wmaraci reklam
lidertakipci

bu xperia beni çıldırtacak lütfen yardım

11 Mesajlar 1.710 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dogukanktc dogukanktc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar xperia go telefona sahibim, aldığım güne lanet olsun, 300 lira etmezken 800 lira bayılıp aldığım telefonun bana çıkardığı sorunların haddi var hesabı yok.
şimdi de ekran deseni sorunu çıktı. olay şöyle gelişti:
ekran desenimi değiştirmek istiyordum. kilitli telefonumun ekran desenini sorunsuz girerek ayarlara gittim ve ekran desenini değiştirmek için var olan deseni onaylama bölümüne ulaştım. var olan deseni daha az önce girmeme ve sorunsuz açmama rağmen burada kabul etmedi. ben de herhalde bir acayiplik var deyip bir daha ekran kilidini girmeyi deniyim dedim ve telefonu kilitleyip ekran desenini girmeye çalıştım ama daha az önce girdiğimde kabul edilen desen kabul edilmedi. bir dizi denemeden sonra alternatiflere yönelmeye karar verdim ancak kurtarma sorusunu unuttuğum için direk google hesabı ile açayım dedim. ancak ne saçmadır ki google hesabımı ve şifremi girmeme rağmen işlem onaylanamıyordu, çünkü ne wifi ne de mobil veri açıktı. ayrıca şu an telefonun kilidini aşamadığım için mobil veriyi de wifi yi de açamıyorum. çok saçma sapan bir çelişki ile telefon bugda kaldı anlayacağınız. sony pc companion dan format atayım dedim ama o da ekran kilidi açık olduğu sürece format atıyor. şu an ekran kilidi açma bölümüne de erişemiyorum, illa google ile giriş yap diyor. Sony nin sülalesini birçok kez anarken sizlerin yardımını bekliyorum arkadaşlar.
ayrıca;
telefonda applock uygulaması var. ayarlar bölümü dahil bir kısım uygulamalar ayrı bir desen ile kilitli. (bir yardımı olur mu bilemedim)
bu acil çağrı bölümünden bir numara aracılığıyla gizli bir menüye erişiliyormuş, onu da denedim olmadı.

wmaraci
reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Samsungta Bir tuş kombinasyonu ile telefonu açınca Teknisyen modunda açılıyor ordan format atıyorsun. Sony dede vardır mutlaka açılırken teknisyen modu. Onu bir araştırın o şekilde format atarsınız.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Freezby adlı üyeden alıntı

Samsungta Bir tuş kombinasyonu ile telefonu açınca Teknisyen modunda açılıyor ordan format atıyorsun. Sony dede vardır mutlaka açılırken teknisyen modu. Onu bir araştırın o şekilde format atarsınız.

ona da baktım, hard format diyorlar hehalde, o da yokmuş xperia da

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Güç+yes+no basılı tutarak açmayı denermisin telefonu ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Güç+yes+no basılı tutarak açmayı denermisin telefonu ?

yes no hangileri oluyor bilmiyorum, bilginiz varsa söyler misiniz?

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

dogukanktc adlı üyeden alıntı

yes no hangileri oluyor bilmiyorum, bilginiz varsa söyler misiniz?

http://www.youtube.com/watch?v=kBHjbvC9fTU

Şunu izlermisin ? Sanırım senin sorununla aynı.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

http://www.youtube.com/watch?v=kBHjbvC9fTU

Şunu izlermisin ? Sanırım senin sorununla aynı.

bunu denedim lakin işe yaramadı. zpera z de de keşfedilmesinden sonra sanırım bu özellik kapanmış.
ayrıca telefonda güç ses açma ses kapama tuşları var telefonda üçüne birden basarak açmaya çalıştığımda basılı tuttuğum süre titremeden başka bir tepki almıyorum. önce bir kere sonra bir kere ve sonra da iki kere daha titriyor ve birşey olmuyor. tuşlara basmayı bıraktığımda ise hiçbirşey olmamış gibi telefon açılıyor.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

bunu denedim lakin işe yaramadı. zpera z de de keşfedilmesinden sonra sanırım bu özellik kapanmış.
ayrıca telefonda güç ses açma ses kapama tuşları var telefonda üçüne birden basarak açmaya çalıştığımda basılı tuttuğum süre titremeden başka bir tepki almıyorum. önce bir kere sonra bir kere ve sonra da iki kere daha titriyor ve birşey olmuyor. tuşlara basmayı bıraktığımda ise hiçbirşey olmamış gibi telefon açılıyor.

Xperia hiç kullanmadım fakat üreticinin sağladığı bir yazılım olması lazım tel'e bağlanmak için, usb ile teli pc ye bağlayarak hard format atabilmen lazım. Sony gibi bir firma bunu pas geçmez.

• Üyelik 21.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 109 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Xperia hiç kullanmadım fakat üreticinin sağladığı bir yazılım olması lazım tel'e bağlanmak için, usb ile teli pc ye bağlayarak hard format atabilmen lazım. Sony gibi bir firma bunu pas geçmez.

işte o uygulama sony pc companion hocam, az öne nasıl oldu bilmiyorum ama ekran kilidini açamadığım için bir analog sayfa geldi (normalde ekran kilidi açık olmadan günelleme yapmazdı) ve oradan telefonumu bulup güncelleştirmeyi(format da güncelleştirme olarak geçiyor) yüklemeye başladım ancak bu sefer de bilgisayarım ani bir kararla uyku moduna geçti :D (şarjı bitmiş) baştan bir daha deneyeceğim bakalım olacak mı.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

işte o uygulama sony pc companion hocam, az öne nasıl oldu bilmiyorum ama ekran kilidini açamadığım için bir analog sayfa geldi (normalde ekran kilidi açık olmadan günelleme yapmazdı) ve oradan telefonumu bulup güncelleştirmeyi(format da güncelleştirme olarak geçiyor) yüklemeye başladım ancak bu sefer de bilgisayarım ani bir kararla uyku moduna geçti :D (şarjı bitmiş) baştan bir daha deneyeceğim bakalım olacak mı.

Evet samsungtada öyle, oradan yapabileceğinizi sanıyorum. Çünkü telefonu ilk güne çeviriyor ama hafıza kartı hariç herşeyi siliyor bilgine.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al