freelance iş ilanları

Windows 9 Bedava Olabilir

36 Mesajlar 3.220 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

agolhon agolhon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 6 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
satılmasa nolur sanki adam mağazadan windows satarak para kazanıyor.

wmaraci
reklam

hgtucel hgtucel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 111 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
Windows 7'nin Starter sürümü gibi olur bedava olan. Home Premium, ultimate gibi sürümleri ücretli olur.

www.hgtucel.com - www.neyapilmali.com

Agora Agora Engin denizler Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 452
  • Beğeniler 36 / 108
  • Ticaret 26, (%100)
Satılmama korkusundan ziyade hali hazırda fazlasıyla kullanılan Windows 7 ve Windows XP gibi işletim sistemlerini Windows 9'a yükseltmelerini sağlayarak, geçmiş sürümler üzerinde geliştirmelere harcanan süreyi en aza indirgeme. Bu doğrultuda Nokia, HTC gibi firmalar tarafından kullanılan Windows Phone işletim sistemini sorunsuza yakın yansıtabilme temelli çalışıyor. Kısacası geçmişten kurtulup, geleceğe hem mobil hem de bilgisayar sistemlerinde kusursuz bir işletim sistemi hayal ediyorlar. Çünkü teknoloji dünyasını bilenler Nokia'nın sektördeki eski günlerine geri dönme temelli stabil, yüksek kamera performansı ve oldukça gelişmiş donanım seçenekleriyle satışa devam ediyor. Gelecek mobil işletim sistemlerinde.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Sanki paralı olsa para verip alıyorlar Türkler.

wmaraci
wmaraci

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
windows 9 bedava hayatta olmaz olması için microsoft kurucularından biri ölmeli hayır olarakta Windows 9 dağıtılmalı :D

tiwaly tiwaly NodeJS / PHP / NoSQL Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad i** A**
  • Mesajlar 363
  • Beğeniler 135 / 104
  • Ticaret 7, (%100)
microsoft şuanda mağzadan OS satışından fazla kazanıyor. Bu sebeple bedava olması olası. Ama mutlaka bir enterprise sürümü çıkacaktır ücretli olarak. Yani bedava olayı şirketlerden ziyade ev kullanıcıları için olacaktır.

Mac kullanıcıları kusura bakmasın ama dünya üzerindeki OS piyasasını son 5 yıldır oyunlar kontrol ediyor. Oyun geliştiriciler gerek kolaylığı gerekse daha esnek yapısı sebebiyle windows tercih ediyorlar. Bu durumda MacOs un yapabileceği birşey yok. MacOs kullanım alanını geliştirmeye çalışmıyor. Çıktığından bu yana Medya İşleme ve iOS mobil yazılım işlemlerinde kullanılıyor. İşin birde donanım boyutu var tabi.

Toparlayacak olursak windows gelecek 10 sene için yerini bırakacağa benzemiyor. Ben Apple tarafından ziyade Google'dan umutluyum. Olurda DX çalıştırabilen ve rami çok etkin kullanabilen bir OS geliştirirlerse oyun sektörünün o yöne kaymasını sağlayabilirler. Böylece windowsun pasta payı düşer ve daha etkin, kullanıcıya daha yararlı OS'lar görürüz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al