wmaraci reklam

Anlık 100 olunca site hata vermeye başlıyor. Yardım !!!

7 Mesajlar 824 Okunma
smmexpress

kdrucr kdrucr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar saat 20:00 oldumu sitemde anlık etkin kullanıcı 100 + üzeri oluyor ve site "Internal Server Error" hatası vermeye başlıyor. isimtescilde olan hostum resmen cortluyor. Bu normal midir?

Destekle görüşme kayıtları;

"Site aylardır iyi gidiyordu. Şimdi 50 - 100 kişi girdi diye site kasım kasım kasılmaya başladı. Sürekli Internal Server Error veriyor bunu nasıl çözebilir siniz? Yardımcı olursanız sevinirim."
"Sayın Müşterimiz,Hosting hizmetiniz incelenmiştir fakat, herhangi bir problem bulunmamaktadır. Yazılım tarafında gerekli kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Saygılarımla."
"Sorun nasıl oluyorsa hep bizden kaynaklı. Bir türlü serverlerinizin yüklü ve yavaş olduğunu kabul etmiyorsunuz. Projeme bir haftadır en ufak bir müdahalem olmadı. Nasıl benim taraflı bir hata oluyor çok merak ediyorum. "
"Sayın müşterimiz, Probleminizle ilgili olarak kontrol sağlanılmış olup sunucu üzerinde sizin projeniz dışındaki diğer projelerde belirttiğiniz sorun gözlenmemektedir.Bu sebeble temanızda kullandığınız kaynakları ve eklentilerin yarattığı sorguları kontrol etmenizi tavsiye ederiz.Saygılarımızla."
"Resource Limit Is Reached hatasıda cabası"
"Sayın müşterimiz;Bağlı bulunduğunuz hosting paketi incelenmiş ve sunucu üzerinde bir sorun gözlenmemiştir.Hosting altyapınızda CloudLinux sistemi kullanılmakta olup, bu sistemde her domaine tanımlanmış cpu ve ram limitleri bulunmaktadır. Bu limitler aşıldığındasiteniz daha yüksek ram ve işlemci limitine ihtiyaç duyacağı ve bunu paylaşımlı hosting sunucusunda karşılayamadığı için yavaşlık göstermektedir.Çözüm olması adına projenizi VDS sunuculara yükselterek çözüm alabilirsiniz.Alternatif olarak, yavaşlık sorunu için sitenizin ana sayfasında yer alan sorgu sayısını azaltabilir (bunlar ürün, resim, haber, slayt ve videolar olabilir), http://tools.pingdom.com/fpt/ adresi üzerindensitenin link çıkışlarını ve dosya boyutları ile açılma sürelerini ilgili adresten detaylı olarak inceleyebilirsiniz.İyi çalışmalar dilerim."

Siteye günlüm max 5 - 6k kullanıcı geliyor. 15 - 20k sayfa gösterimi. bana VDS öneriyorlar bu öneri yerindemidir? Görüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler

wmaraci
reklam

seozone seozone Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Hoca İsimtescili Bırakıp SadeceHosting veya Turhosta geçmenizi tavsiye ederim .

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

seozone adlı üyeden alıntı

Hoca İsimtescili Bırakıp SadeceHosting veya Turhosta geçmenizi tavsiye ederim .

Turhostta böyle bir sorun yaşamam değil mi?

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Hosting alirsan yasarsin tabi vps gecmen lazim isimtescil asiri pahali her halukarda firma degismen gerekecek anlik 100 hitin varsa kazancinda vardir . Aylik 5-10 dolara yabanci vps alip keyfine bakarsin

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

Hosting alirsan yasarsin tabi vps gecmen lazim isimtescil asiri pahali her halukarda firma degismen gerekecek anlik 100 hitin varsa kazancinda vardir . Aylik 5-10 dolara yabanci vps alip keyfine bakarsin

Mesela? önerebileceğiniz?

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Ben film sitemde digitalocean kullanıyorum. anlık 100'ü eğer fazla eklentiyle kasmıyorsan siteni 5 dolarlık (aylık) vps kaldırıyor. en pahalı hosting alsan hertürlü kaparlar siteni.
kdrucr

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 231 / 69
  • Ticaret 1, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

Ben film sitemde digitalocean kullanıyorum. anlık 100'ü eğer fazla eklentiyle kasmıyorsan siteni 5 dolarlık (aylık) vps kaldırıyor. en pahalı hosting alsan hertürlü kaparlar siteni.

Biraz eklentili ama bakalım :D teşekkürler

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al