wmaraci reklam

"sahibinden" e karşı yapılan reklamlar?

27 Mesajlar 5.273 Okunma
smmexpress

kalemdir kalemdir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 106 / 70
  • Ticaret 1, (%100)
Bir kaç gündür görmüşsünüzdür arabam.com reklam yapıyor işte "varis çorabı satılan yerden araba alınmaz" vb. sloganlar ile sahibindene göndermede yapıyor.

Hadi o neyse de az önce denk geldi hürriyet emlak reklam vermiş televizyona, 2 adam üzerlerinde sarı tişört, karşıda arama çubuğu üzerinde sarı zemin ve üzerinde herşeyisatan.com yazıyor. (Hatırladığım kadarı ile yazdım yanlışlar olabilir).

Sözde sahibinden.com a gönderme yapıyorlar, iyi hoşta kardeşim sarı zemin sarı tişört filan direk sahibinden.com geliyor insanın aklına, hani reklamın iyisi kötüsü olmaz denir , oraya geliyor iş , bir nevi sahibindenin reklamınıda yapıyor bedavadan :).

Reklamı bulamadım daha internete düşmemiş galiba.

Yalnız sahibinden.com cevap verecek mi nasıl cevap verecek filan merak ediyorum.

İş iyice Gsm şirketlerinin yaptığı atışmalı reklamlara dönüyor, güzelde oluyor bence.
gokenim aktuelsoylesi cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

---
wmaraci
reklam

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Bir alanda tek bir büyük var ise, diğerleri bu zirvedeki firmayı düşürmeye çalışarak, küçük düşürerek bir yerlere gelmeye çalışıyor. Ama sanmıyorum hiç birinin sahibinden ile yarışabileceğini.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

sacmaliyoruz sacmaliyoruz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek programcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 832
  • Beğeniler 65 / 138
  • Ticaret 1, (%100)
diğerlerinin işine gelmezdir. Zamanında hürriyet ne kadar sömürdü tabi koskoca holding. Sahibinden onun pastayı yiyor işine gelir mi ? Ben sahibinden.com dan yanayım. Çorap değil ne satarsa satsın adamları deviremezler

Samsunweb Samsunweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İşletme
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad Ç** T**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 6 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Sonuçta Sahibinden.com'un kendisi satmıyor ki bu ürünleri. Sadece aracılık yapıyor. Bu durum komik olmuş, ozaman pil satılan marketten ekmek alınmaz diye bir mantık kuralım.

Bence gereksiz reklamlar, başkasını kötüleyerek kendini ön plana çıkarmak isteyenlerin nesli tükenmiyor.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

bilgiji bilgiji www.bilgiji.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Senarist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
olayın tüm sebebi alan adındaki "sahibinden" kısmı. çünkü sahibinden.com öyle güzel bir alan adı almış ki google'a "sahibinden kiralık" yazan da, "sahibinden satılık" yazan da, "sahibinden araba" yazan da ilk sahibinden.com'u görüyor. ne yapsalar, ne deneseler ilk sırada onun çıkmasını engelleyemiyorlar. bu yüzden bu kadar saldırmaları :)

hatta arabam.com "sahibinden araba" aramasında en üste çıkamadığı için bu aramaya en tepeye reklam vermiş. hem de sahibinden.arabam.com diye :D

yani daha çok uğraşacaklar ama sahibinden.com'u deviremeyecekler. dediğim gibi "alan adı yeter!"
gokenim Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

bilgiji adlı üyeden alıntı

olayın tüm sebebi alan adındaki "sahibinden" kısmı. çünkü sahibinden.com öyle güzel bir alan adı almış ki google'a "sahibinden kiralık" yazan da, "sahibinden satılık" yazan da, "sahibinden araba" yazan da ilk sahibinden.com'u görüyor. ne yapsalar, ne deneseler ilk sırada onun çıkmasını engelleyemiyorlar. bu yüzden bu kadar saldırmaları :)

hatta arabam.com "sahibinden araba" aramasında en üste çıkamadığı için bu aramaya en tepeye reklam vermiş. hem de sahibinden.arabam.com diye :D

yani daha çok uğraşacaklar ama sahibinden.com'u deviremeyecekler. dediğim gibi "alan adı yeter!"

Diğer dediklerine yorum yapmayacağım sadece adwords reklamı verirken o keywordü urlde geçirmek to yu arttırdığı için yapılan bir taktik. Oo sahibindeni taklit ediyor dememeliyiz sonuçta genel bir kelime sahibinden ve bunu url ye koymaması onların zararınadır. Adwords'te de sıralama faktörleri var, dediğimi başka keywordlerle araştırırsanız anlarsınız. Saygılar.
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Valla reklamın iyisi kötüsü olmaz onlar ne kadar gömerse sahibinden.com'u site o kadar yükselecek gibime geliyor benim şahsen onlar gömdükçe ben uyuz oldum o gömenlere :D Sahibinden forever :D

Selamunaleyküm.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bu tarz reklamlar için farklı sektörlere bakmaya gerek yok. Ben ne bileyim Yandex miyim reklamındaki çocuğun Google'ın renkleri olan kıyafet giymesi de buna örnek gösterilebilir. :)
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

Dokuz Dokuz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 4, (%100)
Rekabeti izlemek keyifli oluyor :) Reklam konusunda sahibinden daha uzun ve etkili yapiyor.

seozone seozone Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Bir alanda tek bir büyük var ise, diğerleri bu zirvedeki firmayı düşürmeye çalışarak, küçük düşürerek bir yerlere gelmeye çalışıyor. Ama sanmıyorum hiç birinin sahibinden ile yarışabileceğini.

Yanlış düşünüyorsunuz hocam Facebook kurulmadan önce bütün herkes msn kullanıyordu ama ne oldu Facebook bi çıktı Msn Öldü.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al