wmaraci reklam

SEO Nasıl Öğrenilir? Öğrenilmelidir?

4 Mesajlar 745 Okunma
smmexpress

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

SEO Nasıl Öğrenilir? Öğrenilmelidir?

Bu makalemde sizlerin SEO Nasıl Öğrenilir, öğrenilmelidir? Sorularınıza cevap vereceğim. İnternet’in bu büyülü, renkli ve karmaşık dünyasında en çok araştırılan şey yine internettir. SEO konusu’da internet mimarisinin olmazsa olmazlarındandır. Birçok kişi tarafından merak edilen ve teknikleri araştırılan bu konuyu sizlere kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Gerçekten SEO’da başarılı olmak veya bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bu konuda başarılı olan projeleri incelemek size tüm SEO kurallarını öğretecektir. SEO hakkında yazılan yazıların ve makalelerin insanları yanlış yöne yönelttiğini düşünüyorum. Bazı konularda bilerek yanlış bilgiler sunuluyor ve insanların başarılı olması engelleniyor veya bilgisi olmadığı konuda makaleler yazılıp insanların kafasını karıştırıyorlar. Bu konumu gerçekten iyi okur ve anlarsanız yanlış yollara ve tekniklere başvurmadan kendi tekniğinizi ve stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Google’ın algoritmasını merak ediyoruz ancak bunu biz her gün görüyoruz. Google’da arama yaptığınızda bu algoritmanın yansımasını sonuçlarını ve detaylarını görebiliyorsunuz. Ancak hala algoritma makaleleri okuyup Google’ın neye dikkat ettiğini gözlemlemeye çalışıyoruz. Şuan bilgisayar başındasınız veya mobil’den bu makaleyi okuyorsunuz. Hemen Google.com’a girerek "Web tasarım" diye aratmanızı tavsiye ediyorum. Neden "Web tasarım" diye soracaksınız? Çünkü bu işi iyi yapanlardan öğrenmek en mantıklısıdır. "Web tasarım" diye arattığımızda çıkan sonuçlara bir göz atalım. İlk sayfada çıkan siteler arasında; %30 .com.tr %70 .com uzantıları mevcut. Bakın sadece bir aramayla nasıl bir sonuç elde ettik. Gelelim ikinci incelememiz gereken hususa; Çıkan 10 sonuçtan %60’ı title’da 2 adet "Web tasarım" kelimesi geçirmiş %40’ise sadece 1 kere "Web tasarım" kelimesi geçirmiş. Bakınız sadece 2 aramayla algoritmayı yavaş yavaş çözüyoruz. Gelelim üçüncü incelememize; Çıkan 10 sonuçtan %100’ü "Web tasarım" kelimesini title’da en başta geçirmiş. Evet arkadaşlar 3. Aramamızda da algoritmayı yapboz gibi tek tek bozup yapıyoruz sanırım. Gelelim dördüncü incelemeye; Çıkan 10 sonuçtan %80’i "Web tasarım" kelimesini description’da 1 kere geçirmiş diğer kalan %20 lik kısım 1den fazla geçirmiş. Bu geçirilen "Web tasarım" kelimelerinin %40’ı description’un başında kullanılmış.

Yukarıda ki kısımda sadece arama sonuçlarında görülen kısımları inceledik arkadaşlar. Şimdi sitelerin içerisine girip bir bakalım, gayet sadece ve gezilibilir sayfalar oluşturulmuş. Çıkan 10 sonuç’un site açılış tarihleri ortalamasına bakarsak 4,5 yıllık istatistik bilgisini elde edebiliriz.Evet arkadaşlar, bu makale’de sizlere asıl anlatmak istediğim diğer abuk, sabuk blog’larda yalan yanlış verilen SEO tekniklerine uymamanızdır. SEO tekniğinizi ve analizinizi siz geliştirirsiniz. Benim bu makalemde belirttiğim kurallar belli başlı kurallardır. Güçlü sitelerin analizini SEO analiz sitelerinden yapabilirsiniz. SEO öğrenmek için yapmanız gereken güçlü sektörlerde başarılı olan siteleri analiz etmeniz.

Kaynak: SEO Nasıl Öğrenilir?

wmaraci
reklam

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
seo bloglarını takip ediyorum

MinskEgitim MinskEgitim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekür ederim değerli arkadaşım ellerine sağlık.

sefagedik sefagedik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 522
  • Beğeniler 159 / 160
  • Ticaret 13, (%100)

Minsk Eğitim adlı üyeden alıntı

Teşekür ederim değerli arkadaşım ellerine sağlık.

Ben teşekkür ederim hocam saolun :)

Ek Olarak:

SonicMaster adlı üyeden alıntı

seo bloglarını takip ediyorum

SEO hakkında yazılan yazıların ve makalelerin insanları yanlış yöne yönelttiğini düşünüyorum. Bazı konularda bilerek yanlış bilgiler sunuluyor ve insanların başarılı olması engelleniyor veya bilgisi olmadığı konuda makaleler yazılıp insanların kafasını karıştırıyorlar. Bu konumu gerçekten iyi okur ve anlarsanız yanlış yollara ve tekniklere başvurmadan kendi tekniğinizi ve stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Genel konuşmuyorum, bazıları bunu kesinlikle yapıyor!

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al