wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Bilgisayarı Nasıl Daha İyi Hale Getirebilirim?

13 Mesajlar 2.071 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)
SSD hard disk yazan arkadaşlar siz beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün :D hem SSD (Solid State Drive) hem HDD (Hard Disk Drive) buda yenimi çıkmış?

SSD ve RAM marka olarak corsair öneririm.

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
AKDNZ kardeşime katılıyorum. SSD ye SSD hard disk demek doğru olmaz. Genelde Hard Disk terimi Hard Disk Drive için geçerli oluyor.

Marka olarak bende corsair öneririm. Ama çok pahalıdır. Parası olan kesinlikle bu marka ile pc toplamalı.

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Androman adlı üyeden alıntı

Uyumluluk sorunu olacağını söylemedim ki hocam. Win 7 hala en stabil çalışan sistem birçok otoriteye göre. Ki zaten arkadaş, Windows 8 çekirdek yapısına ve verilen donanımsal yapılandırmaya ait bilgisayarda, iki tasarım programının aynı anda çalışmadığından şikayetçi. Tavsiyem, bilgisayarı biraz olsun rahatlaması üzerineydi :)

İnanın bana bundan önce Win7 kuruluydu ve Not Defteri'nin dahi açılması yaklaşık 3 dakika sürüyordu. Win8.1 Pro sürümünü kurdum hiç yoktan gözle görülür bir performans artışı oldu, bana soracak olursanız Win8.1 bugüne kadar ki en hafif işletim sistemi (tabii Microsoft'un). Stabil mi derseniz belki değil evet, bazı donanımlarla hala uyumlu çalışmıyor fakat işlem hızı olarak bilgisayarı rahatlatıyor diyebilirim.

Şimdi öyleyse SSD ve 2x8GB RAM aldırıyorum. Evimdeki bilgisayarımda Nvidia Quadro K4000 3GB 192Bit DDR5 kullanıyorum bana fazlasıyla yetiyor, ekran kartı olarak da bunun bir alt modelini aldırabilirim sanırım.

Bir de parası sorun değil nasıl olsa bunları şirket ödeyecek. :D Teknik ekip sizden aldığım bilgiler doğrultusunda bana bu ürünleri çıkarmış. Sizce aranan kişiler bunlar mı?

CMZ8GX3M1A1600C10 RAM (2x8GB) = 510 TL
Samsung 1TB 840 EVO SATA 3.0 SSD = 1.443 TL
TOPLAM = 1.953 TL

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al