wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Ağ Projem - Tavsiyeleriniz

19 Mesajlar 2.607 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ibrahimTatar ibrahimTatar öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 1106
  • Beğeniler 283 / 282
  • Ticaret 35, (%100)
Scripti php olarak kodlatman her açıdan iyi olur.Birde sosyal ağ büyük sorumluluk ister.Hosting firmalarına güvenipte özel yazılım yüklenmez.Böyle bir proje benim aklımdada var.Fakat ben kendi sunucumu kurmayı düşünüyorum.
Rekomedya erdincsidat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

rednoize ben saydığın özelliklerin neredeyse aynısı bişey için 10 civarı coder ile görüştüm , yüzyüze oturup detayları konuştuğumuzda 15 bin gibi bir rakam çıkarmışlardı geçen sene şubat mart aylarında. sadece fiyat değil scriptin sağlığı da kodlayan kişinin insafına kalır bir durum olduğundan çok çok çok güvenilir biri olması gerekiyor. Kişi bilgileri barındıracaksın ve tutulursan tehdit edilme riskin var ben çok detaylarına kadar araştırmıştım hesapta olmayan bir çok şey çıkacak karşına . Maliyeti karşılayamadığım için Social engine denedim , sharetronix denedim , phpfox denedim . Aralarından sadece Sharetronixden memnun kaldım fakat Social engine de daha fazla alternarif eklenti falan var sadece profesyonel bilen birilerinden sürekli yardım alman gerekir ağır çalışan bir script sunucu kiralaman gerekir.

Hedef kelme ile ykseliş mümkün olmayan br sektör , reklam için 5 bin harcasan ortada bişey göremeyebilirsin. Kısacası hiç kolay bir iş değil. Hatta internette en zor şeylerden biri bu tarz bir site açıp üye çekmek ve üyenin sitede zaman geçirmesini sağlayabilmek. Kendinden düşünerek yola çık . Bütün arkadaşların facebook da twitterda ne biliyim popüler bu tarz yerlerde dururken sen gidip falancasosyal.com da neden takılasın ki ? Reklamlarla abarttın diyelim üye geldi üye olup çıkacaklar 2 gün sonra sen bile sıkılacaksın , seni çok iyi olmasada tanıyorum en başta sen sıkılacaksın bence . Belli bir miktar harcadığın zaman çok kötü koyuyor insana sendsee zamanında benimde başıma geldi . İlk ay 3 ay peşin ödemeiştik vps almıştık 3. ay ödeme gününü bile bilmiyorken mail atmışlar gören de olmamış 3 gün sonra siteyi ödeme günü geçti diyerek yedek bile almadan kapatmışlar . Ortak girmiştik onunla da aramız bozuldu moralimiz de bozuldu . Çok karamsar cevap yazdım ama işin realitesi bana göre bu zarar görmeni üzülmeni istemediğimden yazıyorum bu kadar .

3-5k ya yazarım diyen olursa da sakın yaptırma para falan verme derim. Mümkün değil . Şu anda bir tema bile çizimi css si giydirmesi 1k civarına patlıyor sende biliyorsun. onlarca alt sayfalı özellikli böylesine karmaşık bişeyi 3-5k ya yazıyorum diyenle mutlaka ama mutlaka sorun yaşarsın. Bu tarz iş yapan coder arkadaşlar da bu konuda görüş belirtir zaten.

Scriptin bütün detaylarını bilemediğimiz için tam bir fiyat belirtemeyiz. :)
Bütün detaylarını bilirsek ve yazmak istemesek de fikri çalma olanağımız olur.

Yani şu an için yukarıda yazılan özelliklere göre fiyat 3-5k arasında. :)
Fakat biraz daha geliştirilirse ve özellik olacaksa 5-12k arasına kadar çıkacaktır.

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Tumblr saydığın özellikleri ve dahasını karşılıyor zaten.

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Hocam proje gerçekleşti mi?

wmaraci
wmaraci

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 641
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Gerçekleşmedi heralde

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Ogrenciysen bu kadar büyük bir proje sana ağır gelir.arada ilgilenmekle de olmaz.tercih senin tabi.arkadaşın dediği gibi büyük sosyal ağlar varken ve herkes ordayken senin üye çekip buradan gelir elde etmen çok zman alır.cevrem geniş dyorsan bilemem tabi.yine de tercih senin...

herseyiblogluyorum.blogspot.com

erdincsidat erdincsidat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Yazar - Yönetici Asistanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Reklam ve tanıtma en büyük sıkıntı. Scriptlere harcanan parayı görmezden gelmek ya da reklam bütçesine ayırmak arasında seçiminiz önemli olmalı. Sonrasında pişmanlık çekmemek için :)

En uygun imkanla ;Spor,teknoloji ve edebiyat alanında makale yazılır.

YenerK YenerK yenerkayahan.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 883
  • Beğeniler 220 / 168
  • Ticaret 5, (%100)
Django - PostgreSQL - Gunicorn olsun :)

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
türklerin sosyal ağ sitesinden anladığı twitter clone kullanıp site açmak.... umarım sizinki öyle olmaz
erdincsidat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al