freelance iş ilanları

Yeni Açılan Siteler İçin İpuçları

3 Mesajlar 747 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

Bu yazımda yeni açılan siteler ve bloglar hakkında ufak ipuçları vermeye çalışacağım. Benimde zamanında ilk araştırdığım şeylerden bir taneside buydu. O yüzden az da olsa deneyimliyim.

Öncelikle tutmaz diye bişey yoktur. Belli bir kitleye hitap eden çoğu fikir tutar. Sadece özgün olmanız lazım. Benim bloguma veya siteme gelen adam ne için geliyo? Başkasında olan şeyleri görmek için gelmiyor ya bu insanlar. Örnek veriyorum sen kalkıp Facebook gibi bir sistemi kopyalar aynı şekil bir sosyal ağ açarsan tutar mı? Tutmaz. İnsanlar niye gelsin sana? Senin Facebook'tan farkın nedir arkadaşım demez mi? O yüzden alıntı olsa bile fikirlerinizi özgünleştirmeye çalışın.

Bir diğer olay ise sabır. Çoğu insan açtığı siteyi sırf hit alamadığı için kapatıyor. E arkadaş madem pes edecektin niye açtın? Google dediğimiz arama motoru sen siteni açar açmaz seni ilk sıraya taşımıyor ya. Sabırlı ol biraz bekle bi index sayın artsın. Dön bir facebook sayfası veya twitter profili ile destekle siteni. Sosyal Medya'dan hit çekmeye çalış.

Günümüzde Bumerang, Onedio gibi bir çok platform bulunmakta bunlar hep sitelerimiz için ekstra hit demektir. Bu tip yerleri kullanıp kendi takipçi kitlenizi oluşturmaya çalışın. Böyle böyle tanınır ve hit çekmeye başlarsınız.

Son olarak ise Sosyal Medya'nın sitelerimiz için ne kadar önemli olduğundan bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde takip ettiğim bir blogta bişey okudum. Ordan alıntı yapacağım. ''Arama motorlarının örümcekleri sosyal ağ platformlarından çıkmaz. O yüzden siz yazınızı orda paylaştığınız zaman bu örümcekler onları görüp arama motoruna bildirir.'' Yani demek istiyor ki. Siz bir yazınızı facebook yada twitter'da paylaştığınız zaman bu yazınız daha çabuk index alır.

Benim sizlere aktarmak istediklerim bugünlük bu kadar. Kısacası özgün ve sabırlı olmaktan kaçınmayın. Benim bildiklerim ve deneyip öğrendiklerim bunlar bi yanlışım varsa maruz görün. :)

Kaynak; http://www.siyahpanda.com/2014/11/yeni-aclan-siteler-icin-ipuclar.html
CrOSsFIRE

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kimlik Onayı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3963
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Teşekkürler.

rmzonl rmzonl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek memur
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar şu konuya bi el atsanız. çözemedim bir türlü çıldırmak üzereyim

http://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/acil-wordpress-makaleleri-facebookta-paylasmada-resim-sorunu-191806.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al