Warez Konusunda Bir soru ??

49 Mesajlar 5.358 Okunma
smmexpress

Zent Zent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blog Yazarı ve Web Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

alparslan adlı üyeden alıntı

Fulloyun gibi büyük oyun - program -film indirme sitelerinin hiçbiri şuana kadar niye kapanmadı o zman?

Çünkü herhangi bir resmi şikayat yapılmamıştır da ondan

www.zaferzent.com - blogger
wmaraci
reklam

alparslan alparslan Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)

Adil adlı üyeden alıntı

Eğer forum sitesiyse yer sağlayıcı olarak hizmet verip uyar kaldır sistemi olabilir.
[COLOR=Black]Örnek yazı.
Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir.[/COLOR]

Hemen hemen her sitede var bu ama fulloyun'da yok yada ben bilemiyorum.
Ayrıca bu metin bloglar için de geçerli mi?

zfrznt adlı üyeden alıntı

Çünkü herhangi bir resmi şikayat yapılmamıştır da ondan

Hocam bu dediğniz bana pek mümkün gelmiyor. adamlarda 5000+ online oluyor Hiç mi düşmanları yok?

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)
Arkadaşlar bu uyarıyı yöneticilerin yapmasına rağmen yöneticilerin upload yapıp yayımlaması konusuna ne diyorsunuz bu Uyar-Kaldır a uyarmı sizce ? Mantıksız geldi bana

LaMekan LaMekan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebTasarım
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 292 / 265
  • Ticaret 0, (%0)

Hemen hemen her sitede var bu ama fulloyun'da yok yada ben bilemiyorum.
Ayrıca bu metin bloglar için de geçerli mi?

Ya Hocam O Uyarı Sadece Site Sahibini Kandırır Yasal Mercileri Kandıramaz, Okumanızı Tavsiye Ederim...

Soru :

Merhaba ;
Arkadaşlar ben siteme warez içerik koymak istiyorum ama malum google warez içeriğe izin vermiyor.Bir yerlerden siteye yasal uyarı eklersem bişey olmayacağı gibi duyumlar aldım.

Acaba siteye "Sitede bulunan linklerin tamamı koyma olup,site ve host sahibiyle ilişkili değildir. Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır ve site bünyesinde hiçbir dosya bulunmamaktadır.Dosyaları bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır.

Dosyalar tanıtım amaçlı olduğundan hak sahibi şahıs veya şirketin bize mail atması halinde, isteği üzerine tüm dosyaları kaldırılır."şeklinde bir duyuru eklesem sorun olurmu olmazmı ?Cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkurler.

Cevap :

Merhaba

İlk başta şunu söylemek istiyorum yasalara göre izinsiz program dağıtımı ve Warez programların dağıtımını yapan kişi kişiler yada kuruluşlar için her zaman mahkeme yolu açıktır. Siz ne kadar sitenize Bu programların site ile alakası yoktur yada şu kadar zaman sonra sitenizden silmeniz gerekir diye bir ibare koymuş olsanız bile Unutmayın ki o programın warez kaynağı sizin siteniz ve bilgi dahilinizdedir demektir. Eğer bir siteniz varsa sitenizin içeriğinden haberiniz vardır demektir mantığı ile hareket edilir. Hiç bir site sahibi yasal olmayan bir şeyi sitesinde yer vermez ....

Şu şekilde düşünün Bir zararlı program var ve bu programı dağıtan site de zararlı program dağıtıcısı olarak adlandırılır. Site ibareleri dikkate alınmaz .

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)

La Mekan adlı üyeden alıntı

Ya Hocam O Uyarı Sadece Site Sahibini Kandırır Yasal Mercileri Kandıramaz, Okumanızı Tavsiye Ederim...

Soru :

Merhaba ;
Arkadaşlar ben siteme warez içerik koymak istiyorum ama malum google warez içeriğe izin vermiyor.Bir yerlerden siteye yasal uyarı eklersem bişey olmayacağı gibi duyumlar aldım.

Acaba siteye "Sitede bulunan linklerin tamamı koyma olup,site ve host sahibiyle ilişkili değildir. Bu dosyalar size tanıtım amaçlı sunulmaktadır ve site bünyesinde hiçbir dosya bulunmamaktadır.Dosyaları bilgisayarınızda 24 saatten fazla tutmanız T.C. yasalarına göre suç sayılır.

Dosyalar tanıtım amaçlı olduğundan hak sahibi şahıs veya şirketin bize mail atması halinde, isteği üzerine tüm dosyaları kaldırılır."şeklinde bir duyuru eklesem sorun olurmu olmazmı ?Cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkurler.

