wmaraci reklam

Işık Hızı Aşılırsa Ne Olur?

17 Mesajlar 4.298 Okunma
smmexpress

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Zamanda yolculuk denen şey imkansızdır. Bir çocuğun geçmişe dedesinin çocuk olduğu döneme gittiğini hayal edelim. Eğer geçmişe giden çocuk dedesinin çocukluk halini öldürürse ve tekrar günümüze gelirse kendisi nasıl var olmuş olacak. Zira bu mantığa ters değil mi?

Zaten bu paradoks paralel evrenler teorisini türetmiştir. Yani geçmişe gidip dedenizi öldürürseniz siz başka bir paralel evrende hiç doğmamış,başka hayatların hüküm sürdüğü bir paralel evren var etmiş olacaksınız. Kendi evreninizde ise değişen birşey olmayacak. :)

wmaraci
reklam

FiberTurkiye FiberTurkiye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 979
  • Beğeniler 83 / 144
  • Ticaret 4, (%100)
ilk benden duyuyorsunuz kıymetimi bilin
Işık hızını aşarsak ışık hızını aşmış oluruz! :D

mustafa94 mustafa94 o_0 Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekli Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 1398
  • Beğeniler 283 / 283
  • Ticaret 240, (%100)
Bende şöyle bir şey söyleyeyim o zaman;

Bir futbol topu ışık hızını aşarsa ortada ne top kalır ne futbol, top ışık hızına eriştiği için elle tuttuğumuz top cismi kaybolur bu sonuca varırsak kimse ışık hızına erişemez yada erişmek istemez diyelim :)

Memleket mi, yıldızlar mı, gençliğim mi daha uzak?

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Allah'ın evrende olmasını istediği kozmik sınırlardan dolayı ışık hızının aşılması şuan için mümkün değil. İleride de olacağını sanmıyorum. Zira ışınlanma ve zamanda yolculuk kavramları çok çok uçuk şeyler. Işınlanmanın tam olarak yapılabilmesi en azından insan için imkansız diyebiliriz. Ha imkansız yoktur tabi yaradan isterse olur ancak ruhun moleküllerine ayrılmış olan bedenden çıkıpta tekrardan geri dönebilmesi olayını nasıl yapacaklar bilemiyorum. Sonuçta bedeni bir şekilde ışınlayacaklarına inanıyorum yapabilirler bunu ancak yaptıklarında ortada ruhu olan bir insan kalacak mı ? Eğer kalırsa bedenler arasında ruh değişimi olayını dahi yapabilirler çünkü :D

Evren gerçektende milyonda 1ini dahi bilmediğimiz bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Ancak bazı şeylerinde sınırlanması gerektiği çok açık. Olurunu olmazını kestirmek cidden zor :D Galileo'ya laf atanlar gibi olmakta var işin ucunda sonuç olarak :D

O yüzden tek bir cümleyle kapatalım bu olayı.

Hayal edilebilen herşeyin birgün gerçekleşme ihtimali vardır.

wmaraci
wmaraci

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)

ozgunlu adlı üyeden alıntı

Bununla ilgili 2 tane teorem var, birisi geçmişe gidilse dahi bazı olaylara müdahele edilemeyeceği diğer ise her anın her saniyenin farklı (parelel) evrenlerde olduğu için sen bir başka dünyadaki dedeni öldürmüş olacaksın, o yüzden etkilenmeyeceksin.
Ama genel yargı geçmişe gitmenin mümkün olmayacağı yönünde;
Benim şahsi fikrim ise, eğer geçmişe gidilebilecek olunsaydı çoktan birileri gelmiş olurdu. Bizde görürdük :)

Kastettiğin şey birinin gelecekten gelmesi ise ben böyle bi'şey okumuştum :)
http://www.gnoxis.com/2256-y%C4%B1l%C4%B1ndan-geldi%C4%9Fini-iddia-eden-adam-13746.html

Mustafa Kemal ATATÜRK!

ozgunlu ozgunlu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ü**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 7 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Kastettiğin şey birinin gelecekten gelmesi ise ben böyle bi'şey okumuştum :)
http://www.gnoxis.com/2256-y%C4%B1l%C4%B1ndan-geldi%C4%9Fini-iddia-eden-adam-13746.html

hocam çok yakın zamanda zaman makinaları üzerine hayatını adamış biri (ismini hatırlamıyorum ama küçük yaşta babasının kalp krizi geçirmesi üzerine hayatı boyunca tekrar babasını görmeyi kendine görev edinmiş) belgeselini izledim ve bundan bahsetmedi, ilginç geldi şimdi

TeamScriptim TeamScriptim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 90 / 202
  • Ticaret 11, (%100)

ozgunlu adlı üyeden alıntı

hocam çok yakın zamanda zaman makinaları üzerine hayatını adamış biri (ismini hatırlamıyorum ama küçük yaşta babasının kalp krizi geçirmesi üzerine hayatı boyunca tekrar babasını görmeyi kendine görev edinmiş) belgeselini izledim ve bundan bahsetmedi, ilginç geldi şimdi

Senin anlattığın hikayeyi bende duymuştum.

Mustafa Kemal ATATÜRK!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al