wmaraci reklam

CPU usage 100%100

9 Mesajlar 1.363 Okunma
wmaraci reklam

inside inside İlaydam Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Operaio Specializzato
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 49 / 48
  • Ticaret 4, (%100)
alystr ile çalısıyorum arkadaşlar dün tema değistirdim site çok geç açılmaya başladı, hani sorun temadan kaynaklı bir şey oldugunu tahmin ederek aynı temayı başka bir siteme yükledim fakat orda ve farklı bir host üzerinden kasma gibi sorun yaşanmıyor..
site açılışta hangi verileri çagırırken takılı kalıyor yada geç cevap alıyor bir türlü bulamıyorum nedir sizce? host üzerinden bazen 75%100 bazen ise tam 100% cpu kullanımı uyarısı alıyorum
site: piutech.net

wmaraci
reklam

kadirbakmaz kadirbakmaz kadirbakmaz.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 61
  • Beğeniler 12 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
Böyle 1-2 gün devam ederse suspend ediyorlar hostingi. Cpaneldeki Son Ziyaretçiler (Latest Visitor) bölümünden siteye girenlerin nereye eriştiğine bakın. Temada shell vb. zararlı kodlar varsa o yüzden yapabilir. Başka veritabanı olup olmadığını görmek için phpmyadmini de kontrol etminizi tavsiye ederim. Zararlı gördüğünüz ip adreslerini de engelleyin.
inside

kişi bu mesajı beğendi.

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
virus vb. olabilir
inside

kişi bu mesajı beğendi.

ugurcan33 ugurcan33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Geçenlerde benimde başıma böyle bir durum geldi ne yaptım ne ettiysem düzeltemedim wordpress i baştan kurdum warez temalar genelde böyle sorun çıkarıyor.
inside

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 49 / 48
  • Ticaret 4, (%100)
aynı tema başka bir site üzerinde çalışır kasmadan etmeden bu sitemde çalışmıyor, bunu kafam almıyor. Eklentiler desek hepsini deaktfif duruma getirdim ama aynı acaba hostan kaynaklı bir durummudur
linkci

kişi bu mesajı beğendi.

linkci linkci Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 224 / 57
  • Ticaret 5, (%100)

inside adlı üyeden alıntı

aynı tema başka bir site üzerinde çalışır kasmadan etmeden bu sitemde çalışmıyor, bunu kafam almıyor. Eklentiler desek hepsini deaktfif duruma getirdim ama aynı acaba hostan kaynaklı bir durummudur

Optimizasyon yapabilirim. Host ile ilgisi yok.

http://wmaraci.com/forum/ilan-panosu/wordpress-isleriniz-yapilir-aninda-index-sorunlari-giderilir-virusler-temizlenir-177072.html

TEHET TEHET Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 96 / 374
  • Ticaret 1, (%100)
Şöyle bir mail yolladılar bugün.

Alastyr ******* olarak son zamanlarda Wordpress altyapısıyla oluşturulan web sitelerindeki işlemci kullanımı (cpu) ve güvenlik problemleri nedeniyle bilgi vermek istedik.Bu mailde yapılması anlatılan işlemler hem sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlayacak,hemde hacklenme tehlikesine karşı daha güvenli hale getirecektir.

Son zamanlarda ne yazık ki dünyada genelindeki tüm Wordpress tabanlı web sitelerin wp-login.php dosyalarına deneme yanılma yöntemiyle (brute force attack) giriş yapma isteği gelmektedir.Bir takım botlar aracılığı ile yapılan bu saldırılar sebebiyle web sitenize sürekli istek (http request) gelir ve hosting için ayrılan işlemci limitini tüketerek web sitesinin yavaşlamasına sebep olur.Aynı zamanda bu saldırılar ile şifreniz basit ise kırılarak bir başka kişiler yönetici panelinize ulaşabilir,sitenizi hackleyebilir ve ftp alanınıza zararlı dosyalar yükleyebilir.

Eklenti kurulduğunda wp-login.php dosyası sizin tanımlayacağınız şekilde farklı bir isimle değiştirilir ve tüm sisteme işlenir.Aynı zamanda wp-login.php dosyasına gelen saldırı isteklerine 404 hatası gideceği için siteniz daha az işlemci (cpu) kullanır ve daha hızlı açılır.Yönetim panelinde daha hızlı işlem yapmanızı sağlar, hacklenme riskiniz azalır.

Güvenlik ve optimizasyon için https://wordpress.org/plugins/rename-wp-login/ bu linkteki eklentiyi kurmanızı mutlaka öneririz.

Saygılarımızla,
Alastyr Ekibi
linkci

kişi bu mesajı beğendi.

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

TEHET adlı üyeden alıntı

Şöyle bir mail yolladılar bugün.

Alastyr ******* olarak son zamanlarda Wordpress altyapısıyla oluşturulan web sitelerindeki işlemci kullanımı (cpu) ve güvenlik problemleri nedeniyle bilgi vermek istedik.Bu mailde yapılması anlatılan işlemler hem sitelerinizin daha hızlı açılmasını sağlayacak,hemde hacklenme tehlikesine karşı daha güvenli hale getirecektir.

Son zamanlarda ne yazık ki dünyada genelindeki tüm Wordpress tabanlı web sitelerin wp-login.php dosyalarına deneme yanılma yöntemiyle (brute force attack) giriş yapma isteği gelmektedir.Bir takım botlar aracılığı ile yapılan bu saldırılar sebebiyle web sitenize sürekli istek (http request) gelir ve hosting için ayrılan işlemci limitini tüketerek web sitesinin yavaşlamasına sebep olur.Aynı zamanda bu saldırılar ile şifreniz basit ise kırılarak bir başka kişiler yönetici panelinize ulaşabilir,sitenizi hackleyebilir ve ftp alanınıza zararlı dosyalar yükleyebilir.

Eklenti kurulduğunda wp-login.php dosyası sizin tanımlayacağınız şekilde farklı bir isimle değiştirilir ve tüm sisteme işlenir.Aynı zamanda wp-login.php dosyasına gelen saldırı isteklerine 404 hatası gideceği için siteniz daha az işlemci (cpu) kullanır ve daha hızlı açılır.Yönetim panelinde daha hızlı işlem yapmanızı sağlar, hacklenme riskiniz azalır.

Güvenlik ve optimizasyon için https://wordpress.org/plugins/rename-wp-login/ bu linkteki eklentiyi kurmanızı mutlaka öneririz.

Saygılarımızla,
Alastyr Ekibi

Aynı sorunu yönettiğim sitelerde de yaşadım, dünya çapında wp sistemlere bir saldırı mevcut bu yüzden sunucular bazı iplere ban atmakta bu engellemeye sizin ip adresinizde dahil olabilir. Temadan kaynaklı bir sorun ile o kadar kasma olacağını sanmıyorum ama tabi temanız aşırı sorgu ve resim içeriyor ve bunların optimizasyonu da yapılmadıysa bu sorun devam eder ve sonuç hostinginizin kapanması ile sonuçlanır.

Ama sorun, hosting yetkililerin attığı şekildeyse, rename eklentisini kurup www.siteniz.com/wp-admin Wordpress giriş panel adresini dilediğiniz gibi değiştirirseniz sorun ortadan kalkacaktır. Kolay gelsin.

• Üyelik 16.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 49 / 48
  • Ticaret 4, (%100)

araştırma sonucu TMP klasöründe 9997 adet googlefont kaynaklı dosyalara rasladım ve hepsini sildim şu an site rahatladı kendine geldi, aramızda bu tmp dolma nedenini bilen varmı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al