wmaraci reklam

Network Solutions'ta Siteye Özel Ns Tanımlama?

7 Mesajlar 881 Okunma
smmexpress

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, network solutions firması için konuşuyorum. Siteye özel yani ns1.domain.com ns2.domain.com vs şeklinde tanımlamayı nasıl yapabilirim?

Burada iki kısım var ama halledemedim bir türlü.intodns.com'dan bakıyorum ama bir türlü beceremedim. Domain'lerin dns zone'larını düzgünce yaptığıma inanıyorum.

Direk "Change Where Domain Points" kısmından yapınca da böyle oluyor intodns sonucu: http://prntscr.com/4nu155 http://prntscr.com/4nu0wp çizgili olanlar doğru ama hala network solutions'ın under construction sayfasına açılıyor.

Bilen bir kişi anlatırsa veya kaynak gösterirse mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Panarogga Panarogga Adsense Onay Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
ns üzerinden özel nameserver tanımlamak için her iki ns ninde farklı ip ye sahip olması lazım

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Panarogga adlı üyeden alıntı

ns üzerinden özel nameserver tanımlamak için her iki ns ninde farklı ip ye sahip olması lazım

Biraz daha açar mısınız hocam? Anladım dediğinizi ama yani mümkün olmuyor mu?

O yukarıdaki edit advanced dns records kısmından ilk 3 alanın ip'sini değiştirdim, ns leri normal yolla değiştirdim ns1.domain.com vs diye ama gene oturmadı site bir türlü. Cache'e takılması eski ip'lerin pc'de kalması sorunundan zaten düzgün bakamadım bile.

Yapmaya çalıştığım şey c class bir blogun ns'lerini ayarlamak network solutions'ta olan bir domain için. Ne şekilde yapabilirim veya yapmam gerek?

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
şimdi benim anlatmak istediğim şu network solutions firmasında bir domaine özel ns tanımlamak için hostunuzda 2 adet farklı ip olmasılazım yani şu şekilde olacak ns1.site.com 12.12.12.12 ns2.site.com 12.12.12.13 gibi tek ip üzerine ns tanımlamasına izin vermiyor

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

şimdi benim anlatmak istediğim şu network solutions firmasında bir domaine özel ns tanımlamak için hostunuzda 2 adet farklı ip olmasılazım yani şu şekilde olacak ns1.site.com 12.12.12.12 ns2.site.com 12.12.12.13 gibi tek ip üzerine ns tanımlamasına izin vermiyor

Peki bundan emin misiniz? Ayrıca iki farklı ip oldu diyelim bunu nasıl uygulayacağım?

• Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
edit dns gireceksiniz daha sonra manage advanced dns recors gireceksiniz daha sonra edit a records gireceksiniz daha sonra karşınıza liste çıkacak orda all others hemen altına

ns1.site.com 12.12.12.12
ns2.site.com 12.12.12.13

yapıp kayıt edeceksiniz

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

edit dns gireceksiniz daha sonra manage advanced dns recors gireceksiniz daha sonra edit a records gireceksiniz daha sonra karşınıza liste çıkacak orda all others hemen altına

ns1.site.com 12.12.12.12
ns2.site.com 12.12.12.13

yapıp kayıt edeceksiniz

Peki "change where domain points" kısmına tıklayıp ns1.siteadi.com ns2.siteadi.com verilerini giriyor muyuz giriyorsak hangisini önce giriyoruz, girmeyeceksek ne olacak onlar?

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al