wmaraci reklam
lidertakipci

Forum Sitelerine Adsense Verilmeyecek Yada Çok Çok Zormuş...

20 Mesajlar 1.794 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Miracle Miracle WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar 3 ayı doldurmamış bir saç sağlığı forumum var. Hitim 750 civarı tekil olarak. Konular kesinlikle çok orjinal ve kopya içerik çok az belki resim vardır ama. www.sacimindoktoru.com sitem. 350 yi geçen konuya sahip. Bu işi hobi olarak yapıyorum ve para ihtiyacım yok. Ancak sırf merakımdan başvurdum adsense yetersiz içerik diye onay verilmedi. Bir iki site sahibine danıştım google forumları çöp görüyor ve artık adsense vermiyor dedi. Bu doğrumu dur ? Blogamı dönmeliyim yada blog kısmınımı aktifmi etmeliyim sizce bulletinin ?düşünceniz nedir ? doğru mu bu denilenler ?

wmaraci
reklam

RhomaNtiC RhomaNtiC Dmoz Editör Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Bilgisayar/Donanım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
Forumları çöp olarak görmelerinin sebebi 1 konunun bir çok forumda aynı sekilde yayınlanması, o ondan çalıyor o bundan ve aynı konu dönüp duruyor.Ha diyeceksin ki bende öyle bir konu yok, ama forumun genişledikce, büyüdükce bu olacak. Emin ol olacak. Google'da bunu böyle düsünüyor. Bende vBulletin forum sahibiyim ve forumumda adsense reklamları var. Ama nasıl yaptım? Bir blog actim içerik olarak 20 tane özgün yazı yazıp o blogla basvuru yaptım. Adsense onaylandı ve o reklamları blogumla beraber forumumda da rahatca kullanıyorum.

Bakınız;
Adsense basvurusunu onaylattığım blog
Reklamları yayınladığım vBulletin forum

Sende bu yolu izleyebilirsin.

Men arefe nefsehu, fekâd arefe Rabbehu! - Nefsini bilen, Rabbini bilir!

LoweS LoweS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
bence bloga geçmeniz sizin için daha iyi olacak gibi. forumlara reklam konusunda bir bilgim yok kolay gelsin

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

RhomaNtiC adlı üyeden alıntı

Forumları çöp olarak görmelerinin sebebi 1 konunun bir çok forumda aynı sekilde yayınlanması, o ondan çalıyor o bundan ve aynı konu dönüp duruyor.Ha diyeceksin ki bende öyle bir konu yok, ama forumun genişledikce, büyüdükce bu olacak. Emin ol olacak. Google'da bunu böyle düsünüyor. Bende vBulletin forum sahibiyim ve forumumda adsense reklamları var. Ama nasıl yaptım? Bir blog actim içerik olarak 20 tane özgün yazı yazıp o blogla basvuru yaptım. Adsense onaylandı ve o reklamları blogumla beraber forumumda da rahatca kullanıyorum.

Bakınız;
Adsense basvurusunu onaylattığım blog
Reklamları yayınladığım vBulletin forum

Sende bu yolu izleyebilirsin.
Peki ziyaretçi o kadar site içinden yinede geliyorsa hit iyi ise amaçta reklam gösterimi ise bundan google a ne ? Bakıyorum bir çok konuya ticari siteler kapmış ilk sayfaları ne bir gelişim ne dinamizm var sitelerde resmen çöreklenmişler. Google ne halta bunları almış ilk sayfaya ? Ha özgün şekilli redimli cici sayfaları var diyemi ? Kulkanıcılar bilgiye ulaşmak istiyor sanat galerisi aramıyor. Ya da ben google ın bildiği şeyi bilmiyorum. ..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
Orası tartışmaya her zaman açık, sen çalışır didinirsin bir yere geleyim diye aylarca, adam 1 ayda senin sayfanın kat kat üstüne çıkar. Google'ın adaleti böyle, ben sana forumdan vazgeçmemek istersen diye bir yol gösterdim, istersen sende benim izlediğim yolu izleyebilirsin :)

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Orası tartışmaya her zaman açık, sen çalışır didinirsin bir yere geleyim diye aylarca, adam 1 ayda senin sayfanın kat kat üstüne çıkar. Google'ın adaleti böyle, ben sana forumdan vazgeçmemek istersen diye bir yol gösterdim, istersen sende benim izlediğim yolu izleyebilirsin :)
Senin izlediğin yol çok mantıklı peki ben yabancı site düşünüyordum bunu açıp adsensinden aynı şekilde faydalabilirmiyim ? Ve şayet adsense hesabına sonra bu forumu eklediğim de o zaman forumdaki tıklama başı verilen miktar dahamı düşük olacak ? Yani forumun laneti devam mı edecek ?

Ek Olarak:

Senin izlediğin yol çok mantıklı peki ben yabancı site düşünüyordum bunu açıp adsensinden aynı şekilde faydalabilirmiyim ? Ve şayet adsense hesabına sonra bu forumu eklediğim de o zaman forumdaki tıklama başı verilen miktar dahamı düşük olacak ? Yani forumun laneti devam mı edecek ?

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
Hayır asla, ben asıl parayı forumumdan kazanıyorum, blog sitemin hit'i yok denecek kadar az. Blog sitenin de yabancı veya yerli olması önemli değil, içindeki yazılar yani makalelerin özgün olsun ne olursa olsun farketmez.

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Hayır asla, ben asıl parayı forumumdan kazanıyorum, blog sitemin hit'i yok denecek kadar az. Blog sitenin de yabancı veya yerli olması önemli değil, içindeki yazılar yani makalelerin özgün olsun ne olursa olsun farketmez.
:) bu google kendi reklamını kendi yükselttiği sitede gösterememiş yine senin çöpe muhtaç olmuş ki oradan alıyor asıl tıklamayı. Tuhaf bir ironi :) google ın yönetimi ne bir sanat yönetmeni girmiş belli. Birde bulletinin blog kısmını güçlendirsem bir işe yaramayacak değilmi bu farklı mğstakil bir blog olmalı bunu anladım.

• Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 336
  • Beğeniler 37 / 74
  • Ticaret 2, (%100)
evet vbulletinin kendi bloguyla forumunu bir tutar ayırmaz google, bence sende benim gibi yap, bir blog ac 3-4 gün onunla ugras 15-20 makale yaz özgün olan. Sonra da basvurunu yap onayını al, forumunda da kullan bu kdr basit :) Bu arada forumuma da çöp demissin teesüf ederim :D

• Üyelik 27.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Veteriner
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

evet vbulletinin kendi bloguyla forumunu bir tutar ayırmaz google, bence sende benim gibi yap, bir blog ac 3-4 gün onunla ugras 15-20 makale yaz özgün olan. Sonra da basvurunu yap onayını al, forumunda da kullan bu kdr basit :) Bu arada forumuma da çöp demissin teesüf ederim :D
yok Estağfurullah ben google ın bakış açısına gönderme yaptım. Şimdi baktım çok güzel ve hiti yüksek bir forum bu anlık 8000 kişi gerçekmi ya :) adsense tıklama kaç usd sizde ? Yani bir çıta olsun diye sordum cvp vermeyebilrisiniz. Verdiğiniz değerli bilgiler için müteşekkir olduğumu bilin isterim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al