Sinyaller Gitti

22 Mesajlar 4.082 Okunma
smmexpress

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

aynı değişen bi şey başka bir adam çağırdık kendikisini yapmış biliyormuş hele bakalım o yapacak mı ?

Bazı cihazlarda fabrika ayarları silinmiyor sorun ondan olabilir bir cihazda bende yaptım ama fabrika ayarları silinmedi ama kanallar geldi ayrıca internetden türksatın tanıtım videosunu bulun onda daha basit anlatım var bende kanalları buldukdan sonra biraz izledim basit işlemler var ama tüm cihazlarda olurmu orası bilinmez.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
reklam

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Kanallar yeni transponder'lara taşındığından dolayı öncelikle, vâr olan kanal listesinin tamamını seçerek (genelde 5 numaralı kumanda tuşu ile) silin. Ardından, Turksat 3C veya 1C ya da 2 C yazan uydu adı ile oynamayın. Buna gerek yok, çünkü tüm Turksat uyduları 42.0°E (doğu) konuşludur. Daha sonra manuel arama, tp arama veya nit arama yazan bölüme gelin. Daha sonra muhtemelen tp listenizde;

11844 V (dikey) 02222 sembol oranı ise otomatik tp vardır. Bunu veya

11747 H (yatay) 27500 sembol oranı ise otomatik tp'yi bulun. Unutmayın her ikisi de aynı kapıya çıkar ama, 11747 daha düzgün sırada listeliyor.

Ardından bazı receiverlarda otomatik arama, şebeke arama aktif olarak aramaya başlayın. Tüm kanallar listenize gelecektir. Uydudan otomatik aramayı muhakkak aktifleştirmelisiniz, aksi takdirde sadece 110 kanal bulur. Eğer yalnızca bedava kanalları aratırsanız, 425 adet bulur. Hepsi bu kadar.

Durgun sular derin akar.

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Bugün üç kişinin evine gidip bu sorunu hallettim :) Aslında makineden makineye göre değişebiliyor öncelikle sinyalin olduğundan kesinlikle emin olun eğer yoksa makinenin arkasına takılı uydu kablosunu kontrol edin daha sonra kanal ekleme bölümünden(her makinede farklı olabiliyor, uydu güncelleme, otomatik kanal ekleme gibi frekans olan bir yer varsa orada durun) daha sonra turksat seçiliyken frekansa 11844 yazın Sembol Oranı 2222 ve Dikey (V) olarak ayarlayın daha sonra sinyal varsa eğer aramaya başlayın ekleyecektir.

Söylemek istediğim 450 kadar kanal yüklüyor önceden 300 kanalınız varsa 750 oluyor yani ilk 300 ü ayarı yaptıktan sonra silin onlar çalışmaz son 450 bakın. Ayardan sonra kanallar tekrar eklenicek yani eski star a bakmayın yeni eklenenler arasında starı bulun gibi

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
Bende de çıkmıyordu fabrika ayarlarına dondurup tekrar denedim oldu

wmaraci
wmaraci

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Daha önce başıma söyle bir şey gelmişti: Cihazı aldığımda hazır kanalları eklenmiş olarak gelen yabancı uydular yüzünden cihazın kanal kapasitesi dolmuş. Bu yüzden yeni kanal ekleyememiştim. Zaten Türksat'tan başkasını izlemediğim için uyduları sildim. Böylece bir sorun kalmadı.

Yeni kanalları ekleyemeyenler içinde aynı sorunu yasayan olabilir. Kullanmadığınız tüm uyduları silin. Türksat'ın da eski kanallarını silin.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)
Benim 32.E diye bir uydu otomatik ariyor. Show ATV fox yok diğerleri geldi napayim?

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)

omerknet adlı üyeden alıntı

Benim 32.E diye bir uydu otomatik ariyor. Show ATV fox yok diğerleri geldi napayim?

Çanak tam oturmamış demek ki. Kör tarama varsa, -5 +5 frekans aralıkları ile tarama yapıp bulunur.

Kör tarama yoksa, eksik kanalların frekanslarını manuel olarak -5 +5 aralıklarında siz deneyin.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Çanak tam oturmamış demek ki. Kör tarama varsa, -5 +5 frekans aralıkları ile tarama yapıp bulunur.

Kör tarama yoksa, eksik kanalların frekanslarını manuel olarak -5 +5 aralıklarında siz deneyin.

Benim TV Samsung led reciever içinde bunun otomatik aramaya girince turksat 31.3E cikiyor ve dediğim kanallari bulamiyorum +5 fln anlamadım :/

• Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Ben ondan bahsetmiyorum. Bu arada Türksat 42.0 derece Kuzey olarak ayarlayın.

Benim bahsettiğim, atıyorum 10996 frekanslı kanalı aradınız ama bulamadınız. Bu durumda 10991'den 10101'e kadar değiştirerek tarayın o kanala ait frekansı. Bu şekilde bulma ihtimaliniz olur.

KTB KTB xxxx Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 133 / 331
  • Ticaret 249, (%100)

erkolay adlı üyeden alıntı

Ben ondan bahsetmiyorum. Bu arada Türksat 42.0 derece Kuzey olarak ayarlayın.

Benim bahsettiğim, arıyorum 10996 frekanslı kanalı aradınız ama bulamadınız. Bu durumda 10991'den 10101'e kadar değiştirerek tarayın o kanala ait frekansı. Bu şekilde bulma ihtimaliniz olur.

Tamam hocam 31E sen 42E aldim patir patir buluyor şuan TV ayarlarindan buldum temiz is tskrler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al