freelance iş ilanları

Haydi Yatırımcı Olalım !

13 Mesajlar 2.436 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

furnet furnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar ;

Bilindiği üzere yatırım yapmaya uygun birçok proje , birçok web sitesi var . Ama bu sitelere yatırım yapmak için malumunuz para gerek . Örneğin ben de yatırım yapmak istiyorum geleceğinin iyi olduğunu düşündüğüm siteler var fakat yeterli miktarda param olmadığı için yatırım yapamıyorum .

Bunun için şöyle birşey düşündüm .. 10-15 bir yatırım şirketi oluşturalım . Bir ajans gibi . Beyin fırtınası şirketi gibi . Bu şirketteki herkes ortak bir hesaba belirli bir miktarda para yatırsınlar . Yatırım almak isteyen site yöneticileri de bize ulaşabilecek ve biz gerekli düşünme-tartışma aşamasından sonra olumlu ya da olumsuz yanıt veririz veya beğendiğimiz , geleceğinin iyi olacağını düşündüğümüz siteleri birbirimizle paylaşıp bu siteye yatırım yapma kararı alabiliriz .

Ve ayrıca bu yatırımcı şirkette bir coder da olursa kendi aramızda düşünüp yeni projeler üretebiliriz ve çeşitli kazançlar sağlayabiliriz ...

Benim gibi düşünüyorsanız ve bu işte varım diyorsanız haydi durmayalım başlayalım ..

İletişim : Konu altına cevap - PM -
Msn: furkanyolacan@hotmail.com -
Email : yolacanfurkan@gmail.com

wmaraci
reklam

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Konunun daha detaylı olması gerek. Okurken ilk aklıma gelen **************lık oldu yatırım yaptığımız site parayı alıp ortadan kaybolabilir. Güvenlik, strateji, gelir gider hesabı ile ilgili detaylı bir plan yapılmalı eğer böyle olursa neden olmasın tabi ki katılabilirim :)
NeoEkonomi

kişi bu mesajı beğendi.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)
Dediğin sana göre mantıklı görünebilir fakat bana göre çok güzel bir fikir değil.10 kişilik bir yatırım şirketi oluşturdunuz diyelim.Toplamda herkes ortaya 10 milyar koydu etti 100 milyar.

O 100 milyarın hepsiyle yatırım yaptınız bir siteye diyelim.Kişi başı %10 ortaklık demektir ki bu çok kötüdür.

Kimse bir şirkete %10 ortaklıkla girmek istemez bana göre.Şöyle söyleyeyim bir şirketteki hisselerin %49 u size ait diyelim.%51 i de başka bir kişiye.Bu durum bile berbattır.

Para güvenliğini katmıyorum bile konunun içine.

ozergul.net/com

Kalashnikov Kalashnikov WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bankacılık & Finans
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 105 / 82
  • Ticaret 13, (%100)
Yüz yüze görüşülmeli, sözleşme, kontrat gibi hukuki bağlayıcılığı olan belgeler imzalanmalı ve en önemlisi teminat olarak birşeyler gösterilmeli. İnternet üzerinden tasarlanan bu tür çok ortaklı projeler güven duyma problemi yüzünden ileriye gidememektedir.

Arkadaşlarınız arasından toparlayacağınız bir ekiple daha başarılı olacağınızı düşünüyorum. En azından ben öyle yaptım.

wmaraci
wmaraci

radyohosting radyohosting Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Meslek... Hımm... Yokki...
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 34 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
aslında arkadaşın dediği olay mantıklı ama online değil ofis kurarak olur:)

ultrahako ultrahako Don't be evil Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 77
  • Ticaret 0, (%0)

cudjex adlı üyeden alıntı

Dediğin sana göre mantıklı görünebilir fakat bana göre çok güzel bir fikir değil.10 kişilik bir yatırım şirketi oluşturdunuz diyelim.Toplamda herkes ortaya 10 milyar koydu etti 100 milyar.

O 100 milyarın hepsiyle yatırım yaptınız bir siteye diyelim.Kişi başı %10 ortaklık demektir ki bu çok kötüdür.

Kimse bir şirkete %10 ortaklıkla girmek istemez bana göre.Şöyle söyleyeyim bir şirketteki hisselerin %49 u size ait diyelim.%51 i de başka bir kişiye.Bu durum bile berbattır.

Para güvenliğini katmıyorum bile konunun içine.

Mesela ben bugün 10 milyar vererek %10 u aldım.Sonra proje tuttu şirkette değerlendi ben %10 u sattığım da trilyonlar bile kazanabilirim.Bunun neresi berbat anlamadım ?

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Ben bir noktada çelişkide kaldım. Yatırım yapmak istiyorum ama param yok diyorsun. Sonra herkes ortak bir hesaba para yatıracak diyorsun. O ortak hesaba yatıracak parayı nerden bulacaksın? Yada ben mi yanlış anladığım yazdığını bilmiyorum.

radyohosting radyohosting Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Meslek... Hımm... Yokki...
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 34 / 25
  • Ticaret 6, (%100)
sinan proje için yeterli param yok demek istediğini düşünüyorum..

Heryerdeonline Heryerdeonline Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 14 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşın dediği olay işin resmi evrak kısmı atlanırsa gayet mantıklı.
Örneğin : Benim elimdeki 500tl tek başına hiç bir işe yaramıyor ama sennde 500 tlen ile birlikte bir yatırıma öncülük edebiliyor gibi.

cudjex cudjex ozergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1647
  • Beğeniler 347 / 570
  • Ticaret 8, (%100)

ultrahako adlı üyeden alıntı

Mesela ben bugün 10 milyar vererek %10 u aldım.Sonra proje tuttu şirkette değerlendi ben %10 u sattığım da trilyonlar bile kazanabilirim.Bunun neresi berbat anlamadım ?

Ben başka açıdan yaklaşmıştım farkettiyseniz.

ozergul.net/com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al