wmaraci reklam
lidertakipci

Şu dergi eklentisini nasıl yaparım? Acil yardımınıza ihtiyacım var

7 Mesajlar 857 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

rapperreset rapperreset WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Yardımınıza ihtiyacım var. Kendi çabamızla hiç bir gelirimiz olmadan arkadaşlarla online bir dergi çıkarıyoruz. Dergimizi önceden issu.com'a yükleyerek hem telefonlardan hem de online olarak sitemizden hiçbir sorun yaşamadan okuycuuya ulaştırıyorduk. Fakat issu'nun türkiye girişi yasaklanınca bütün her şey alt üst oldu. Çeşitli yerleri denedim kimisi paralı üyelik istedi kimisi de bir işe yaramadı. En son olarak axmag programıyla dergiyi swf formatına çevirerek hiçbir dış kaynağa ihtiyaç duymadan kendi sitemizin bünyesinde okutabiliyorum. Fakat bu yöntem flash destekli olduğundan telefonlarda açılmıyor. Okuyucular dergimize ulaşamıyor. Okuyucu dergiye ulaşamayınca bizim bütün emekler boşa gitmiş oluyor. Bir arkadaşım bana ilettiği üzere derginin telefonlarda okunması için flashsız olması ve sade olması gerekiyormuş. Bende http://www.yenibirisdunyasi.com şu dergiye ulaştım. Telefondan da normal şekilde de hiçbir engel olmadan rahatlıkla okunabiliyor. Sizden ricam ve isteğim bana Şuradaki http://www.yenibirisdunyasi.com derginin aynısını yapabilmem için bir akıl bir yardım etmeniz. Bu işten anlayan arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Galeri olarak oluştabilirsin
brkrtp rapperreset

kişi bu mesajı beğendi.

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

turansonkaya turansonkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Tahminimce responsive slider olarakta oluşturabilirsin fakat sağ üstteki sayfa numara bölümünü ajax veyahut php yardımıyla yapabilirsin sanırım.

Kolay gelsin :)
rapperreset

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 17 / 4
  • Ticaret 1, (%100)

turansonkaya adlı üyeden alıntı

Tahminimce responsive slider olarakta oluşturabilirsin fakat sağ üstteki sayfa numara bölümünü ajax veyahut php yardımıyla yapabilirsin sanırım.

Kolay gelsin :)

Çok güzel anlattın durumu :) Fakat belirtmeyi unutmuşum sanırım o kadar çok bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda bana önerebileceğin bir yer var mı? Yani şuradan şu şekilde öğrenebilirsin diye. Ya da bana yardımcı olma imkanın nedir?

wmaraci
wmaraci

turansonkaya turansonkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 291
  • Beğeniler 62 / 52
  • Ticaret 2, (%100)

rapperreset adlı üyeden alıntı

Çok güzel anlattın durumu :) Fakat belirtmeyi unutmuşum sanırım o kadar çok bir bilgiye sahip değilim. Bu konuda bana önerebileceğin bir yer var mı? Yani şuradan şu şekilde öğrenebilirsin diye. Ya da bana yardımcı olma imkanın nedir?

Bu responsive slider olayını tayfun erbilenin öğretici videolarında görmüştüm buradan ulaşabilirsin.

Nasıl yapılacağına gelirsek mantıksal olarak slider
  • taglarından oluşur
  • tagına "display:inline-block;" kodunu verirsek
  • ile oluşan taglar yan yana sıralanır fakat bölümleri 2 şer olarak nasıl sıralanır onu pek bilmiyorum.

Şu şekildede yapabilirsin
  • tagının içine 2 adet div atarsın bir dive genişlik 500 diğerine de aynı şekilde 500 verirsin birine birine "float:left;" diğerine ise "float:right;" verirsin divlerin içine tagıyla derginin ilk sayfasını ve ikinci sayfasını atarsın. Sliderler geçtikçe diğer
  • taglarınada aynı şekilde devam edersin yani;

• Tamamen mantıksala düşündüm yapılır mı, yapılmaz mı bir şey diyemiyorum ama %90 yapılır gibi, kolay gelsin. :)
    rapperreset

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 20.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** D**
    • Mesajlar 99
    • Beğeniler 17 / 4
    • Ticaret 1, (%100)
    Çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık :)
    turansonkaya

kişi bu mesajı beğendi.

belturkhaber belturkhaber www.belturkhaber.be Kullanıcı
    • Üyelik 18.10.2014
    • Yaş/Cinsiyet 59 / E
    • Meslek Gazeteci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad Ş** S**
    • Mesajlar 2
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    Isuu.com'a ulaşamıyorsanız, http://fr.calameo.com/ sitesine derginizi, gazetenizin PDF Web formatını yükleyebilirsiniz.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al