Cevap :

Merhaba

İlk başta şunu söylemek istiyorum yasalara göre izinsiz program dağıtımı ve Warez programların dağıtımını yapan kişi kişiler yada kuruluşlar için her zaman mahkeme yolu açıktır. Siz ne kadar sitenize Bu programların site ile alakası yoktur yada şu kadar zaman sonra sitenizden silmeniz gerekir diye bir ibare koymuş olsanız bile Unutmayın ki o programın warez kaynağı sizin siteniz ve bilgi dahilinizdedir demektir. Eğer bir siteniz varsa sitenizin içeriğinden haberiniz vardır demektir mantığı ile hareket edilir. Hiç bir site sahibi yasal olmayan bir şeyi sitesinde yer vermez ....

Şu şekilde düşünün Bir zararlı program var ve bu programı dağıtan site de zararlı program dağıtıcısı olarak adlandırılır. Site ibareleri dikkate alınmaz .

Hiç mi şikayet eden yok bu siteleri milyar dolarlık firmalar'ın sırf bu dosyaları filehostlara bildirip sildirten adamları var da 1 tane avukatları mı yok?

• Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam bu dediğniz bana pek mümkün gelmiyor. adamlarda 5000+ online oluyor Hiç mi düşmanları yok?

Her ne kadar düşmanları olursa olsun. İsterse onlarca yüzlerce kişi şikayet etsin kapanmama olasılığı çok yüksek. Çünkü bizzat hak sahibinin şikayet etmesi durumunda kapanabilir. Mesela bir iki tane oyun yapımcı şirketi şikayet etsin fulloyun falan kalmaz ortada.

emirhan emirhan www.ozkula.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek hosting
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 1455
  • Beğeniler 60 / 263
  • Ticaret 39, (%100)
Uyarı size ne kadar faydası olur bilmem ama bu riske değer mi ?

Br vps müşterimiz ücretli oyunun dosyalarını dağıtması sonucunda savcılıktan yazı geldi sunucularımızın barındığı yere ve sunucumuz kapatıldı iletişime geçtikten sonra sunucu açıldı fakat bizden ifade istiyorlar yakın zamanda savcılığa ifade vermek zorunda kalacağız.

Kısacası warez paylaşım tehlikeli olabiliyor sadece 1 içerik bile yüzünden .

1 aydır hem müşterimiz hem biz bu işle uğraşıyoruz.

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)

Her ne kadar düşmanları olursa olsun. İsterse onlarca yüzlerce kişi şikayet etsin kapanmama olasılığı çok yüksek. Çünkü bizzat hak sahibinin şikayet etmesi durumunda kapanabilir. Mesela bir iki tane oyun yapımcı şirketi şikayet etsin fulloyun falan kalmaz ortada.

Ben de işte bunu soruyorum Niye oyun yapım şirketleri fulloyunu şikayet etmiyor?

emirhan adlı üyeden alıntı

Uyarı size ne kadar faydası olur bilmem ama bu riske değer mi ?

Br vps müşterimiz ücretli oyunun dosyalarını dağıtması sonucunda savcılıktan yazı geldi sunucularımızın barındığı yere ve sunucumuz kapatıldı iletişime geçtikten sonra sunucu açıldı fakat bizden ifade istiyorlar yakın zamanda savcılığa ifade vermek zorunda kalacağız.

Kısacası warez paylaşım tehlikeli olabiliyor sadece 1 içerik bile yüzünden .

1 aydır hem müşterimiz hem biz bu işle uğraşıyoruz.

Acaba vps Türkiye lokasyon muydu?

• Üyelik 07.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Z**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 31 / 46
  • Ticaret 3, (%100)

Ben de işte bunu soruyorum Niye oyun yapım şirketleri fulloyunu şikayet etmiyor?

İki nedeni olabilir. Oyun yapımcılarının %99 yabancı şirketler olduğundan dolayı ya bu tür sitelerden haberleri yok bilmiyorlar. Ya da şirketler zaten kazanacaklarını kazanıyorlardır ondan gerek görmüyorlardır.

• Üyelik 10.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 27 / 39
  • Ticaret 9, (%100)

İki nedeni olabilir. Oyun yapımcılarının %99 yabancı şirketler olduğundan dolayı ya bu tür sitelerden haberleri yok bilmiyorlar. Ya da şirketler zaten kazanacaklarını kazanıyorlardır ondan gerek görmüyorlardır.

1. nedene ihtimal verebilirim Ama ben yine de pek sanmıyorum çünkü bu şirketlerin çoğunun Türkiye yetkilisi de vardır.
2. neden mantıksız. Eğer öyle olsaydı dosyaları sildirmek için sürekli uğraşmazlardı.

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al