freelance iş ilanları

Alexa Düşürme Yöntemleri

11 Mesajlar 2.119 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Bildiğiniz gibi Alexa webmaster arkadaşlar açısından çok önemli bir değer. Alexa dünyaki tüm websiteleri çapındaki otoritenizi gösteriyor aslına bakarsanız. Alexa düşürme yöntemleri adlı bu makalemde sizlere Alexa TR değerinizi ve Global Rank değerinizi nasıl düşüreceğinizi açıklayacağım.
Alexa düşürme yöntemleri için 5 ana madde sıralayabiliriz ;

• Backlink almak

• Alexa Toolbar kullanmak

• Alexa Widget kullanmak

• Kullanıcıları yoruma teşvik etmek

• Sosyal medyayı doğru biçimde kullanmak

Alexa Değerini Düşürmek İçin Backlink Almak

Bu Backlink her derde deva dediğinizi duyar gibiyim. Aslına bakarsanız backlink Alexa açısından oldukça önemli. Çünkü aldığınız backlinkler websitenizin otoritesini yükseltecektir. Ee doğal olarak otoriteniz yükseldiği için Alexa değeriniz de düşmeye başlayacaktır. Burda önemli olan aldığımız backlinkin dofollow veya nofollow olması değil. Aslında dofollow veya nofollow hiç önemli değil. Önemli olan aldığımız backlinkin "Alexa Links" bölümünde gözükmesi. Kıssadan hisse aldığınız dofollow nofollow önemli olmadan tüm backlinkler sizin Alexa değerinizin düşmesine büyük katkı sağlar.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Toolbar Kullanmak

Alexa'nın kendi üretimi olan Alexa Toolbar kullanarak ziyaret etitğiniz websitelerinin Alexa değerinin düşmesini büyük ölçüde sağlayabilirsiniz. Doğal olarak gün içinde en çok ziyaret ettiğiniz websitelerden biri kendi websiteniz olduğu için Alexa değeriniz kısa zamanda düşecektir.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Alexa Widget Kullanmak

Alexa değerini düşürmede Alexa Widget kullanımı, Alexa Toolbar kullanımı kadar faydalı olmasa da hatrı sayılır bir faydası var diyebiliriz. Kullanıcılar websitenize yerleştirdiğiniz Alexa kutucuğuna tıklayarak Alexa siteinfonuzu ziyaret edebilirler. Bu sayede Alexa'ya otomatik olarak ping yollamış olursunuz. Normal olarak Alexa değeriniz de düşmeye başlamış oluyor.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Kullanıcıları Yoruma Teşvik Etmek

Websitenize yapılan yorumlar Alexa değerini düşürmede büyük rol oynamaktadır. Herhangi bir makalenize yapılan yorumlar makalenin okuyucular tarafından organik olarak ziyaret edildiğinin kanıtıdır. Aynı zamanda makalenize yapılan yorumlar sitenin güncelliğini koruduğunu Alexa'ya kanıtlar. Bu yüzden kullanıcıları yoruma teşvik etmek Alexa değerinizde büyük ölçüde düşüş sağlayacaktır.

Alexa Değerini Düşürmek İçin Sosyal Medyayı Doğru Biçimde Kullanmak

Sosyal medyaaa , sosyal medya. Artık sağımız solumuz , önümüz arkamız sosyal medya oldu diyebiliriz. Aslına bakarsanız Alexa düşürmek için sosyal medya çok önemli bir etken. Sosyal medyada linklerinizi , makalelerinizi , site linkinizi paylaşarak websitenize hit alabilir , aynı zamanda doğal yollardan backlink kazanabilirsiniz. Bu denli büyük sitelerden backlink kazanmak hem backlink yönünden Alexa değerinizi düşürecek hem de websitenize hit kazanacaksınız. Kazandığınız hitler de ayriyeten Alexa değerinizi düşürecektir.

