wmaraci reklam

Ben nerde hata yaptım

14 Mesajlar 1.504 Okunma
wmaraci reklam

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
arkadaşlar 3-4 aydır site işleri ile ilgileniyorum bu sektörde henüz yeniyim daha önceden bir blogum vardı ve daha profesyonle bişeyler yapmaya karar verdim wordpress bir tema buldum ardından host domain alıp yola koyuldum. Zamanla temamı beğenmedim themeforest'dan yeni bir tema aldım estetiği önemsediğim için epey aradım.

Seo adına bir şeyler yapmaya çalıştım (kimseye para vermeden) uğraştım. Alexa'yı önemli sanıp alexa kastım bi süre globalde 200 bin türkiyede 2 bini gördüm bi anlamı olmadığı için bıraktım.

Google analytics üzerine uğraştım Sonra adsense aldım ve devam ettim adsense kazancım hitten dolayı azdı gittim adtriplex ten reklam aldım.

Sosyal medya ile uğraştım facebook beğensii aldım tabiki bişeye yaramadı google plus kastım bi postum kimi zaman 200 kere + aldı.Tumblrda 1000 takipçi yaptım sitedeki içerikleri paylaştım. .Twitter,pinterest,youtube,bloglovin,instagram gibi sosyal medyanın her alanını kullanmaya çalıştım.

Asıl amacım bumerang,altın örümcek, Aydın doğan genç iletişimciler yarışmasında vs bi ödül almaktı ancak ilk ikisi farklı sorunlardan dolayı olmadı.

Bumerangın sosyal medya uzmanlık eğitimine katıldım (ücretsiz bir kişi katılmıştı normal ücreti 3.500 tl civarıydı) 5 hafta süren bir sertifikasyondu. burda bir medya ajans müdürü ile tanıştım şimdi onların ajansı için blog yazıyorum. Öğrenci olduğum için home ofis şeklinde aylık cüzi bi miktar ücret alarak çalışıyorum.

Ancak ne yaptıysam bu blogtan para kazanamadım hitler ancak bumerang ve onedio gibi sitelere içerik yüklemem ile yükseldi yoksa 30-80 arası gidip geldi bumerang vs içerik eklediğimde 400-500 oldu ancak.

Seo konusunda nerde hata yapıyorum bi bunu anlamadım öğrenci olduğum içinde salak saçma yerlere para kaptırmak istemiyorum zaten paramız az zor geçiniyoruz :)

sizin sitem için tavsiyeleriniz nelerdir bunu merak ediyorum teşekkürler.

http://antikkafa.com/

wmaraci
reklam

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
reklam yerleşiminiz iyi olmamış kullanıcılar reklamları fark edemez. ikincisi kültür ve sanat siteleri maalesef pek rağbet görmeyen sitelerdir. farklılık istiyorsanız sitenize yazar alın

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Çok ilginç bir site başarılar.
ebubekiragbaba

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

ismailweb adlı üyeden alıntı

reklam yerleşiminiz iyi olmamış kullanıcılar reklamları fark edemez. ikincisi kültür ve sanat siteleri maalesef pek rağbet görmeyen sitelerdir. farklılık istiyorsanız sitenize yazar alın

hocam yazar alımı yapayım da herkes ücret istiyor sonuçta.Sorun reklam yerleşiminden cok hit sayısı.

Oyun Editoru adlı üyeden alıntı

Çok ilginç bir site başarılar.

teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

tipsychannel tipsychannel internet radyosu Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek internet işleriyle uğraşan bir yat kaptanı.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
sanırım seninle aynı dönem aynı temalarla başlamıştık blog işine. yaptıklarını okuyunca benim ne kadar pasif kaldığımı anladım. yanlış yaptığın bir şey yok. açtığın sosyal medya profillerinde her postunu manuel olarak paylaşman gerekiyor. 1000 +1'den bahsediyorsun. Bu çok büyük bir rakam. Sanırım tek hatan bunları istikrarlı bir şekilde devam ettirmemen olmuş. Bir hafta sonrasını görmeye çalış. Yani blog'ta esas önemli olan şey bu bence. İncir Reçeli 2'nin çekileceğini öğrendiğimde açıklanalı henüz 1-2 gün olmuştu. Hemen güzel bir derleme yaptım ve siteye sadece incir reçeliyle alakalı kelimelerden 50k gösterim 10k kadar giriş almıştı. Hala da gelir tek tük mesela...

