wmaraci reklam
lidertakipci

İşte Türkiye'nin Yeni Logo ve Sloganı

22 Mesajlar 4.623 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
Aha illumunati gördüm :) şaka bir yana çok hoş gelmiyor göze. Yani kullanılan şekiller işi çok bozmuş

.
wmaraci
reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
Bence en azından Turkey yerine Turkish yazılmalıydı. Logoya bakınca "Hindi Potansiyelini Keşfet" gibi bir algı oluşuyor. Bu da bize karşı olan ülke ve gruplar tarafından alay konusu olabilir.
RuyaWebAjans RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

https://populertarim.com

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
TL simgesinden sonra bir fiyasko daha.
Yemin ederim bir konu açsam, bundan daha güzel ve anlamlı tasarım yapacak arkadaşlar tanıyorum burada ve ***'da.
Mrtcn RuyaWebAjans

kişi bu mesajı beğendi.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

cem10 cem10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Ç**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 2, (%100)
Biraz daha estetik olabilirdi yinede tasarımcının eline sağlık.

wmaraci
wmaraci

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)

ilginciz adlı üyeden alıntı

Bu çirkin renk ve içinde ki farklı tasarımlar acaba neyi anlatıyor ki...

Cahilmisin kardeşim çirkin renk diyerek , turkuvaz nedir , türk mavisi http://tr.wikipedia.org/wiki/Turkuvaz_(renk)

ancak tasarım hakkında haklısın.

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Ben de beğenemedim açık söylemek gerekirse. Bir anlamı var mı o simgelerin bilmiyorum. Türkiye'yi hangi açıdan yansıtıyor?

Bir logonun anlamlı olması gerekiyor, burada Türkiye'den bahsediyoruz. Mesela Rio 2016 olimpiyat oyunlarının logosunu nasıl yapmışlar, tek bir logoda neleri göstermişler aşağıdaki videoyu bir izleyin. Bir ülkeyi yurt dışında temsil edecek bir logo en azından videodaki logo kadar anlamlı olmalıydı diye düşünüyorum.

Mrtcn yasinolmez RuyaWebAjans

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

cgrclk adlı üyeden alıntı

Ben de beğenemedim açık söylemek gerekirse. Bir anlamı var mı o simgelerin bilmiyorum. Türkiye'yi hangi açıdan yansıtıyor?

Bir logonun anlamlı olması gerekiyor, burada Türkiye'den bahsediyoruz. Mesela Rio 2016 olimpiyat oyunlarının logosunu nasıl yapmışlar, tek bir logoda neleri göstermişler aşağıdaki videoyu bir izleyin. Bir ülkeyi yurt dışında temsil edecek bir logo en azından videodaki logo kadar anlamlı olmalıydı diye düşünüyorum.

olimpiyat logosu yapılmıyor ürünlere konulacak bir anlam vermesi gerekiyor çok şanşanlı olması anlamsız. genelde tarım üretimi oluyor. logonun anlamı var tabi araştırılması gerek. Keşke araştırılıp yorum yazılsa..

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
Logo bir yana dursun onu üstüne yapıştıracağımız bir ürünümüz olsa daha iyi olurdu olan ürünleri yurt dışına satmak ne kadar zor haberiniz varmı ? ben dış ticaretle uğraşıyorum ürünleri sattığımız ülkedeki alıcıların yüzde 70 politik düşene bilmekte malum her şeye karışan bir başbakan ,cumhur başkanı ve genelkurmay başkanı olan bir lider var (politik düşünmüyorum politika benim karnımı doyurmuyor) işe esnaf olarak bakın.

dış politikamız 0 hemde kocaman bir 0 müşterilerimden bazıları tamam ürünü sipariş verelim ama ya orasıda suriye gibi olursa ne olacak sipariş tamamlanmadan her şey değişirse ve benzeri bir çok soruya maruz kalıyoruz haklılarmı evet haklılar.

yani logodan önce dışarıya mal satabilmemiz için dış politikamızın düzelmesi gerek
RuyaWebAjans RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

RuyaWebAjans RuyaWebAjans www.ruyawebajans.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Devlet bence PTT, ******* vs. gibi ülkenin en önemli kurumlarını ÖZELLEŞTİRECEĞİNE, şu logoyu yapmaya çalışan kurumu ÖZELLEŞTİRSEYDİ en hayırlı işi yapardı. Arkadaşın biri bilmeden eleştirmeyin yazmış, bir ton bişeyler anlatmış. Birincisi bize made in turkey yazılacak ürünümüz o kadar nadir ki... İkincisi de velevki ürünmüz çoğaldı vs vs. Bu logoyu gören biri almaktan vazcayar. Göz var nizam var. Profesyonel birşey olsaydı da bu yorumu yapsaydım gerçekçi olmazdım bunun farkındayım ama gerçekten göz var nizam var. Tarafsız düşünmeye gayret edin bence eleştirmeyin değil, eleştirin arkadaş. Eleştirin ki daha güzel işler çıksın ortaya. Eleştirilmeye açık olmayan insanlar bu tarz logo çıkarırlar. Bunu da doğal karşılamak gerek. Geceniz hayırlı olsun.
ozkanyilmaz RADEMON

kişi bu mesajı beğendi.

