freelance iş ilanları

Beko için Logo Çalışması

19 Mesajlar 3.473 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bence orjinal logonun altındaki çizgi yükselişi temsil ediyor
aynı twitterın logosundaki kuşun ilk zamanlarda aşağıya bakarken, yükselirken yukarı bakması gibi...
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
bide bu çizgi de subliminal çıkıyormuş ne gülerim vallaha :D
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

brknt brknt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 120 / 29
  • Ticaret 25, (%100)
Göze hoş gelmesi konusunda hemfikiriz ben de arkadaşın yaptığını daha çok beğendim. Fakat logoların hikayeleri ve anlamları ile ilgili sunumlar izledim ve bunun da bir anlamı olduğuna inanıyorum. Onlar da en az benim kadar düşünmüşlerdir bunu yaptırırlarken. Sonuçta "Bir Dünya Markası" bakın slogan da basit ve aklıma kazınmış.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
tasarıma lafım yok ama kurumsal logo olduğu için ben beko firmasına uygun görmedim. ama logo tasarımına lafım yok eğer başka bir iş için olsaydı çok güzel ama kurumsal için uygun değil, gibi göründü bana.

wmaraci
wmaraci

themeking themeking Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web arayüz tasarımcısı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Logo konusunda iyi veya kötü diye yorum yapmayacağım, ama şunu söylemek istiyorum.

Her işin belli incelikleri vardır, bu incelikleri öğrenmek için uzun zamanlar harcamak gerekir. Ben sadece web arayüz tasarımı alanına yöneldiğimde bunu anlamaya başladım. İşin içine girdikçe araştırdıkça inceliklerini öğreniyorsunuz, başlarda profesyonel işlere bakıp ne var bunu ben de yaparım dediğim şeylere şimdi hayranlıkla bakıyorum.

Örnek olarak bir buton ile 300 milyon dolar kar ediliyorken bu logonun da amatör bi logo olmadığını düşünüyorum.

bkz; http://www.hasanyalcin.com/300-milyon-dolarlik-buton/
Huracine

kişi bu mesajı beğendi.

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Yorumlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Günde en az 7 tane uluslararası tasarım bloglarını takip ediyorum. Ve inanın dünya Beko'nun bu yeni logosunu konuşuyor. Makale yazarları logoyu berbat bulurken yorumlarla millet resmen dalga geçiyor. İş yerindeyken çok güzel bir yazı denk geldi, yarın çevirisini yapıp paylaşırım. Adını duymadım ama tanınmış bir logo analizcisi kısaca ozetleyecek olursam şunları diyor: "Bu logo tam bir karamsarlık. Bilinçaltında güven vermeyen, burukluk hissi yaşatan bir izlenim oluşturuyor. Kesinlikle hikayesi olmayan bir logo. Bunu da yeni logonun sunum gününde hep beraber gördük. Logonun hikayesi anlatılmadan önümüze bu çirkin şeyi çıkardılar. Eminim ki o yükselen çizgi yukselişi simgeliyor diyecekler çünkü bu logodan çıkaralacak ince bir anlam yok. Estetikten uzak. Dünya devi bir markayı yerin dibine sokan..." Burada üç nokta koymuştu. Ve ben de bu adama hak veriyorum. Kim ne derse desin bu logoda tasarlanmış bir şey yok. Illustrator'u açıp 1 dakikada çizilen bir logo. :/

Yarın iki logonun da çizim aşamasını kaydedip burada paylaşırım.

BASocial BASocial WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum Arnavutluk
  • Ad Soyad M** V**
  • Mesajlar 221
  • Beğeniler 101 / 35
  • Ticaret 2, (%100)
YENİ LOGO İÇİN YORUM (DİJİTALAJANSLAR.COM)

Tüm dünyada saniyede iki ürün satan Beko, 1954 yılından bu güne kat ettiği yol düşünüldüğünde oldukça cesur bir adım attı. Yıllar boyu markayla özdeşleşmiş olan logo, markanın hedeflerine uygun olarak değiştirildi. Chermayeff & Geismar & Haviv’ten Sagi Haviv, yeni logoyu dört aylık bir sürecin sonunda tamamladı.
Sagi Haviv, markanın uzun yıllardır yüzü olan eski logosunun tipografisinde baştan sona değişikliğe gitmiş. Eski logoda birbirine çok yakın duran B ve E harfleri ile oldukça geniş bir tasarıma sahip O harfi daha dengeli bir şekilde tasarlanmış.
Ayrıca eski logo, 18 – 35 yaş arası olarak belirtilen hedef kitle için yeterince enerjik ve dinamik değildi. Markanın karakterine uygun olması için yeni logo, basit ve hareketli şekilde tasarlanmış. Haviv, dinamizmi farklı renklerle değil tipografi ile vermeyi tercih etmiş ve yana yatırılmış alt çizgi ve daha canlı bir mavi tonu ile bu sade hareketliliği desteklemiş.
Tamamen orijinal el çizimi olan bu yeni tipografi de Myriad yazı tipinden ilham alınmış. Böylece ortaya çıkan yeni logo, elektronik aletlerle birlikte evlerimize girmeye hazır.
Ayrıca, FC Barcelona’ya sponsor olan Beko’nun yeni logosu oyunların formasında sahaya çıkacak.

kaynak : DİJİTALAJANSLAR

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Bir de Logo Bumper yapalım dedik el atmışken :rolleyes:
https://www.youtube.com/watch?v=8WULRH5IvI4

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Şu yapılan değişiklikte sadece font değişik ve küçük karakterler kullanılmış. Altına da bir çizgi. Sizinkisi daha iyi olmuş, ellerine sağlık.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al