wmaraci reklam

Canlı Canlı Anlık 10k+ Trafikli Site Analizi

2 Mesajlar 870 Okunma
smmexpress

Bilo Bilo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Sanat Direktörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 63 / 77
  • Ticaret 0, (%0)
Optimizasyon demek, aynı zamanda gözlem demektir, sürekli bir inceleme ve araştırma gerektirir. Rakipler ne yapıyor, nasıl yapıyor, ziyaretçi nereden geliyor, ne kadar süre kalıyor. Otoriteleşmiş siteleri dibine kadar incelemek demektir. Site için neler yapıyorlar, konularını kaçar kelimelik açıyor, başlıklarında hangi etkili kelimelere yer veriyorlar. Hiç bir seo tekniği, asla tek başına bir işe yaramaz (yada en azından uzun vadeli olmaz diyelim), kesinlikle sem ve/veya smm teknikleri ile desteklenmelidir.

Gizmodo, an itibariyle dünya genelinde 430. sıralarda olan, PageRank 8 seviyesinde ve yarım milyardan fazla indekse sahip bir blog. Arayüzü oldukça basitmiş gibi görünebilir. Ama hedef kitlesine istediği şeyi net olarak verir; "zengin içerik". Chartbeat, gerçek zamanlı analiz araçları arasında güçlü bir yere sahip olan bir site. Aşağıda ekran görüntüsüne yer verdiğim Gizmodo'nun anlık trafiğini buradan gözlemleyebilirsiniz.

Analiz ekranımıza kabaca göz gezdirdiğinizde, toplam trafiğin %41'ini sosyal medyadan çektiğini görebilirsiniz. Bundan sosyal medyanın gücü hakkında ciddi bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ekranı incelediğimizde mobil üzerinden bağlantı içerisinde olan ziyaretçilerinde %44 seviyelerinde olması, mobil desteği olmayan web sitelerinin ne kadar büyük bir kayıp içerisinde olduğu sonucunu net olarak çıkarabilirsiniz. Yine dikkat ederseniz toplam ziyaretçinin yarısına yakın bir bölümü, daha önce ziyaret etmiş kişilerden meydana geliyor. Yani an itibariyle kemikleşmiş 4000 ziyaretçi. Bot ve benzeri çakallıklar göz ardı edildiğinde bu gerçekten müthiş bir rakam. Eğer doğru planlanmış bir web sitesi sahibiyseniz, inanın bu insanlara kokmuş çoraplarınızı bile pazarlayabilirsiniz :).

Ekranın orta bölümünde ise yine an itibariyle en çok ziyaretçi alan makaleleri dikkatle incelemenizi tavsiye ederim. Zira buradan müthiş fikirler edinebilirsiniz. Makalelerin gerek içerikleri gerekse başlıkları, ciddi anlamda fikir verecektir. Hemen unutmadan, hemen sağ tarafta görebileceğiniz üzere, ziyaretçileri kaynakları var. Görülene göre email başı çekiyor. Tabi bunu hemen "spam mail'mi atmalıyız" şeklinde yorumlamayın. Email ile gelenler, tabiki bültenlere tıklayıp gelenlerdir. Kataku.com'un ne olduğunu bende bilmiyorum, ilk kez gördüm. Hemen neymiş diye Google'a yazıp, "Türkçe sayfalarda ara" olarak işaretledim. Gözüme ilk ekşi sözlük ilişti, girdim baktım, meğer oyunlarla ilgili haberlere yer veren bir blogmuş. Sonra bi baktım bağlantılar gizmodo'ya yönleniyor, tamam anladık dedim kapattım gitti :).

Yayınlanan haberlerden herhangi birisine tıkladığınızda, o habere ait ziyaretçilerin nerelerden geldiklerini de rahatlıkla görebilirsiniz. Bunlar kullanmasını bilen için gerçekten müthiş veriler.

Tüm websitesi sahiplerine gaz vermesi ümidiyle.

Sevgiler

Kaynak: http://www.seobilog.com/2014/10/anlik-10k-trafikli-site-analizi.html

.

Domainog.com | Seobilog.com
wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Up up :)
Bilo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al