Kurumsal Temalar için Ruyadizayn.c o m tıklayınız.

mail: emre@ruyawebajans.com

RADEMON RADEMON WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci (Yüksek Okul)
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 139 / 83
  • Ticaret 6, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

Sorgulayın, araştırın.

Arkadaşlar o logo gerçekten çok iyi logo olsa bile sizin yapacağınız yorum değişir ama mantığı yine "olumsuz" olurdu. Zaten bir ok bilmiyorsunuz çirkin renk diyor. O logo bir anlam taşıyor. Bak bende bilmiyordum araştırdım öğrendim, gelip buraya "ay çok çirkin ve anlamsız. bir grafiker tutamamışlar mı hahahaha" gibi hoş olmayan önyargı cümleleri kurmadım.

Ek Olarak: 6 SIFIRIN ATILDIĞI GÜN DE...
Erdoğan, '2004 yılında Türk lirasından altı sıfır atmak için düğmeye bastık. 1 Ocak 2009 yılında geçiçi olarak yeni Türk lirasından 'Yeni' ibaresini kaldırdık yeni tasarımlarıyla Türk lirasını kullanmaya başladık. 6 sıfırın atıldığı yeni paramız tüm dünyada ilgi çekti, Türk lirası itibarına ulaşmış oldu. Türk lirasının simgesini açıklarken de böyle bir heyecan yaşadık. Tüm saygın para birimlerinin logosu vardı. Güzel, sade, kolay yazılabilir bir logo hazırlandı ve bu logo çok hızlı yaygınlaştı, vatandaşlar tarafından kullanılmaya başladı.' dedi.
"MADE İN TURKEY LOGOSUNUN YERİNE..."
İşte bugün de TİM ve Ekonomi Bakanlığı tarafındna hazırlananm bir başka logoyu Türkiye'ye tanıtıyoruz. Bugunden itibaren Türkkiye üretilen ürünlerde 'Made in Turkey' yerine bu logo olacak. Bu logoyu görenler bu ürünün Türkiye'de üretildiğini anlayacak. Özel logo ve 'Gücü Keşfet' sloganı ile tanıtıyor olacağız.
Bu logo ve slogalar ürünlerimizn gücüne güç katımış olacaktır. Bu önemli logo ve sloganın bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum.
LOGOYU ELEŞTİRENLER OLACAKTIR...
Şu andan itibaren logoya yönelik bir çok eleştiri gelecektir.Tüm eleştirilere rağmen yeni logo ve slogan haklımız tarafından gönülden benimsenecektir. Bu tasarım ve slogan Yeni Türkiye'nin özgüveninin eseridir. Bu özgüven logosunu basabileceğimiz birçok marka üretmenin mücadelesinde olacağız.
Yeni markalar üretecek güce ziyadesiyle bu heyet sahiptir. Fikir derseniz yeni fikirlere sahip bir neslimiz var. Girişim ruhu diyorsak, dünyanın her yerinde iş kovalayan dinamik girişimcilerimiz var.
ASLINDA SATILAN TELEFON DEĞİL MARKA
Markalar sahip olduğu güç prestij ve tanınmışlık sayesinde mağazalar önünde uzun kuyruklar oluşturuluyor. Aslında satılan telefon değil satılanın markası. 'Bak yenisi aldım' olay bu.
ABD ekonomisini ayakta tutan ve büyütenin bu tür markalar olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, "Türkiye geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyük markalar oluşturdu. Bunlar bir elin parmakları kadar. Daha fazla tanınmış markalara ihtiyacımız var ABD, Japonya ve Almanya küresel markaları ile büyüyor. Bizim de yeni markalara ihtiyacımız var. Asla vazgeçmeyin, karamsar yorumlara itibar etmeyin." dedi.

Sen resmen AKP'nin icraatlerini anlatmışsın işi siyasete dökmüşsün. Turkuaz Türkleri temsil eder diye bi vahiy mi var? Renk renktir. Ben logoyuda bu fikride sevmedim ama senin dediğin gibi anlamlı olsaydıda beğenmemezlik yapmazdım. Ki AKP'nin neler kattığından çok neler aldığı, bellidir anaların yüreğinde.. Bu kadar siyasette yeter. Burası özgür bir forum, herkes istediği görüşü destekler ama bir partinin icraatlerini buraya yazıp kahramanmış gibi insanların sağ duyu beklemelerini sağlayamazsın.
KraL41 ozkanyilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al