası. :D

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Zannetmiyorum, her şeyin daha iyisi yapılabileceği kanaatindeyim.

wmaraci
wmaraci

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)
hocam dediğin imkansız gerekirse adam yeni renkli telefon yapar bu en sonu der satar :D adamlar ekmek kazanıyor burdan :D

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
insan sömürüsü biterdi heralde bitmesede biraz olsun hafifler. siyasi yönden baktım ben hırsızlığın namussuzluğun bitmesi için parayı yok etmek lazım galiba ilk önce. gericilerin eline fırsat geçerdi avrupa ve amerikada olmasa da asya kıtasında kafa kesenler aşırı çoğalırdı.
teknoloji ve bilimde ilerleme eğer durursa birgün ya felaket olur ya insanlığın kurtuluşu olur bunu bilmek imkansız :D

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Zannetmiyorum, her şeyin daha iyisi yapılabileceği kanaatindeyim.

Arkadaş zaten daha gelişim olmasa diye konuyu sınırlandırmış üstad. Tabii ki teknoloji daha da gelişmiş olur. Maksadımız teknolojinin son haline geldiğimizde neler yaparız, bunu anlatabilmek.

Teknoloji alanında yapılan masraflar azalır bence. Çünkü en son modeller çıkmış, yenisi çıkmıyor. Bir kez aldık mı biter. Paradan tasarruf yaparız :D . Daha sonra Daha da gelişmiş bir teknoloji ile noktayı koyduk desek, belki de işçilerimizin işlerini kolaylaştıran daha iyi makinalar çıkabilir. İnsanların alın teri azabilir. Elektronik çağı olabilir. Bir kaç yıl böyle sürdükten sonra her alete gösterilen ilginin değeri yaş geçtikçe azalacaktır ve yeni nesiller bunu sürekli tekrarlayacaktır diye düşünüyorum :)

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)

reload58 adlı üyeden alıntı

Arkadaş zaten daha gelişim olmasa diye konuyu sınırlandırmış üstad. Tabii ki teknoloji daha da gelişmiş olur. Maksadımız teknolojinin son haline geldiğimizde neler yaparız, bunu anlatabilmek.

Teknoloji alanında yapılan masraflar azalır bence. Çünkü en son modeller çıkmış, yenisi çıkmıyor. Bir kez aldık mı biter. Paradan tasarruf yaparız :D . Daha sonra Daha da gelişmiş bir teknoloji ile noktayı koyduk desek, belki de işçilerimizin işlerini kolaylaştıran daha iyi makinalar çıkabilir. İnsanların alın teri azabilir. Elektronik çağı olabilir. Bir kaç yıl böyle sürdükten sonra her alete gösterilen ilginin değeri yaş geçtikçe azalacaktır ve yeni nesiller bunu sürekli tekrarlayacaktır diye düşünüyorum :)

İşte tamda anlatmak istediğimi anlamışsınız hocam.Ve güzel bir fikir belirtmişsiniz.
reload58

kişi bu mesajı beğendi.

krrgh krrgh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 138 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
Teknolojik gelişmenin son bulması demek bundan sonra meydana gelecek hastalıklar için tedavi üretilememesi, dolayısıyla da büyük çapta ölümler demek. Neredeyse her ülkenin büyük miktarlarda insan kaybettiğini ve dünya üzerindeki ülkelerin aynı teknolojiye sahip olduğunu düşünürsek lider ülke olmak için kalabalık bir nüfusa sahip olmak gerekecektir. Dolayısıyla insanlar eğitim seviyesini gözardı edip nüfusu maksimuma taşımak isteyeceklerdir. :) Bir ihtimal de bu gelişmeler dünya üzerinde kölelik sistemini yeniden canlandırabilir. :)

halilibrahim.net - Tez / Ödev / Akademik Makale / Adsense / Wordpress

• Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Çok güzel ve farklı görüşler ortaya çıkıyor açıkçası.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al