Ek olarak ben o temadan sıkılmadım. Yazar alımı yaptım. Şu aralar 25 yazar var. İlerleyen günlerde radyo ekleyeceğim. Site yeteri kadar yazara sahip olduğunda yazar alımını davetiyle usulüyle yapmayı planladım.

blog

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

tipsychannel adlı üyeden alıntı

sanırım seninle aynı dönem aynı temalarla başlamıştık blog işine. yaptıklarını okuyunca benim ne kadar pasif kaldığımı anladım. yanlış yaptığın bir şey yok. açtığın sosyal medya profillerinde her postunu manuel olarak paylaşman gerekiyor. 1000 +1'den bahsediyorsun. Bu çok büyük bir rakam. Sanırım tek hatan bunları istikrarlı bir şekilde devam ettirmemen olmuş. Bir hafta sonrasını görmeye çalış. Yani blog'ta esas önemli olan şey bu bence. İncir Reçeli 2'nin çekileceğini öğrendiğimde açıklanalı henüz 1-2 gün olmuştu. Hemen güzel bir derleme yaptım ve siteye sadece incir reçeliyle alakalı kelimelerden 50k gösterim 10k kadar giriş almıştı. Hala da gelir tek tük mesela...

Ek olarak ben o temadan sıkılmadım. Yazar alımı yaptım. Şu aralar 25 yazar var. İlerleyen günlerde radyo ekleyeceğim. Site yeteri kadar yazara sahip olduğunda yazar alımını davetiyle usulüyle yapmayı planladım.

blog

evet hocam :) inceledim sitenizi günlük hitiniz nedir acaba ? ayrıca kazanç sağlıyormusunuz reklam falan yok sitenizde gördüğüm kadarıyla. Ayrıca yazılarda ki gösterim oranıda epey düşük görünüyor sadece bi yazı vardı 1000 gösterim olan gerisi 50 150 arası gördüğüm kadarıyla.

Bunların yanında yazar alımı işini nasıl yaptınız gerçekten bunu çok merak ediyorum ben bu işi beceremedim bir türlü ?

1000 +1 deil 200 yazdım hocam :)

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
+100'de çok iyi. Şimdilik reklamlardan para kazanmayı amaçlamıyorum. Kullanıcıları reklamla boğmak istemiyorum. Ortalama günlük 100 tekil ziyaretçi alıyor. Sadece facebook ve twitter profillerini kullanıyorum. Amacım blogger olmak isteyen iyi yazarların zahmetsiz ve ücretsiz bir şekilde okura ulaşmasını sağlamak. Eğer sitenin hiti artarsa genel bir okur kitlesi olacak ve yazarlar daha şevkli yazacak diye düşündüm. Binlerce yazarı ve moderatörleri olan bir blog sitesi neden olmasın ki? Ortak çatı.

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com

• Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)

tipsychannel adlı üyeden alıntı

+100'de çok iyi. Şimdilik reklamlardan para kazanmayı amaçlamıyorum. Kullanıcıları reklamla boğmak istemiyorum. Ortalama günlük 100 tekil ziyaretçi alıyor. Sadece facebook ve twitter profillerini kullanıyorum. Amacım blogger olmak isteyen iyi yazarların zahmetsiz ve ücretsiz bir şekilde okura ulaşmasını sağlamak. Eğer sitenin hiti artarsa genel bir okur kitlesi olacak ve yazarlar daha şevkli yazacak diye düşündüm. Binlerce yazarı ve moderatörleri olan bir blog sitesi neden olmasın ki? Ortak çatı.

blog yazarları ile nasıl iletişime geçtiniz benim asıl sorum bu ? 100 tekil hit benim sitemde alıyor ancak kazanç sağlamıyor.Haklısınız bende en başlarda insanları rekmala boğmak istemedim ancak emeğimin karşılığınıda almak istedim bi süre sonra.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
Daha önceki sitelerimden olan tavsiye ve tarafıma ait facebok grubundan. Bazı tanınmış yazar arkadaşlarımla radyo yayınına başladığımız zaman reklamlara da girişmeyi düşünüyorum. Canlı yayınlarda +1000 dinleyiciye ulaşıyorduk önceleri.
ebubekiragbaba

kişi bu mesajı beğendi.

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com

01101011 01101011 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek eğitimci, akademisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 107
  • Beğeniler 54 / 39
  • Ticaret 2, (%100)
Kolaylıklar ve başarılar dilerim.
ebubekiragbaba

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al