freelance iş ilanları
lstbozum
smsonayhizmeti

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar dün sunucumu daha iyi bir sunucuya taşıdı firmam. Sabah cpanele girdiğimde %100 CPU hiç aşağı inmiyor. index.html ile kapatıyorum siteyi 0'a düşüyor herşey açıyorum %100 neden böyle yapabilir? Sistemde değişiklik yapmadım ama anlamıyorum neden böyle.

wmaraci
reklam

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Sitenin Kod dili ne? wordpress ? asp.net,php?

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

• Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

Sitenin Kod dili ne? wordpress ? asp.net,php?

php vbulletin

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
Muhtemelen SQL sorgularından kaynaklanan sorun yüzünden CPU harcıyordur. Wordpress de eklentiler ile sorunu çözebililiyorsunuz. Aynı şey php vbulletin içinde geçerlidir. bir kaç eklenti ile ön belleği silen eklenti mutlaka vardır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

Muhtemelen SQL sorgularından kaynaklanan sorun yüzünden CPU harcıyordur. Wordpress de eklentiler ile sorunu çözebililiyorsunuz. Aynı şey php vbulletin içinde geçerlidir. bir kaç eklenti ile ön belleği silen eklenti mutlaka vardır.

Dün gece sunucumu daha iyi bir sunucuya taşıdı firma sahibi. Geceden beri böyle olmuş hiç bir eklenti felan yapmadım oynamadım. bazen düzeliyor 10 dk dayanıyor tekrar başlıyor. Cloudflareye taşıdım siteyi yine aynı.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Ama anladığım kadarıyla site başka sunucuya taşınmadan önce bu sorun yoktu değil mi? Soru sanki öyle bir izlenim veriyor. Eğer sorun site ile alakalı ise o halde eski sunucuda da aynı şeyin olması gerekmez miydi?
Aynı durum daha önce benim de başıma WordPress'te geldi. Arkadaşım sunucusunda bana yer ayırmıştı, canavar gibi dediği sunucuyu benim sitem kapatıyordu. Mecbur sitemi taşımak zorunda kaldım. Onun sunucusunda düzelme oldu mu bilemiyorum ama benim problemim sona erdi. Sunucunun paneli nedir? Konu hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim ben de, sunucu değiştirerek kurtuldum sorundan, paylaşmak istedim. Arkadaşım ne yapsa sunucusunu benim sitemin gazabından kurtaramadı çünkü :)

• Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

Ama anladığım kadarıyla site başka sunucuya taşınmadan önce bu sorun yoktu değil mi? Soru sanki öyle bir izlenim veriyor. Eğer sorun site ile alakalı ise o halde eski sunucuda da aynı şeyin olması gerekmez miydi?

Bende öyle düşünüyorum 2 aydır sitede problem yok ama gel gör ki geceden beri loglar şişik hep % 100 yani gece uyuyken eklenti yükelmiş olamam :)

• Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)
hayır, bazı firmalar, CPU sınırını % 100 verebiliyor mesela isimtescil.nette olan sitelerim Asla CPU sorunu yaşamazken aynı site, xxx firmasına taşındı, orada 2 günde sitelerim suspend edildi. Hostların CPU Kullanım oranları firmalardan firmalara göre değişiyor. Yeni geçtiğiniz sunucunun özelliklerini sorun, CPU Kullanım Limiti kaç öğrenin, Eğer Aşırı Trafik tüketen bir siteniz varsa, zaten Host yetmeyebilir.

• Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

hayır, bazı firmalar, CPU sınırını % 100 verebiliyor mesela isimtescil.nette olan sitelerim Asla CPU sorunu yaşamazken aynı site, xxx firmasına taşındı, orada 2 günde sitelerim suspend edildi. Hostların CPU Kullanım oranları firmalardan firmalara göre değişiyor. Yeni geçtiğiniz sunucunun özelliklerini sorun, CPU Kullanım Limiti kaç öğrenin, Eğer Aşırı Trafik tüketen bir siteniz varsa, zaten Host yetmeyebilir.

Aynı firma. Yeni daha iyi performans istedim. Yeni cloud sunucumuza taşıyalım isterseniz dedi tamam dedim iki sitem var birisi wordpress onda problem yok canavar gibi ama bunda böyle birşey oldu.

index.html koyunca herşey 0'a iniyor. kaldırınca vbulletin aktif olunca iş patlıyor işte.

Ek Olarak: Mesela şuan herşey normal 0 açtım index.html'yi CPU herşey normal site gayet hızlı ama biraz sonra CPU şişicek kesin.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al