freelance iş ilanları

Java Kitap Önerisi

6 Mesajlar 1.341 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

zblash zblash Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar
Bu sıralar javaya merak saldım youtube de 1 2 kişi anlatım yapmış ancak yeterli gelmedi başlangıç için bir kitap önerirmisiniz
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

wmaraci
reklam

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
http://www.kodlab.com/BookDetail.aspx?ID=199

HakanBist HakanBist Yazık oluyor ülkeme. Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Size çok içten bir yorum yapmak istiyorum,kitap ile bu işi gerçekleştirmek oldukça zor.Hangi kitabı alırsanız alın kitabı alıp açıyorsunuz sonra aynı şekilde "hıı" deyip kitabı kapatıyorsunuz.Eğe yapılacak ne var derseniz eğer şöyle bir şey önerebilirim.İnternet üzerinde bu işi çok güzel bir dil ile anlatan görsel,video formatın da dökümanlar var.Buna alternatif olarak eğer maddi durumunuz varsa bu iş için eğitim kurumları var.Şöyleki illa okumam lazım yoksa öğrenemiyorum derseniz o zaman bir kitap alabilirsiniz.

Kitap önerisi olarak üstteki link deki kitabı alabilirsiniz.İyi formlar.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kitapla olmaz o işler. Sen Java ile ne yapmak istiyorsun? Ne yapacaksan onu araştır ve öğren. Sadece ihtiyacın olan kısmı öğrenirken aynı zamanda -parse, selector, ayrımlar vs..- temellerini de öğrenirsin.
Kitapla beceren çok az zaten. Kitapta şöyle açılır, böyle kapanır vs diye anlatır. Ama basit bir şey yapmaya kalktığında ıkınıp kalırsın. Çünkü kitap sana işlevini ve çalışma sistemini öğretiyor. Hangi alanda neler yapabileceğinin örnekleri yok. O kitabı yalayıp yutsanda yinede nette araştırmak zorundasın.
Aynı PHP kitapları gibi. O kitaplardan istersen 100 çeşidini oku, yine de Joomla veya Wordpress gibi bir sistem yapamayacaksın. Kitap işe yaramaz.

wmaraci
wmaraci

zblash zblash Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam android programlama için öğrenmek istiyorum ancak Php yi kitaptan öğrendim tabii wordpress ve joomla gibi sistem yapamam

omerdurmus omerdurmus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 47 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Kitapla olmaz diyenlere bakma sen :) Herkesin öğrenme şekli diğerinden farklıdır. Kimisi okuyarak daha iyi öğrenir, kimisi izleyerek, kimisi duyarak, kimisi deneme-yanılma yaparak. Neticede herkes öğrenir bir şekilde. Mühim olan senin nasıl daha hızlı öğrendiğini bilip o şekilde çalışman. Bu süreçte diğer yolları da bırakmayıp paralel olarak kullanman lazım.

~~~
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al