wmaraci reklam
lidertakipci

Sony’de İşler Kötüye Gidiyor

5 Mesajlar 654 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

G3M1N1 G3M1N1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknoloji basını
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 57 / 29
  • Ticaret 3, (%100)
Daha önce Vaio markalı bilgisayar üretimine son verdiğini duyuran Sony'nin akıllı telefon ve tablet bilgisayar sektöründe zarar ettiği açıklandı. Japon devi bu gidişata dur demek için bazı önemli stratejik değişiklikler yapacak.

apon elektronik devi Sony’den kötü bir haber geldi. 2014 yılının Şubat ayında Vaio marka dizüstü bilgisayar üretiminden geri çekilen Sony’den Sony Bilgisayar Sektöründen Çekiliyor! başlıklı haberimizde bahsetmiştik. Şimdi ise akıllı telefon bölümünde zarar bekleyen Sony’nin yüzü sadece PlayStation 4 konusunda gülmüş durumda. Beklentilerin üzerinde bir satış rakamıyla yaklaşık 11 milyon PlayStation 4 oyun konsolu satan Sony’nin akıllı telefon bölümü zarar ediyor.

Vaio ile birlikte vazgeçilen bilgisayar sektörünün yerini mobil sektörle doldurmaya çalışan Sony, akıllı telefon ve tabletler için yaptığı yatırımların karşılığını alamadı. 2014 yılı içerisinde 1.5 milyar $ kar bekleyen Sony’de son durum 500 milyon $ zarara dönüştü.

Genel olarak Sony’nin finansal durumunda ciddi bir düşüş söz konusu değil. Sony’nin şimdiki durumu için stabil diyebiliriz. Ancak yapılan yatırımların karşılığı, beklentilerin çok altında kalmış görünüyor. Bu aşamadan sonra Sony’nin Samsung gibi çok fazla model çıkartmak yerine, daha az sayıda ve daha hedefe yönelik ürünler çıkartması bekleniyor. Akıllı telefon pazarında en alt segmentten en üst segmente kadar çok sayıda modeli bulunan Sony, model sayısında bir azaltmaya gidecek. IFA 2014’de duyurduğu yeni Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modelleri firmanın 2015 yılındaki durumunu belirleyecek.

Kaynak : Sony’de İşler Kötüye Gidiyor

wmaraci
reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Ben Xperia Z aldığım vakit geçen yaz kimse bu telefonu önermiyor, herkes alma pişman olursun filan diyordu bende riske girip telefonu aldım. O zamanlar kimse de bu telefonu görmüyordum. Şuan da ise etrafıma baktığımda çoğu kişide Sony görüyorum İstanbul'da hatta bana telefonu almamam konusunda telkinde bulunanların çoğu Sony'ye geçecek Z3 ile beraber, biride iphone 5s kullanıcısı. Bence Sony son zamanlarda yakaladığı bu istikrarı sürdürecektir diye düşünüyorum...

ismailaksoy ismailaksoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 298
  • Beğeniler 83 / 33
  • Ticaret 28, (%93)

burakisci adlı üyeden alıntı

Ben Xperia Z aldığım vakit geçen yaz kimse bu telefonu önermiyor, herkes alma pişman olursun filan diyordu bende riske girip telefonu aldım. O zamanlar kimse de bu telefonu görmüyordum. Şuan da ise etrafıma baktığımda çoğu kişide Sony görüyorum İstanbul'da hatta bana telefonu almamam konusunda telkinde bulunanların çoğu Sony'ye geçecek Z3 ile beraber, biride iphone 5s kullanıcısı. Bence Sony son zamanlarda yakaladığı bu istikrarı sürdürecektir diye düşünüyorum...

Sony oldukça sağlam ve hızlı telefon yapıyor.İphone 6 ve plus bence oldukça büyük bu yüzden diğer telefonlara ilgi daha çok olucak gibi.

hgtucel hgtucel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 111 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Apple'dan başka kimde iyi gidiyor ki?

www.hgtucel.com - www.neyapilmali.com
wmaraci
wmaraci

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Sony bence önce ki senelere göre kullanıcı sayısını artırdı. Bu kadar zararın olması enteresan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al