wmaraci reklam
lidertakipci

Çok Önemli Google İndex Sorunu

17 Mesajlar 2.395 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

OmerFaruuk OmerFaruuk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)
Önceden girilen konular en fazla 24 saatte index alırdı sitelerde.

Şimdi bakıyorum 2-3 gün geçmiş hala index almayan yazılar var. Her yazıyı tek tek de 'google gibi getir' demek ayrıca zaman kaybı.

Sorun nedir bunu tek yaşayan ben miyim? Acaba 'All in One' ayarlarından filan mı ya da 'Google sitemap xml' eklentisinden kaynaklı mı bilmiyorum. Bu eklentilerdeki ayarlarda standart. Sadece 'Google sitemap xml' eklentisinde yeni yazı indexi saatlik olarak ayarlandı. Çünkü her saat yeni yazı ekleniyor benim sitede. Sıkıntı nerede çözemedim açıkcası. Diğer birkaç sitemde de aynı problem var.

Ek olarak robots.txt şu şekilde;

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/

Sitemap: http://****/sitemap.xml

wmaraci
reklam

lmontube lmontube Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / K
  • Meslek özel
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad J** H**
  • Mesajlar 103
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 1, (%0)
sanirim robot tex ayarlarini gözden gecirmen gerekcek ..ve en son kurdugun eklenti neyse onu kaldir bir 2 gün dene bakalim..olmassa sitenini pingle pingomatic gibi sitelerde sorun yine devam ederse ozaman google webmaster tolsa bak bakalim googleden sitemap yada diger konularinla alakali uyari mesaji gelmismi...google bot sitene ulasamadi gibi...eger gelmisse sitende hostan kaynakli bir problem olmustur ..google botlari gelmis ve sitene erisememistir...buda botlarin gec gelmesine neden olabilir...belkide hic biri degildir sadece google yine bir algoritma degisikligi yapmistir ve botlar güncellenmistir felan yada güncelleme gelecektir googleden ...yani baslica olacak problemler bunlardir bence...gecmis olsun buarada umarim kisa zamanda cözülür
OmerFaruuk

kişi bu mesajı beğendi.

methan methan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 17 / 21
  • Ticaret 34, (%97)
Google Bu ara saçmaliklarin saçmalamasini saçmaliyor. Anlamadm
OmerFaruuk

kişi bu mesajı beğendi.

realist34 realist34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 3, (%100)
www.sonhaber24.com aynı sorunu yaşıyorum tekrardan konu açmak istemedim.

wmaraci
wmaraci

islamahengi islamahengi İslam Ahengi Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Ara ara böyle index sıkıntıları oluyor. Benim başıma sık sık benzer şekilde indexlenmeme sorunu gelir, hatta bazen 1 2 hafta indexlenmediği bile olur. Çoğunluk güncel tutmamaktan kaynaklanır. En azından benim sıkıntım ondan kaynaklanmaktaydı. Yani 3 5 günde bir konu girince haliyle google sitenize uzun aralıklarla uğruyor. Kimi zamanda arama dalgalanmalarından kaynaklanan geç indexlemeler oluyor. Eğer son zamanlarda bir ayar yapmadıysanız sorununuz yakında geçer diye düşünüyorum.
OmerFaruuk

kişi bu mesajı beğendi.

İslam Ahengi / 2010-2018 | https://islamahengi.blogspot.com.tr

oguz10 oguz10 www.akvaryumbaliklari.org Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
sitenizi daha sık güncel tutmanızda yarar var

www.kastamonugezgini.com | www.ozkaharita.com | Yekta Balık Üretim - Youtube - http://bit.ly/2knWXWR

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)

oguz10 adlı üyeden alıntı

sitenizi daha sık güncel tutmanızda yarar var

Şuanda da yaklaşık 2 hafta boyunca zamanlanmış her saat eklenen içerik var zaten sitede kayıtlı. Site bundan daha güncel tutulamazdı zaten sanırım.

HarunDemir HarunDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 110 / 110
  • Ticaret 21, (%100)
Aynı sorun bende de mevcut günlük 5'in altında konu girmemeye gayret ediyorum. 5k facebook sayfası 3k twitter google + hepsinde otomatik paylaşılıyor konular gel gelelim google amca indexlemiyor.

oguz10 oguz10 www.akvaryumbaliklari.org Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 183
  • Beğeniler 12 / 36
  • Ticaret 3, (%100)

lmontube adlı üyeden alıntı

sanirim robot tex ayarlarini gözden gecirmen gerekcek ..ve en son kurdugun eklenti neyse onu kaldir bir 2 gün dene bakalim..olmassa sitenini pingle pingomatic gibi sitelerde sorun yine devam ederse ozaman google webmaster tolsa bak bakalim googleden sitemap yada diger konularinla alakali uyari mesaji gelmismi...google bot sitene ulasamadi gibi...eger gelmisse sitende hostan kaynakli bir problem olmustur ..google botlari gelmis ve sitene erisememistir...buda botlarin gec gelmesine neden olabilir...belkide hic biri degildir sadece google yine bir algoritma degisikligi yapmistir ve botlar güncellenmistir felan yada güncelleme gelecektir googleden ...yani baslica olacak problemler bunlardir bence...gecmis olsun buarada umarim kisa zamanda cözülür

bida yazmak istemedim aynı şeyleri. Bu arkadaşın dediklerini bi kontrol et. İnş bir sıkıntı yoktur.

www.kastamonugezgini.com | www.ozkaharita.com | Yekta Balık Üretim - Youtube - http://bit.ly/2knWXWR

• Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 64 / 67
  • Ticaret 38, (%100)

Tonguç adlı üyeden alıntı

Aynı sorun bende de mevcut günlük 5'in altında konu girmemeye gayret ediyorum. 5k facebook sayfası 3k twitter google + hepsinde otomatik paylaşılıyor konular gel gelelim google amca indexlemiyor.

hangi eklentiyi kullanıyorsunuz otomatik paylaşmak için. 'Nextscripts social networks auto poster' var bildiğim onunda ayarlar karışık ve sınırlıydı sanırım. Siz hangisini kullanıyorsunuz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al