Kaynak : Alexa Düşürme Yöntemleri
nettebugun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Alexa ekibine mail attım, hitim 10K neden hiç düşme yok dedim, adamlar biz hit göre yapmıyoruz dedi, googlede ilk sıradayım dedim biz google ile bağlantılı değiliz dedi, o saatten sonra vaz geçtim, kafasına göre sıralama yapan bir siteden ne bekleyeceğim, alexa'dan pro paket alırsanız tak diye hemen düşüyor alexanız. Herkez çıkarcı olmuş.
fxanalizturk

kişi bu mesajı beğendi.

heymam2bab heymam2bab Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisliği
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 737
  • Beğeniler 28 / 80
  • Ticaret 20, (%100)
bir gün çıkarıp bir gün düşürebilen bir sistem ve artık pek anlamı kalmadı sanırım alexanın
fxanalizturk

kişi bu mesajı beğendi.

kaderebak kaderebak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 21 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
En iyi yöntemi sağlıyoruz , denemesi bedava .

http://wmaraci.com/forum/reklam-alim-satim/trbuxdan-100-organik-hit-156478.html

http://www.trbux.net Tıkla Kazan /Reklam ver Kazan- Joomla ücretli destek verilir.
wmaraci
wmaraci

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Hit süresi, sayfa gösterim sayısı en önemli etken Alexa için.

Yapay yöntemlerle 15-20 sn'lik çok sayıda hit almak, Alexa sıranızı geriletir.

Bir saatlik dolaşım yaptığımız 10-15 kişilik grubumuz vardı. Bu grup sayesinde 50-60 indexli sitem Global 30K'yı gördü. Rusya'dan bir arkadaş vardı. Onun sitesi daha geniş içerikliydi. O da 10K içine girmişti.

Konu WS'deydi. Saçma bir nedenle kilitlendi konumuz. Hepimiz oradan ayrıldık. Bana da WM forum açtırdılar. Bu yaza kadar netteki en aktif Alexa grubuyduk. Ama tatil gelince dağıldık. Bakalım devam edebilecek miyiz? Konu, imzamdaki sitemde.

Ertem Ertem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Seo & E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 5, (%100)
ücretli isteyenler buraya bakabilir;

http://tr.seoric.com/hizmetlerimiz/ziyaretci-arttirma/alexa-gelistirme/

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Widget ekledim. 7 milyondan 4 milyona düştü. Bilmiyorum ama widget ekledikten üç veya dört gün içinde olunca, ben de ona bağladım tabi...

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Widget ile o kadar fark olmaz. Düşmesi gerekiyormuş düşmüş. Alexa, gördüğünüz değeri 3 aylık istatistiğinizin ortalaması olarak sunuyor. Şunu yaptım, bir anda bu kadar düşme oldu diye bir şey yok.

Tabi yeni siteler için büyük değerlerde fark yaratmak daha kısa periyotlara bağlı. Onları bu noktanın dışında tutmak lazım.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam 2014 Ocak'ta, Dünya 2.810.016 (Türkiye 93.169) idi. Sonra yanlış bir seo çalışması yaptırdım, tamamı yok oldu. Hatta google'dan bile neredeyse gitti. Sonra yavaştan toplamaya çalıştım ama en son 7 milyona kadar geldi. Çok emin konuşmuyorum, ama widget olayı sonrası nihayet düşüş yaşadı. 7 milyondan 4'e ve ülke sıralamasında 70k küsura.

Not: Ne yalan diyeyim, zerre önem vermiyorum Alexa'ya. Google ve Yandex hit göndersin, bazı şeylerde ilk sayfada olayım yeter; ama sırf rakamlardan dolayı reklam ücretlerini etkilediği için toolbarını bile kurmayı düşünmüyor değilim.

Not 2: Diretiyor gibi gözükmeyeyim, belki haklısınızdır, ilk paragrafta dediklerim biraz afaki elbette. Tesadüfte olabilir.

Açıklama için teşekkürler...

likable03 likable03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek İSG Mühendisi
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 44 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bende web sitem için Alexa'yı baz alıyordum :(

https://Ders.co
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al