Google sayfamı geriye atıyor

5 Mesajlar 1.274 Okunma
smmexpress

pacha pacha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar son 3 gündür sayfama bir şeyler oldu google açtığım konuları geriye atıyor. konuyu açıyorum ilk sayfada çıkıyor daha sonra tekrar baktığımda 2 sayfaya gerilemişim bunun nedeni ne olabilir sizce daha önceleri sayfam gerileme olmuyordu bu olay 2-3 gün içerisinde olmaya başladı google araştırdım ama sanbox diyorlar, bom diyor bir çok şeyler söyleniyor ama sandbox sorgulama yapıyorum ama siteyi sorunlu göstermiyor. acaba bu olay başına gelen arkadaşlar var mı nasıl yardımcı olursunuz ne yapmam lazım Yardım Bekliyorum.!!!

wmaraci
reklam

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
aynı sıkıntı benim de sitemin başına gelmişti yazıyı paylaşıyorum kafada sonra bir bakıyorum aramalardan silinmiş yada en son sayfada ;
ben ne yaptım peki kopya olarak içerik göndermeyi bırakıp özgün yazılar yazarak ve site içi kaynaklar verip siteye yeniden düzenledim biraz zaman alabiliyor açıkcası

Simurg Simurg Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1109
  • Beğeniler 169 / 168
  • Ticaret 19, (%100)
ziyaretçiler aradığını bulamayıp hemen çıkıyorsa bu sebebten dolayı olabilir

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Google hesaplarınız açıkken farklı, kapalıyken farklı görürsünüz. Gerçek sonucu, hesabınız kapalı ve tarayıcınızda geçmişe ait hiç bir veri yokken alırsınız.

wmaraci
wmaraci

dragoumis35 dragoumis35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 7 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
panda 4.1 hayırlı olsun ...

başka bir yere de yazdıydım buraya da yazayım;

Google Penguen ve panda serisi güncellemelerle güvenilirliğini tamamen yitirdi artık. Trafik kaynağı olduğu için küçük ve orta ölçekli site sahipleri ayak uydurmaya çalışsa da gösterilen insanüstü çabalara rağmen kırıntının kırıntısı hit alabiliyorlar. Öncelikle artık işin suyunu çıkaran büyük medya şirketlerinin haber siteleri her türlü google yasağından ve kuralından muaflar. 2 satırlık yazı olan sayfaya 50 - 60 anahtar kelime girip döngüsel yönlendirmeler yaparsanız google canınıza okur ama onlara dokunmuyor. Neden? Adwords diyelim belki açıklayıcı olur...

Bunun dışında "özgünlük" diye neye göre tartıldığı belli olmayan bir kriterlearamaların ilk sıralarına aldıkları sitelerin çoğunda aranan konuyla ilgili nitelikli bilgi bulmak mümkün değil. Örneğin fitness ile ilgili bir makale olduğu gibi google çeviriden kopyalanıp, yazı olarak alınmış ve bu makale ilk 3 sırada değişmeli olarak görünebiliyor. Yada berbat bir türkçeyle malzeme ölçekleri dahi verilmemiş resim bile konmamış bir tarif ilk sırada çıkarken sizin 3 senelik sitenizdeki tarif ilk 100'e giremez. Neden? Özgünlük algoritması "referans" ölçme niteliğine sahip olmayan güncelleme sıklığının gölgesinde bir değerlendirme ölçütüdür.

Zahmet edip okuyan arkadaşlara tavsiyem google hitlerinden çok bir şey beklemeden "organik" sosyal medya hayran kitlesi yaratmalarıdır. Tabii bunun için nitelikli editoryal yaklaşım, özgün olmasa bile düzgün içerik ve düzgün bir site içi mimariye sahip olmaları gerekir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al